بازدید 5124

بازار جهانی روغن بهتر می‌شود

رئیس جمهور اندونزی اعلام کرد ممنوعیت صادرات روغن پالم را از روز دوشنبه لغو می‌کند.
کد خبر: ۱۱۱۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 20 May 2022

رئیس جمهور اندونزی اعلام کرد ممنوعیت صادرات روغن پالم را از روز دوشنبه لغو می‌کند.

به گزارش ایسنا، جوکو ویدودو - رئیس جمهور اندونزی اظهار کرد که این کشور ممنوعیت صادرات روغن پالم خود را از دوشنبه (۲۳ می) پس از بهبود وضعیت عرضه روغن پخت‌وپز داخلی لغو خواهد کرد.

بزرگ‌ترین صادرکننده روغن پالم جهان از ۲۸ آوریل، محموله‌های روغن پالم خام و برخی از محصولات مشتقات آن را متوقف کرده است تا قیمت‌های فزاینده روغن پخت‌وپز داخلی را مهار کند.

رئیس جمهور اندونزی در بیانیه‌ای گفت: این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که روغن پخت‌وپز هنوز به قیمت هدف‌گذاری شده ۱۴ هزار روپیه در هر لیتر کاهش نیافته است زیرا دولت رفاه ۱۷ میلیون کارگر صنعت روغن پالم را مد نظر قرار می‌دهد. جوکووی افزود که عرضه روغن پخت‌وپز اکنون به سطحی بیشتر از نیاز بازار داخلی رسیده است.

اندونزی ممنوعیت صادرات روغن نباتی پرمصرف را به عنوان وسیله‌ای برای کنترل قیمت‌های داخلی مطرح کرد اما فشارها برای کاهش آن افزایش یافته است زیرا کشاورزان اعتراض کردند که تقاضا برای محصول پالم آنها کاهش یافته است.

 بر اساس گزارش رویترز، این ممنوعیت، بازارهای جهانی روغن نباتی را که پس از جنگ در اوکراین و حذف بخش بزرگی از عرضه روغن آفتابگردان، را با مشکل مواجه کرد.

روغن پالم بیش از یک سوم بازار روغن نباتی جهان را تشکیل می‌دهد و اندونزی حدود ۶۰ درصد عرضه روغن پالم را به خود اختصاص داده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی