بازدید 9494

فروش اثر هنری به قیمت یک ساندویچ

پیش از این تابلو نقاشی که به قیمت ۶۷,۲۵۰ دلار کانادا فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد.
کد خبر: ۱۱۱۹۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴ 18 May 2022

به گزارش تابناک و به نقل از گاردین،یک تابلو نقاشی که زمانی در ازای دریافت یک ساندویچ معامله شده بود، اکنون در یک حراجی هزاران دلار به فروش رسید.

 یک تابلو نقاشی کانادایی که ۵۰ سال پیش در ازای یک ساندویچ پنیر مبادله شده بود، در یک حراجی به قیمت چشمگیر ۳۵۰,۰۰۰ دلار کانادا فروخته شد.

نقاشی «کامیون سیاه» اثر «ماد لوئیس»‌ نقاش کانادایی در یک حراجی به ۱۰ برابر قیمت برآورد شده فروخته شد و رکورد جدیدی برای آثار این هنرمند کانادایی ثبت کرد که در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

پیش از این تابلو نقاشی که به قیمت ۶۷,۲۵۰ دلار کانادا فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد.

فروش اثر هنری به قیمت یک ساندویچ

«ماد لوئیس»‌ بیشتر عمرش را در فقر زندگی کرد و تعداد آثاری که خلق می‌کرد در سال‌های پایانی زندگی‌اش به علت روماتیسم مفصلی کاهش یافت.

این هنرمند به همراه همسرش نقاشی‌هایش را در کنار جاده به گردشگرانی که برای بازدید از «نوا اسکوشیا» آمده بودند، می‌فروخت و نقاشی‌های او یک دهه پس از درگذشتش به شهرت جهانی رسیدند.

زندگی و تلاش‌های این هنرمند در فیلم زندگینامه‌ای به نام «مادی» در سال ۲۰۱۶ به تصویر کشیده شد و به واسطه آن مخاطبان بیشتری با آثار او آشنا شدند.

به گفته مسوولان حراجی، خریدار نقاشی «کامیون سیاه» پس از تماشای این فیلم در شب قبل از حراجی، قیمت پایه را تا ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا افزایش داد.

«ایرن دماس»‌ که در زمان جوانی این نقاشی را در ازای یک ساندویچ پنیر گریل‌شده به دست آورده بود، می‌گوید فروش این نقاشی به چنین قیمتی برایش باورنکردنی است.

«دماس»‌ و همسرش با «جان کینار» که یک هنرمند است قرار گذاشته بودند در ازای ساندویچ‌های پنیر گریل‌شده می‌توانند تعدادی از نقاشی‌ها او و یا دوستانش را انتخاب کنند.

«دماس»‌ در گفت‌وگو با گاردین بیان کرده بود: «البته آن یک ساندویچ معمولی پنیر گریل‌شده نبود. یک ساندویچ عالی بود که با پنیر چدار پنج ساله و نان زیبا آماده شده بود.»‌

«کینار» در سال ۱۹۷۳ تعدادی از نقاشی‌های «ماد لوئیس»‌ را خریداری کرد و «کامیون سیاه»‌ یکی از این همین نقاشی‌ها بود که البته پنج دهه در خانه «دماس»‌ نصب شده بود.

«لوئیس‌»‌ در چند نامه از «کینار» برای بخشندگی و محبتش در حمایت از نقاشی‌هایش تشکر کرد. سه نامه دست‌نوشته «لوئیس» نیز در حراجی به قیمت ۷۰,۰۰۰ دلار کانادا به فروش رسیدند.

منبع: ایسنا
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی