بازدید 11385

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۷ اردیبهشت/ شمار جان باختگان به ۴ تن کاهش یافت

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۴۹ میلیون و ۵۵۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۱۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲ 17 May 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۱۵۱ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۵۲۲ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۶۱۲ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۴۹ میلیون و ۵۵۳ هزار و ۲۸۵ دوز واکسن در ایران که ۳۷ هزار و ۸۲۵ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۶۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۸۶ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۲۳۶ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۴ هزار و ۷۸۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۶۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۱ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۷۰۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۳ درصد است.
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل