بازدید 5900

هشدار هواشناسی و احتمال طوفان شن در استان کرمان

اداره کل هواشناسی استان کرمان در پی هشدار سطح زرد، پیش بینی کرد که الگوی بادهای ۱۲۰ روزه تقویت خواهد شد و طوفان شن و خاک از روز جمعه در مناطق استان دور از انتظار نیست.
کد خبر: ۱۱۲۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰ 15 June 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از روابط عمومی استانداری کرمان، این ناپایداری ها از صبح جمعه آغاز و تا ظهر سه شنبه ۳۱ خرداد ادامه خواهد داشت.

در طی این مدت وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک، احتمال طوفان شن و اختلال در راه های مواصلاتی استان کرمان به سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی دور از انتظار نیست.

منطقه اثر این سامانه در نیمه شرقی و جنوب استان شهرستان های بم، جیرفت، رودبار جنوب، ریگان، شهداد، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه گنج، کهنوج، منوجان و نرماشیرخواهد بود.

اثر این مخاطره کاهش کیفیت هوا، افزایش غلظت غبار، کاهش میزان دید افقی، اختلال موقتی در ناوگان حمل و نقل، احتمال خسارات در اثر وزش شدید باد به انواع تیرها و دکل ها پیش بینی می شود.

بنابراین گزارش، احتمال طوفان شن و خاک در نواحی شرقی، روز جمعه طوفان در مناطقی همچون بم، فهرج و ریگان در روزهای شنبه تا سه شنبه در جنوب و جنوب شرق استان پیش بینی می شود.

با توجه به پیش بینی هواشناسی ، به مردم توصیه شده است که در طی این مدت از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

بنابراین گزارش، رفتن به فضای باز به ویژه برای گروه های حساس، سالمندان، کودکان و افراد با زمینه بیماری های قلبی و تنفسی توصیه نمی شود.

توجه به استحکام سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه ها، محافظت از کندوهای زنبورعسل، اطلاع رسانی و اتخاذ تمهیدات لازم از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط بویژه فرمانداری ها، پلیس راه و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال و جنوب استان و صدا و سیما از جمله توصیه های اداره کل هواشناسی استان است .

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی