بازدید 3984

غلظت گرد و غبار دشت آزادگان، ۴۲ برابر حد مجاز

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و خاک در هوای دشت آزادگان در ساعت ۱۸ امروز دوشنبه به بیش از ۴۲ برابر حد مجاز رسید.
کد خبر: ۱۱۱۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴ 16 May 2022

به گزارش «تابناک»، شهریار عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص میزان آلاینده‌های پدیده گرد و خاک روز گذشته، اظهار کرد: در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها تا ساعت ۱۸ دوشنبه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) میزان ذرات ریزگردها در هوای دشت آزادگان ۶۳۳۷ میکروگرم در متر مکعب بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه میزان مجاز آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، غلظت گرد و غبار در دشت آزادگان به بیش از ۴۲ برابر حد مجاز رسیده است.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت آلاینده‌های گرد و غبار در شوش نیز ۲۰۶۰، حمیدیه ۱۹۱۹، آبادان ۱۲۱۴، شوشتر ۲۷۶، هندیجان ۲۳۷، امیدیه ۲۱۲، بندر امام (ره) ۱۶۸، اهواز ۱۹۵، بهبهان ۱۵۹، ایذه ۱۵۸و ماهشهر ۱۵۶ میکروگرم در مترمکعب اندازه‌گیری شده است.

وی افزود: بدین ترتیب غلظت گرد و غبار در شوش به بیش از ۱۳ برابر حد مجاز، در حمیدیه به بیش از ۱۲ برابر حد مجاز و در آبادان به بیش از هشت برابر حد مجاز رسیده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی