بازدید 4860

تنفس هوای قابل قبول در تهران

کد خبر: ۱۱۱۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹ 14 May 2022

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز ( ۲۴ اردیبهشت ماه) علی رغم تردد خودروها به علت وزش باد موثر کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز(۲۴ اردیبهشت ماه) با وزش باد مؤثر از میزان غلظت ذرات معلق کاسته می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با کاهش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه دارد و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد که بهبود کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. در طول روز به‌تدریج از تندی باد کاسته خواهد شد که سبب تجمع آلاینده‌ها می‌شود.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۵۷ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم