بازدید 8066
با کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز رقم خورد؛

قهرمانی تاریخی فرنگی‌کاران ایران در المپیک ناشنوایان

با درخشش ۴طلایی کشتی‌گیران، کاروان ایران تا رتبه سوم جدول مدال‌های المپیک صعود کرد. علی اشکانی سرمربی و جمشید خیرآبادی مدیرفنی این تيم بودند و همت الله حسین زاده نیز مدیریت تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران را برعهده دارد. این تیم منسجم نتیجه ای تاریخی و غیرمنتظره را در برزیل رقم زد
کد خبر: ۱۱۱۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷ 12 May 2022

تیم‌ شایسته کشتی فرنگی ایران با کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز، برای نخستین‌بار در تاربخ قهرمان رقابت‌های المپیک ناشنوایان ۲۰۲۲ شد.

به گزارش تابناک ورزشی، در ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان در برزیل، چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت)، محمد محبوبی در وزن ۱۲۰‌ کیلوگرم در شانس مجدد برابر اوکراین کشتی گرفت که با نتیجه ۸ بر ۴ شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

قهرمانی تاریخی فرنگی‌کاران ایران در المپیک ناشنوایان

صادق ابوالوفایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، دیگر فرنگی‌کار کشورمان در مرحله فینال برابر حریف بلغاری رقابت خود را آغاز کرد که با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

مهدی بخشی دیگر نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم به مصاف کشتی‌گیری از ترکیه رفت و با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و دومین مدال طلای کشتی فرنگی را به ثبت رساند.

در ادامه این رقابت‌ها علی کریمی در وزن ‌۶۷ کیلوگرم برابر حریف ترکیه ۸ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان دست یافت.

رضا اسماعیلی دیگر نماینده کشورمان در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب جایگاه سوم برابر حریفی از یونان به رقابت پرداخت که این کشتی با نتیجه ۱۱ بر دو به نفع حریف یونانی به پایان رسید و اسماعیلی در این وزن پنجم شد.

شیرزاد مهکی در وزن ۸۲ کیلوگرم برای کسب مدال برنز با کشتی‌گیری از هند رقابت کرد و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و در جایگاه سوم قرار گرفت.

ابوذر ربیعی‌زاده در وزن ۸۷ کیلوگرم در فینال برابر کشتی‌گیری از ترکیه روی تشک رفت که این دیدار با نتیجه ۴ به ۴ و در نهایت به نفع ایران تمام شد و سومین مدال طلای کشتی فرنگی ایران به نام ربیعی‌زاده ثبت شد.

همچنین اکبر صابری آخرین نماینده کشتی فرنگی ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم، در مرحله فینال با کشتی‌گیری از قزاقستان رقابت کرد و او را هشت بر صفر شکست داد و چهارمین مدال طلا برای ایران رقم خورد.

 تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران در المپیک ترکیه تنها موفق به کسب چهار مدال برنز شده بود. تیم ایران در این دوره با سرمربیگری علی اشکانی و مدیر فنی جمشید خیرآبادی راهی برزیل شد و همت الله حسین زاده نیز سرپرستی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران را برعهده دارد. این تیم منسجم نتیجه ای تاریخی و غیرمنتظره را در برزیل رقم زد که در جدول مدال‌ها، کاروان ایران را تا رتبه سوم المپیک بالا کشید.

 


با درخشش ۴طلایی کشتی‌گیران، کاروان ایران تا رتبه سوم جدول مدال‌های المپیک صعود کرد. علی اشکانی سرمربی و جمشید خیرآبادی مدیرفنی این تيم بودند و همت الله حسین زاده نیز مدیریت تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران را برعهده دارد. این تیم منسجم نتیجه ای تاریخی و غیرمنتظره را در برزیل رقم زد.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه