بازدید 38989

انگلیس توصیه‌نامه سفر اتباع خود به ایران را تغییر داد

وزرات خارجه انگلیس به همه اتباع این کشور اعم از دوتابعیتی و غیر از آن توصیه کرد از سفر به ایران خودداری کنند.
کد خبر: ۱۱۱۸۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳ 13 May 2022

به گزارش تابناک  به نقل از  فارس، انگلیس توصیه سفر شهروندان خود را به ایران تغییر داده و به همه اتباع این کشور توصیه کرده از هرگونه سفر به ایران خودداری کنند. پیش از این فقط به اتباع دوتابعیتی این توصیه شده بود.

وزارت خارجه انگلیس در توصیه‌نامه سفر خارجی برای اتباع بریتانیا ادعا کرد: این خطر بسیار زیاد است که اتباع بریتانیایی ممکن است خودسرانه در ایران دستگیر، بازجویی یا بازداشت شوند، خواه تابعیت دوگانه بریتانیایی-ایرانی داشته باشید یا خیر. تعدادی از ایرانیان-بریتانیایی دوتابعیتی در ایران بازداشت شده‌اند که در حال گذراندن دوره‌های حبس طولانی هستند.

لندن در ادامه این ادعاهای خود، افزود: ایران اخیراً اتباع اروپایی غیرایرانی را نیز که با روادید گردشگری سفر می‌کردند، بازداشت کرده است و در چنین مواردی توانایی وزارت خارجه انگلیس برای ارائه پشتیبانی کنسولی بسیار محدود است. داشتن ارتباطات انگلیسی می‌تواند دلیل کافی برای مشکوک شدن به فعالیت‌های شما باشد.

در ادامه این توصیه‌نامه آمده است: مقامات (ایرانی) دوتابعیتی بودن را به رسمیت نمی‌شناسند، بنابراین اگر دارای تابعیت دوگانه بریتانیایی-ایرانی هستید و بازداشت شوید، وزرات خارجه از بازداشت شما از سوی مقامات (ایرانی) مطلع نخواهد شد، اجازه دسترسی به شما و توانایی ما برای ارائه کمک کنسولی بسیار محدود خواهد بود. برای اتباع بریتانیایی که دارای تابعیت دوگانه ایرانی نیستند هم مقامات ایرانی می‌توانند اجازه بازدید کنسولی را کند کنند.

وزارت خارجه انگلیس همچنین با اشاره به این ادعا که احتمال بازداشت و دستگیری در جزیره کیش همچون سایر نقاط ایران برای اتباع انگلیسی وجود دارد، توصیه کرده از سفر به این جزیره هم خودداری شود.

پیش‌تر و به دنبال بازداشت دو فرد اروپایی سازمان دهنده آشوب و بی‌نظمی در ایران، وزارت خارجه فرانسه سرپرست سفارت تهران در پاریس را احضار کرد. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای از بازداشت دو فرد اروپایی سازمان‌دهنده آشوب و بی‌نظمی خبر داد.

منابع خبری غربی روز پنجشنبه گزارش دادند، وزارت خارجه فرانسه «بازداشت دو تبعه فرانسوی در ایران» را محکوم و سرپرست سفارت ایران را احضار کرد. در بیانیه این وزارتخانه ادعا شده است: دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل