بازدید 4754

تازه‌ترین آمار جهانی مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۱ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۷۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۹۱ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۱۱۹۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲ 16 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴.۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۴,۲۳۰,۸۲۹ ۱,۰۲۶,۶۷۰
۲ هند ۴۳,۱۲۳,۸۰۱ ۵۲۴,۲۴۱
۳ برزیل ۳۰,۶۸۸,۳۹۰ ۶۶۴,۹۶۷
۴ فرانسه ۲۹,۱۸۳,۶۴۶ ۱۴۷,۲۵۷
۵ آلمان ۲۵,۷۸۰,۲۷۰ ۱۳۷,۹۲۱
۶ انگلیس ۲۲,۱۵۹,۸۰۵ ۱۷۶,۷۰۸
۷ روسیه ۱۸,۲۶۰,۲۹۳ ۳۷۷,۶۷۰
۸ کره جنوبی ۱۷,۷۹۵,۳۵۷ ۲۳,۷۴۴
۹ ایتالیا ۱۷,۰۵۷,۸۷۳ ۱۶۵,۲۴۴
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۵۴,۳۲۲ ۹۸,۹۰۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۸ هزار و ۵۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم