بازدید 4775

اولین آزمون وکالت مطابق قانون تسهیل برگزار شد

آزمون ملی وکالت در سراسر کشور برگزار شد. رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
کد خبر: ۱۱۱۸۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰ 14 May 2022

به گزارش «تابناک»، حسن عبدلیان‌پور، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: آزمون ملی وکالت با حضور ۷۹۱۱۶ داوطلب، در ۵۰ حوزۀ امتحانی سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، عبدلیان‌پور تصریح کرد: در این آزمون که به صورت فوق‌العاده توسط مرکز وکلا برگزار شد، پذیرفته شدگان پس از طی مرحله مصاحبه و کارآموزی، پروانه وکالت دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز وکلا ضمن عرض خداقوت به همه داوطلبانی که در آزمون شرکت کردند، گفت: این آزمون فاقد ظرفیت بوده و پذیرفته‌شدگان پس از کسب حد نصاب نمره و تحویل مدارک در مصاحبه و آزمون شفاهی شرکت می‌کنند.

به گفته عبدلیان‌پور، زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز وکلا تصریح کرد: پس از لغو آزمون وکالت کانون‌های وکلا در سال گذشته، آزمون مرکز وکلا به صورت فوق‌العاده برگزار شد تا حق داوطلبانی که خودشان را برای آزمون از پیش اعلام شده‌ی کانون‌های وکلا آماده کرده بودند، تضییع نشود. اگرچه هماهنگی‌های برگزاری این آزمون فوق‌العاده، سخت و خارج از برنامه بود، اما رسالت مرکز در ارائه خدمات حقوقی ملی و ارتقا شان جامعه حقوقی و همچنین مواردی مانند حمایت از فارغ‌التحصیلان حقوق اقتضا می‌کرد که به رغم همه مشکلات، این آزمون برگزار شود.

وی با اشاره به این موضوع که علاوه بر آزمون فوق‌العاده، آزمون وکالت سالانه مرکز طبق روال از پیش اعلام شده، برگزار خواهد شد، گفت: مرکز وکلا امسال دو آزمون وکالت برگزار خواهد کرد. قانون تسهیل صدور برخی مجوز‌های کسب‌و‌کار، نهاد وکالت را مکلف می‌نماید تا هر ساله نسبت به برگزاری آزمون جذب کارآموز وکالت اقدام نماید.

عبدلیان‌پور تصریح کرد: مطابق قانون، داوطلبانی که بتوانند ۷۰ درصد میانگین نمره یک درصد بالاترین نمره آزمون را کسب نمایند قبول شده آزمون تلقی خواهند شد؛ لذا امکان این‌که تعداد نفرات پذیرفته شده نسبت به پذیرفته شدگان آزمون‌های قبلی مرکز وکلا کمتر و یا بیشتر باشد وجود دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم