بازدید 5691

مجمع فوق‌العاده کمیته المپیک برای جلوانداختن انتخابات

اعضای هیات اجرایی به اتفاق معتقد بودند انتخابات باید در اولین فرصت ممکن انجام شود، اما با توجه به اینکه تصمیم زمان تعویق انتخابات در مجمع عمومی گرفته شده بود، با احترام به نظرات، مقرر شد مجمع فوق‌العاده کمیته سوم خرداد برگزار و دو پیشنهاد به رای گذاشته شود
کد خبر: ۱۱۱۸۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱ 10 May 2022

کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک پس از نشست فوق‌العاده هیئت اجرایی کمیته گفت: یک صد و هشتمین نشست هیئت اجرایی کمیته به صورت فوق العاده با حضور صالحی‌امیری و سایر اعضا برگزار شد. موضوع محوری و اصلی بحث امروز با توجه به تعویق زمان بازی‌های آسیایی هانگژو، برگزاری مجمع انتخابات کمیته بود و با توجه به اینکه مجمع عمومی کمیته در اسفند سال ۱۴۰۰ برگزار و مقرر شد با تاکید بر ضرورت آمادگی با حضور حداکثری در هانگژو، مجمع انتخابات بعد از این بازی‌ها باشد.

وی تاکید کرد:، اما شورای المپیک آسیا رسما اعلام کرد بازی‌ها به زمان دیگری موکول می‌شود لذا اعضای هیئت اجرایی بعد از بررسی ابعاد مختلف و صلاح ورزش کشور دو پیشنهاد را جمع‌بندی کردند.

سعیدی افزود: اول اینکه آغاز فرآیند برگزاری انتخابات از اول خرداد باشد و ۴۵ روز بعد مجمع انتخابات انجام شود. گزینه بعدی آغاز فرآیند انتخابات از ۱۵ تیر و برگزاری مجمع بالافاصله بعد از بازی‌های کشور‌های اسلامی است که ۳۰ مردادماه خواهد بود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: همه اعضای هیات اجرایی به اتفاق معتقد بودند انتخابات باید در اولین فرصت ممکن انجام شود، اما با توجه به اینکه تصمیم زمان تعویق انتخابات در مجمع عمومی گرفته شده بود، با احترام به نظرات، مقرر شد مجمع فوق‌العاده کمیته سوم خرداد برگزار و دو پیشنهاد به رای گذاشته شود و بر اساس تصمیم مجمع فرایند انتخابات آغاز شود.

وی افزود: در مورد دستورالعمل انتخابات که برای IOC ارسال شده و هنوز پاسخی نیامده، کمیته بعد از اجلاس تاشکند، ایمیلی مجددا ارسال کرد تا اظهار نظر رسمی IOC هر چه سریع تر واصل شود تا بر اساس آن انتخابات را برگزار کنیم. جمع بندی هیات اجرایی بر این بود در مجمع عمومی ۳ خرداد بر روی دو پیشنهاد تصمیم گیری شود و آن ملاک عمل ما خواهد بود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: پیشنهاد اول ناظر بر تسریع انتخابات است و پیشنهاد دوم ملاحظه عدم اختلال در حضور مقتدرانه کاروان ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی را در نظر داشت. ۲۰ فدراسیون درگیر این بازی‌ها هستند که باید بحث پشتیبانی حداکثری از کاروان، تامین مایحتاج، ارز و بلیت و البسه و ... مورد بررسی قرار بگیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار