بازدید 9367

دستگیری کلاهبردار ارسال پیامک سامانه ثنا و همتا

رییس پلیس فتا البرز از دستگیری متهم فیشینگ کار با ترفند ارسال پیامک حاوی لینک آلوده تحت عنوان سامانه ثنا و همتا در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۱۹۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱ 16 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول جلیلیان روز دوشنبه گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت : کارشناسان پلیس فتا البرز با توجه به افزایش شکایت مبنی دریافت پیامک جعلی سامانه ثنا و همتا و برداشت از حساب آنها موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد: با پیگیری های ویژه و فنی پلیس فتا متهم دستگیر و به ارسال بیش ازیک میلیون پیامک حاوی لینک آلوده برای هموطنان اعتراف کرد.

جلیلیان افزود: دربررسی تجهیزات کشف شده ازمتهم اطلاعات کارت بانکی بیش از ۹هزارنفر ازهموطنان که مورد هک و سرقت قرار گرفتند، بدست آمده است.

رییس پلیس فتا البرز با اشاره به اینکه تاکنون‌ بیش از ۸۶۰ مالباخته از سراسر کشور شناسایی شدند خاطرنشان کرد: ارزش ریالی مبالغ برداشت شده از سوی متهم بیش از ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تاکید کرد: کاربران به پیامک های حاوی لینک توجه نکنند و آن را به منزله کلاهبرداری قلمداد کرده تا گرفتار مجرمان سایبری نشوند.

وی یاداور شد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار