بازدید 44634

درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد؟

کد خبر: ۱۱۱۸۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶ 14 May 2022

درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد؟

اگر شما هم در خانه یا محل کار خود از پکیج ایران رادیاتور استفاده می‌کنید، احتمالا می‌خواهید بدانید که چگونه باید این دستگاه را تنظیم کنید تا بهترین کارایی را داشته باشد. مهم‌ترین فاکتورهایی که باید در پکیج به درستی تنظیم شوند، دمای سیستم گرمایش، درجه سیستم آب گرم مصرفی و فشار هستند.

برای کارکرد بهینه این دستگاه باید بدانید درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد یا برای داشتن آب گرم با دمای مناسب، چه درجه‌ای مناسب‌تر است. با ادامه این مطلب همراه باشید تا به سوال آیا می دانید دمای مناسب برای پکیج در زمستان چقدر است؟  پاسخ دهیم و تنظیمات درست پکیج ایران رادیاتور را آموزش دهیم.

درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد؟

اصولا برای تنظیم درجه هر سیستم گرمایشی باید پارامترهایی را در نظر گرفت؛ برای مثال، دمای مورد نیاز با توجه به سرمایی یا گرمایی بودن افراد و همچنین مواردی مثل متراژ و دمای محیط بیرونی، مهم است. در پاسخ به سوال درجه پکیج ایران رادیاتور چند باشد، باید بگوییم بسته به اینکه در چه فصلی هستید باید دمای دستگاه را تنظیم کرد. برای مثال در فصل‌های بهار و تابستان که از پکیج فقط برای آب گرم مصرفی استفاده می‌شود، بهترین دما زیر 60 درجه سانتی گراد است. زیرا این دما باعث می‌شود لوله‌ها و دستگاه کمتر رسوب کند. اما در فصل پاییز و زمستان که پکیج برای گرم کردن خانه نیز استفاده می‌شود باید دمای آب مصرفی روی 60 و دمای رادیاتورها 75 درجه سانتی گراد انتخاب شود.

چنانچه دما از مقدار اعلام شده بالاتر باشد، دمای آب داغ در خانه و رادیاتورها بیش از حد بالا می‌رود به طوری که مجبور هستید درب و پنجره‌ها را برای متعادل کردن باز کنید. نتیجه این اتفاق مصرف برق بی‌رویه و جمع شدن رسوب بیشتر در دستگاه است.

درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد؟

روش تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور

برای اینکه ببینید درجه پکیج ایران رادیاتور روی چه دمایی است، روی پنل پکیج‌های ایران رادیاتور، دو ولوم به همراه نشانگر دیجیتال یا آنالوگ برای تنظیم دمای آب گرم مصرفی و دمای رادیاتور‌ها وجود دارد. معمولا روی نشانگر دمای آب گرم مصرفی، تصویر دوش آب و روی نشانگر دمای رادیاتورها، تصویر رادیاتور رسم می‌شود.

روی ولوم‌ها کلمه min (مینیمم به معنای کم) و max (ماکزیمم به معنای زیاد) درج شده است. برای تنظیم درجه پکیج، اگر ولوم دستگاه را به سمت max بچرخانید، دما افزایش می‌یابد و وقتی ولوم را به سمت min ببرید، دما کمتر می‌شود.

در پکیج‌های ایران رادیاتور با پنل دیجیتال، عدد دما با چرخاندن ولوم روی نمایشگر دیجیتال، کم و زیاد می‌شود و قابل مشاهده است؛ اما پیدا کردن دمای تنظیم شده در پکیج‌های ایران رادیاتور با پنل آنالوگ به صورت تجربی است. مثلا وقتی ولوم را به سمت max بچرخانید و روی سومین خط قرار دهید، پس از مدتی، ال ای دی نشانگر 75 درجه روشن خواهد شد. در این صورت، شما متوجه می‌شوید که اگر ولوم را روی خط سوم قرار دهید، دما حدودا 75 درجه خواهد بود که دمای مناسبی برای رادیاتورها در فصل زمستان است.

هواگیری کردن پکیج ایران رادیاتور 

یکی از مواردی که باعث عملکرد بهتر پکیج ایران رادیاتور می‌شود، هواگیری آن است. وقتی هواگیری پکیج، به موقع و به صورت اصولی و درست انجام شود، طول عمر آن افزایش یافته و همچنین هزینه‌های مصرف انرژی هم تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. از طرفی در صورتی که هواگیری انجام نشود، دستگاه دائم ارور می‌دهد یا با مشکلاتی مثل تنظیم نشدن دمای آب و گرم نشدن آب مصرفی و رادیاتورها می‌شود.

برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور باید آب گرم مصرفی، رادیاتور‌ها و سیستم گاز رسانی هواگیری شوند:

  • هواگیری آب گرم مصرفی پکیج ایران رادیاتور: برای هواگیری آب گرم مصرفی، زمانی که آب سرد ورودی و آب گرم دستگاه باز است، یکی از شیر‌های آب گرم در خانه را باز کنید سپس شیر مخصوص هواگیری که زیر دستگاه است را باز کنید تا هوای اضافی از دستگاه خارج شود، سپس شیر را ببندید.
  • هواگیری سیستم گرمایشی پکیج ایران رادیاتور:

برای هواگیری سیستم گرمایشی پکیج ایران رادیاتور و خروج هوای اضافی و تنظیم فشار آن، باید به صورت تک به تک همه رادیاتور‌ها را هواگیری کنید.

برای این کار، شیر پشت هر رادیاتور را با ابزار مخصوص باز کنید و چند دقیقه منتظر بمانید تا هوای اضافی خارج شود. این کار را تا زمان خارج شدن آب از قسمت شیر انجام دهید. زیرا هنگامی که هوا اضافه داخل رادیاتورها تمام شود، آب از آن خارج می‌شود.

پس از هواگیری سیستم گرمایشی پکیج، در صورتی که درجه فشار پکیج  کمتر از 1.5 بار باشد، با باز کردن شیر پرکن پکیج، فشار پکیج را روی 1.5 بار تنظیم کنید.

  • هواگیری سیستم گاز رسانی پکیج ایران رادیاتور:

امکان دارد سیستم مشعل و احتراق پکیج هم هواگرفته باشد و این هواگرفتگی، مانع عملکرد درست پکیج شود. برای هواگیری سیستم گاز رسانی پکیج ایران رادیاتور، باید شیر دستی گاز را باز کنید و مطمئن شوید نشتی گاز وجود ندارد. بهتر است برای این مورد از یک سرویس‌کار با تجربه کمک بگیرید.

جالب است بدانید که سطح آب در رادیاتورها و سیستم گردش آب گرم پکیج‌های طبقات بالایی آپارتمان‌ها، پایین‌تر است، به همین دلیل در این طبقات، بیشتر از سایر طبقات نیاز به هواگیری وجود دارد.

درجه پکیج ایران رادیاتور باید چند باشد؟

مواقعی که ممکن است برای تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور به هواگیری نیاز داشته باشید:

همان‌طور که گفته شد، اقدام ساده هواگیری پکیج ایران رادیاتور هم مثل سایر پکیج‌ها، یک اقدام ضروری است. این کار، در مواقعی که مشکلات زیر را مشاهده کردید، حتما باید انجام شود:

  • زمانی که دمای آب گرم مصرفی، پایین است.
  • مواقعی که دمای رادیاتورها یکنواخت نباشد، یعنی پایین رادیاتور گرم و بالای آن سرد باشد.
  • در زمان‌هایی که صدای غیرمعمولی از رادیاتورها و پکیج شنیده می‌شود.

در این مطلب سعی کردیم تمام نکاتی که باید در رابطه با تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور بدانید را به زبان ساده بیان کنیم. اما در صورتی که با راهنمایی‌های انجام شده نتوانستید دمای پکیج را تنظیم کنید. باید از یک فرد ماهر برای عیب یابی دستگاه کمک بگیرید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی