بازدید 7061

اردوغان به باکو سفر کرد

رئیس‌جمهور ترکیه امروز شنبه در راس یک هیئت بلندپایه وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.
کد خبر: ۱۱۲۱۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷ 28 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به دعوت الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی خود از فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول به آذربایجان سفر کرده بود، وارد باکو پایتخت این کشور شد.

یعقوب ایوب‌اوف معاون نخست‌وزیر آذربایجان، حلف حلف‌اوف معاون وزیر امور خارجه، رشاد ممداوف سفیر آذربایجان در آنکارا، جاهد باغچی سفیر ترکیه در باکو، سرتیپ زکریا یالچین وابسته نظامی، سرلشکر بختیار ارسای فرمانده گروه ویژه آذربایجان از اردوغان در فرودگاه استقبال کردند.

امینه اردوغان بانوی اول، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، محمود اوزر وزیر آموزش و پرورش، واحد کِریشچی وزیر جدید کشاورزی و جنگلداری، عادل کارا اسماعیل‌اوغلو، وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت‌ها، عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه، فخرالدین آلتون رئیس اداره ارتباطات ریاست جمهوری و ابراهیم چلیک سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اردوغان را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس جمهور ترکیه در چارچوب این سفر که با روز استقلال آذربایجان مصادف شده است؛ در جشنواره هوانوردی، فضا و فناوری «تکنوفست» باکو شرکت خواهد کرد.

اردوغان همچنین در برنامه‌های افتتاحیه مرکز خدمات آسان و یک مرکز علمی نیز شرکت خواهد کرد.

وی سپس در دیدار دوجانبه با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان و ضیافت شام نیز شرکت می‌کند.

جشنواره هوانوردی، فضا و فناوری «تکنوفست» که چهار سال با موفقیت در ترکیه برگزار شد، از ۲۶ تا ۲۹ مه در باکو، پایتخت آذربایجان برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی