بازدید 29194
نان سنتی به دست همه مردم خواهد رسید، دارو از طریق بیمه‌ها با همین قیمت امروز داده و این یارانه به بیمه‌ها پرداخت می‌شود و در بنزین هم افزایش قیمت نخواهیم داشت. این کمک حمایتی معیشتی دو ماه یا سه ماه پرداخت می‌شود تا کالابرگ الکترونیکی آماده شود.
کد خبر: ۱۱۱۷۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۸ 09 May 2022

دستور رییسی برای پرداخت یارانه های ۴۰۰ هزار تومانی و ۳۰۰ هزار تومانی

تابناک: رئیس‌ جمهور اعلام کرد: مبلغ یارانه سه دهک پایین جامعه به ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های دیگر به ۳۰۰ هزار تومان در ماه افزایش یافت.

 آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» دوشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی در سخنانی با مردم با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در مقابله با کرونا گفت: در مقطعی که دولت سیزدهم بر سر کار آمد، روزانه ۷۰۰ قربانی کرونا و خانواده‌هایشان داغدار می‌شدند. اما امروز این رقم به هفت قربانی در روز کاهش یافته است.

وی با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان و مشارکت مردم در مقابله با کرونا، بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس را از دستاوردهای این مجاهدت‌ها و همکاری ها دانست و افزود: همکاری دانش‌آموزان و خانواده‌ها، کادر آموزشی مدارس و استادان دانشگاه‌ها همکاری خوبی بود و سفرهای نوروزی و کسب و کار مردم هم فعال شد که همه از برکات خداوند است و مردم و دست‌اندرکاران امر بهداشت و درمان باید تلاش کنند تا از جانب مردم هر روز ارتقا یابد.

امروز تولیدات واکسن ما به مرحله صادرات رسیده است

رئیسی خاطرنشان کرد: کشور ما در صیانت از جان مردم و واکسیناسیون در برابر کرونا موفق بوده و علاوه بر واردات واکسن در زمینه تولید واکسن داخلی نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و امروز تولیدات واکسن ما به مرحله صادرات رسیده است.

رئیس جمهور درباره ذخایر کالاهای اساسی کشور اظهار داشت: اوایل کار دولت، ذخایر کشور نگران کننده بود؛ اما امروز نگرانی ها رفع شده و مردم نگران ذخایر کالاهای اساسی در کشور نباشد.

دولت کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی را جبران کرده است

وی افزود: همچنین در بدو تشکیل دولت در زمینه ذخایر ارزی و ریالی کشور مشکل داشتیم. زمانی که هنوز وزیران ما از مجلس رأی اعتماد نگرفته بودند، این نگرانی وجود داشت که حقوق مرداد را چگونه پرداخت کنیم؛ اما بحمدالله دولت توانست این حقوق را پرداخت کند و فروش نفت هم به دو برابر افزایش یابد. در حوزه تجارت خارجی هم امروز ۱۰۰ میلیارد دلار تبادل تجاری با همسایگان داریم که متفاوت از شرایط گذشته است و معتقدیم امکان ارتقای این رقم نیز وجود دارد.

رئیسی از کسری بودجه به عنوان یکی از معضلات دولت یاد کرد و گفت: دولت با کسب درآمدهایی که داشته، کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی را جبران کرده است؛ با وجود اینکه بسیاری در آغاز گفته بودند، شما با این کسری بودجه چه خواهید کرد، اما همه این اقدامات انجام شد.

وی با بیان اینکه برخی در پیش‌بینی‌هایشان می‌گفتند، تورم ۴۰ درصدی به ۶۰ درصد افزایش می‌یابد اما اخیراً این تورم را به سیر نزولی رساندیم، به تبیین اقدامات دولت برای اصلاح نحوه پرداخت یارانه‌ کالاهای اساسی پرداخت و گفت که بسیاری از اقتصاددانان همواره درباره وضعیت ارز ترجیحی هشدار می‌دادند و اصلاح آن را ضروری می‌دانستند.

نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی باید اصلاح شود

رئیس جمهور با بیان اینکه پرداخت ارز ترجیحی برای کالاها از سال ۹۷ آغاز شد، گفت: از همان آغاز مشخص بود ارز ترجیحی یا اختصاص دو یا چند قیمت برای ارز مشکلات جدی برای کشور ایجاد می‌کند و دولت قبلی هم با گذشت مدت کوتاهی متوجه این موضوع شد و به دنبال حذف این ارز در نهایت به ۶ تا ۷ کالای اساسی اختصاص یافت و اگر اینها هم در آن زمان که نرخ ارز ۱۲ هزار تومان بود با تدبیر سامان می‌یافت، امروز بسیار کم‌هزینه‌تر بود.

رئیسی تأکید کرد: ارز ترجیحی تولید را تهدید می‌کند و افزایش واردات و همچنین کاهش بهره‌وری را به همراه دارد و موجب ایجاد فساد، رانت و تبعیض می‌شود. در مواردی حتی به بخش‌های مختلف مسئولان و اقتصاددان‌ها امتیاز صیادی داده بودند و در دستگاه قضایی که بودم با پرونده‌های زیادی در این زمینه روبه رو بودیم. در حالی که قرار بود گیرندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی کالای اساسی وارد کشور کنند، کالاهای دیگر وارد کردند یا ارز را به قیمت آزاد فروختند که پرونده حاج قربانعلی و ماشین سازی تبریز یکی از پرونده‌های معروف در این زمینه است.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی باید اصلاح شود و دولت در این زمینه مصمم است، اظهار داشت: ۸ میلیارد دلار برای مصارف ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۰ اختصاص یافته بود که در همان ماه‌های آغاز سال هزینه شد و دولت سیزدهم هیچ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی نداشت.

رئیسی اضافه کرد: اصلاح ساختارهای اقتصادی در نشست سران قوا و دولت مطرح و در نهایت یک لایحه دو فوریتی هم به مجلس تقدیم و اعلام شد که می‌خواهیم ارز ترجیحی را حذف و مبالغی را به جبران آن به مردم بپردازیم که این باید با اجازه قانونگذار انجام شود که در مجلس رأی نیاورد و ما باید تصمیم می‌گرفتیم که چه باید کرد.

وی با تأکید بر لزوم آماده‌سازی زیرساخت‌های اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و اقناع افکار عمومی در این زمینه گفت: دولت در این کار عجله نکرده و در نشست نخبگانی همه ابعاد و تبعات آن بررسی و تبیین شد و از طرف دیگر با توجه به اهمیت و بحث‌انگیزترین بودن این موضوع، باید تمام جوانب آن به دقت ارزیابی می‌شد که نشست‌های هم اندیشی با کارشناسان و صاحب‌نظران مختلفی در این خصوص برگزار شد و آنها نظرات خود را در این زمینه مطرح کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای خود شأنی جز خدمت‌گزاری برای مردم قائل نیستیم، ادامه داد: خوشبختانه طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها امروز مورد توجه مجلس، قوه قضاییه و دیگر دستگاه‌هاست و همه بر لزوم پیگیری اصلاح اقتصادی تأکید دارند و با اصلاح نحوه پرداخت ارز ترجیحی و حذف دو نرخی بودن ارز موافق هستند.

آیت‌الله رئیسی در عین حال توضیح داد: درباره زمان اجرای طرح اختلاف‌نظراتی وجود دارد اما ما فکر کردیم بهتر است که به نَص قانون عمل شود و قانون مجلس هم در این زمینه روشن است که در بودجه ۱۴۰۱ برای دولت، ارز ترجیحی قرار داده نشده اما ارز باید به صورت نیمایی یا ارز آزاد باشد و جبران آن‌هم پیش‌بینی شده است و در صورت اختصاص ارز آزاد، به طور طبیعی این امر بر بازار تأثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: ما وعده کردیم که مردم را در جریان همه امور قرار دهیم که دولت قرار است با توجه به شرایط منطقه‌ای و جهانی چه اقدامی انجام دهد و اقدام ما باید فعال باشد و حالت واکنشی و انفعالی نداشته باشد.

جان مردم و نان مردم هر دو دغدغه بسیار مهمی برای دولت است

رئیس دولت یازدهم گفت: دولت برای این کار برنامه دارد و به نحوی از جایگاه تخصصی برخوردار است و اقتصاددان ها و کارشناس‌ها در باره این مساله، نظر دارند و دولت هم از این موضوع غافل نبود و من با صاحب نظران و بازار و فعالان صنفی نشست داشتم و همواره خود را به نظر صاحب نظران و نمایندگان مجلس که دلسوزانه در کمیسیون های مختلف بحث و آن را مصوب کردند احترام می گذارم.

آیت الله رئیسی ادامه داد: ما باید هم قانون را اجرا کنیم تا به مردم و به ویژه نیازمندان و قشر ضعیف جامعه هرگز فشاری وارد نشود و برای این افراد از لحاظ معیشتی مشکلی ایجاد نکند؛ جان مردم و نان مردم هر دو دغدغه بسیار مهمی برای دولت است.

سه دهک نخست نفری ۴۰۰ هزار تومان و بقیه ۳۰۰ هزار تومان یارانه می گیرند

رئیس جمهور این سیاست را به نوعی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه دانست و نه حذف آن و افزود: از این به بعد پول مستقیم به دست مردم می‌رسد و می توانند خود برای آن تصمیم بگیرند. ما مصرف سرانه مردم را لحاظ کرده‌ایم و سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرد به سه دهک نخست از ۱۰ دهک، به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان در ماه اختصاص یابد و در دهک‌های چهارم به بعد هم هر نفر ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

قیمت نان، دارو و بنزین به هیچ وجه افزایش نمی‌یابد

رئیسی افزود: همه مردم بدون استثنا از یارانه نان و دارو برخوردار هستند و اینکه برخی مطرح کرده‌اند قیمت نان، دارو و بنزین افزایش می‌یابد به هیچ وجه درست نیست و قیمت این اقلام هرگز افزایش نمی‌یابد.

وی همچنین گفت که نان سنتی با نرخ فعلی به دست همه مردم خواهد رسید و دارو نیز از طریق بیمه‌ها با همین قیمت امروز عرضه می‌شود و این یارانه به بیمه‌ها هم پرداخت می‌شود و قیمت بنزین هم افزایش نخواهد یافت.

رئیس جمهور با صادق الوعد خواندن دولت مردمی گفت: یارانه کمک معیشتی قبل از گران شدن کالاها و افزایش قیمت‌ها یه حساب مردم واریز می‌شود. طی دو تا سه ماه آینده تا آماده شدن کالابرگ الکترونیکی به همه مردم کمک حمایتی معیشتی پرداخت می‌شود که البته قیمت کالاها از طرف سازمان حمایت از مصرف کننده اعلام خواهد شد تا مردم با این کمک معیشتی زندگی خود را تنظیم کنند.

رئیسی درباره احتمال اعتراضات به تقسیم بندی دهک‌ها، اظهار داشت: سامانه‌هایی که از سوی دولت در نظر گرفته شده، این ظرفیت را دارد که هرگونه اعتراض و شکایت در دهک‌ها یا حذف نام آنان از سامانه‌ها را دریافت و به آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: یارانه کمک معیشتی برای حمایت از مردم است و در مرحله بعد آن را به کالابرگ تبدیل می‌کنیم و اگر در این مدت مساله ای ایجاد شود، حتم مسئولان مربوطه یا خودم آن را با مردم در میان می‌گذاریم تا در جریان کار قرار بگیرند.

سازمان حمایت از مصرف کننده باید قیمت کالاها را اعلام کند

رئیس قوه مجریه درباره قیمت کالاها هم گفت: این طور نیست که هر کسی در هر جایی و هر وقت که می‌خواهد قیمت کالا را گران کند و به هیچ وجه این اجازه داده نمی‌شود و سازمان حمایت از مصرف کننده موظف است قیمت کالاها را اعلام کند و بخش های نظارتی هم باید بر موضوع نظارت کنند.

رئیسی با طرح این پرسش که اگر با مساله‌ای روبرو هستیم باید آن را رفع یا از آن عبور کنیم، تأکید کرد: مسئولیت‌پذیری از رویکردهای مهم دولت است و ما خود را درباره معیشت مردم مسئول و پاسخگو می‌دانیم و معتقدیم دولت با مشارکت مردم در این اصلاحات اقتصادی موفق خواهد شد.

حاضرم آبرویم را بگذارم تا مردم چار مشکل معیشتی نشوند

وی از مردم خواست روزنامه‌های مربوط به مقطع آغاز به کار دولت سیزدهم را مطالعه و شرایط آن روز و امروز کشور را مقایسه کنند و در عین حال گفت: من با علم و آگاهی به میدان آمده‌ام و با این عزم که باید تصمیماتی همراه با مشکلات فراوان گرفته شود، سکاندار دولت شدم و حتی اگر لازم باشد آبرویم را در این راه بگذارم تا مردم در معیشت دچار مشکل نشوند، سفره مردم آسیب نبیند و رانت‌خوارها و مفسدین چپاول نکنند، این کار را می‌کنم و آبرویم را در این راه می‌گذارم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: من از نظریات و انتقادات مردم استقبال می‌کنم و یقین دارم که از روی دلسوزی می‌گویند و در نشستی که با یکی از منتقدان دولت مواجه شدم با تشکر از انتقاداتش به او گفتم نوشته‌هایتان را خواندم و اگر شما راهی دارید، پیشنهاد کنید؛ ما از نظریات همه نخبگان استقبال می‌کنیم.

رئیس دولت سیزدهم گفت: امروز قصد داریم قانون را اجرا کنیم و قانون ۱۴۰۱ دولت را ملزم به اجرای اصلاح ارز ترجیحی کرد و نمی‌گذاریم موضوع مشمول مرور زمان شود، چون مردم و نخبگان از ما مطالبه دارند تا مسائل اقتصادی را با نگاه اصلاحی‌گری پیش ببریم.

وی تصریح می کند برطرف شدن ارز ترجیحی آخر کار نیست بلکه اول کار است. رشد اقتصادی ۸ درصدی، افزایش بهره‌وری اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری را پیش‌بینی کرده‌ایم که همه اینها باید اتفاق بیفتد و کار ما تازه شروع می‌شود و از همه مردم و صاحب‌نظران و استادان دانشگاه‌ها می‌خواهم در این زمینه دولت را یاری کنند؛ البته امروز خوشبختانه مجلس و دستگاه‌های مختلف را همراه داریم و همه عزیزان همین دغدغه دارند.

رئیس دولت مردمی در ادامه از رسانه‌ها خواست برای اقناع‌سازی و تبیین مردم تلاش کنند تا مردم در ابهام نباشند و ادامه داد: انتظار این است که همواره همگان خود را در این قضیه مسئول بدانند و همکاری و مشارکت داشته باشند تا از این مرحله هم به خوبی و با موفقیت عبور کنیم.

 رئیسی درباره پرداخت یارانه نان هم توضیح داد: بحث زیرساختی نان در حال آماده شدن است و بر آنیم تا افزایش قیمت از طریق یارانه‌ها به فروشنده‌ها پرداخت شود تا قیمت نان افزایش نیابد.

رئیس‌جمهور بخش دیگری از سخنانش بیمه همگانی را آرزوی همه دولت‌ها خواند و گفت: امروز با این پنج میلیون نفری که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، یک جهش بسیار جدی در این حوزه انجام شده و به سمت و سویی پیش می‌رویم که هیچ‌کسی بدون بیمه نباشد. اگر امروز هم کسی روی تخت بیمارستان خوابیده و بیمه نیست، همانجا او را بیمه و دارو را به خوبی و به سهولت از بیمه دریافت کنند.

بودجه داروهای کمیاب امروز تامین شد

وی درباره داروهای کمیاب هم گفت: داروهای کمیاب مشکل داشت که بودجه آن امروز تأمین شد و وزارت بهداشت این موضوع را اعلام کرد. کاری که وزارت بهداشت انجام داد، از آرزوهای این وزارتخانه و دولت‌ها بود که امیدواریم با آنچه دولت دنبال می‌کند و با آنچه به مردم پرداخت می‌شود، مردم نگران نباشند و از اصناف و اتحادیه‌ها هم می‌خواهیم که خودشان بازار را کنترل کنند تا گرانی‌ها اتفاق نیفتد.

رئیسی با بیان اینکه دولت هیچ تردیدی در برخورد با فساد، گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار ندارد و همه بخش‌ها باید در این زمینه فعال شوند و اجازه ندهند کوچک‌ترین اجحافی در حق مردم شود، تأکید کرد: مردم بدانند همچنان‌که ساختارها را برای از بین بردن رانت و فساد درست می‌کنیم، به دنبال اصلاح بسترهای فسادزا در همه بخش‌ها هم هستیم و اصلاح ساختارها می‌تواند ریشه فساد را بِکَند.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که خدمت‌گزار مردم باشیم و دولت با تصمیم جدی در این حوزه مانند حوزه حفظ جان مردم که وارد میدان شد، در بحث معیشت و نان مردم هم وارد میدان می‌شود و همه دستگاه‌ها و دلسوزان در این عرصه مسئولیت دارند و یقین داریم با لطف خدا و مشارکت مردم مانند همیشه موفق می‌شویم.

رئیس‌ جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد، اعتماد مردم به دولت با عمل به وعده‌ها روز به روز افزون شود و یادآور شد: ما بنا داریم به وعده‌هایی که دادیم عمل کنیم تا خلف وعده نکنیم و دولت صادق الوعد باشیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۱۲۲
Jafar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
به قول آقای رئیسی:
ملت عزیز ایران ،این تازه اول راهه!!!!!!!!
خدا به خیر کنه. به نظرم کرونا خلاف پیش بینی مسئولان ، کمتر ادم کشته، بقیه رو مسئولان با گرسنگی مردم به دوش میکنند تا بودجه به همه برسه !! هزینه آقازاده ها زیاد شده آخه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
بودجه رتبه بندی معلمان به سلامتی آنشب به حساب ملت واریز خواه شد ، همانطور که منادی قبلا پیش زمینه خبر رو در لفافه گفته بود ؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
برای یک خانواده 4 نفره در دهکهای پایین ماهی قراره یک میلیون و ششصدهزار تومن پرداخت بشه که برای خانواده های کم درآمد مبلغ قابل توجهیه. این فایده پرداخت مستقیم یارانه به مردمه بجای پرداخت یارانه غیرمستقیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
چند برابرشو قراره از جیب مردم برداره؟!
پاسخ ها
Reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
همه مرفه هایی که در این دوسال اموالشان نزدیک به بیست برابر شده با کاهش نرخ ارز و تقویت تومان مخالفند چون عموم جامعه آنوقت رشد خواهند کرد و نه عده ای؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دادن کوپن بهتر از پول پاشی است زیرا پول پاشی نتیجه جز افزایش تورم ندارد . اشتباه محمود احمدی نژاد دوباره تکرار میشه. شخصی مثل مسعود میرکاظمی صلاحیت مدیریت ندارد. کسی که با تعیین افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت در عین افزایش 57 درصدی حقوق کارمندان خصولتی مثل بانک ملت و صادرات باعث نارضایتی کارمندان دولت و ایجاد تبعیض عجیب بین کارمندان گردید.
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
همین امروز صب قبض برق من از 31 تومن شد 81
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چقدر این حرفها که یارانه معادل گرانی هست .و ... برایم اشنا هست . همین حرفها را احمدی نژاد هم می زد و کرد انچه نبایدمی کرد . الان هم همینه . اگر قرار نیست از جیب مردم چند برابرشو بردارید. چرا اصلا انجام می دهید ؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بنزین سهمیه ای برای مصرف معقول کافی است.ایکاش قیمت بنزین آزادرا چندبرابرمیکردندومبلغ حاصله راکه برای هرنفرچندصدهزارتومن دیگرمیشدبه این یارانه اضافه میکردند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اینی که داریم میگیریم پول خون مونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
بدبخت شدیم رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
وقتی وزیر احمدی نژاد یعنی میر کاظمی بشه رییس برنامه و بودجه وضعیت هر روز بدتر خواهد شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
سونامی نقدینگی با حل مشکل خلق الساعه
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
ایران شده گداخانه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
پرداخت پول نقد اشتباهه چون تورم افرینه. چرا کوپن روغن و قند و شکر نمیدین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
حالا دیگر دولت هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت ها نخواهند داشت چون به بخش نامعلومی از مردم یارانه 400 هزار تومانی واریز خواهد شد به زودی ارزش 400 هزار تومان معادل 4 هزار تومان فعلی خواهد شد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
اول اینکه ایران جزو آخرین کشورهای واکسینه شده بود و با تاخیر در وارد کردن واکسن خارجی به بهانه ساخت واکسن داخلی ، عده زیادی را بکام مرگ فرستادید. چه افتخاری!!!!
دوم، گرانی ها همه توسعه یافت و وعده های پوچ شما تبدیل به دستوراتی شدند که خود دولتی ها به آن گوش نداده اند. پراید 200 میلیونی، تورم اجاره و مسکن سرسام آور و خوراکی ها....
سوم، جلوی امضای برجام توسط دولت قبل را گرفتید و حال باید منت روسها را بکشیم و امیر قطر برای بازگشت به برجام یکسال پیش.
چهارم، چه ثروتی جز فقر برای مردم آفریدید؟ شما مجموعه ای از افراطگرایان را بقدرت رساندید که چه کنید؟ جز فقر برای مردم نداشته اید و ندارید. چرا استعفا نمیدهید که یک عاقل به امور برسد.
پنجم، کدام عاقلی با وضعیت سخت مردم و نبود ارز، دستور به حذف دلار 4200 تومانی برای مایجتاج و دارو مردم میدهد؟
ششم، بازگشت به سیستم کوپنی در وضعیت جنگ بود و شما در زمان صلح مملکت را خرابه کردید.
هفتم، دلار 4200 تومان را حذف کردی که جیب دولت را پر کنی . دلار مردم در بازار چرا 29000 تومان است و خود خودت آنرا میفروشی. وقتی دلار 4200 را حذف میکنی باید در بازار 10000 تومان باشد تا مردم نفع برند نه دولتی که از جیب مردم میزند.

در آخر ژست و نقاب پوپولیستی شما افتاده و بجای دروغ گفتن ، برجام را همین امروز امضا و بگذارید ثروت نفت خداداد بمردم برسد. امیدی بشما نیست و نخواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
اینها که قرار بود کوپن بدن چرا زیر ساختش رو زودتر فراهم نکردن دوباره فقط راه رو افزایش نقدینگی دیدن با چاپ پول اخه منبع این پول کجاست چرا با ایجاد تورم و پول بی پشتوانه از جیب مردم میزنین
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
تو گفتی و ماهم باور کردیم! دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟! تنها راه نجات کشور انتخاب رئیس جمهوری با سواد و مردمی در یک انتخابات غیر فرمایشیست،البته چیزی که فعلا امیدی بهش نیست متاسفانه!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
چهار گروه از این تصمیم دولت ناراحتند:
1- مردم عادی که نگرانند که این کار به قدرت خرید اونها ضربه بزنه. باید این موضوع برای مردم تبیین بشه که این کار اتفاقا باعث اقزایش قدرت خرید اونها میشه.
2- براندازان که نگرانند که این کار باعث بشه فشار روی مردم کم بشه و انگیزه شورش کمتر بشه
3- برجام خواهان که نگرانند که بهبود اوضاع مردم بحث برجام رو کم اهمیت کنه
4- دشمان ایران که نگرانند که تاثیر تحریمها کمتر بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
انسولین آقای رییسی گرون شده ، نابود کردی ملت رو ، مرده شور این ۳۰۰ هزار تومان رو ببره که چند روز دیگه ۳ میلیون جیب ملت رو خالی میکنید
پاسخ ها
اویسی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اقای رئیسی
اصل مشکل، عادی کردن کشور و برقراری ارتباط عادی با دنیا و.
خارج کردن مردم از این فلاکت است چهل و جند سال از انقلاب گذشته ومهمترین موضوع کشور، چگونگی دادن یارانه نان و ماکارونی به مردم است.
توهین از این بالاتر به ملت ایران؟؟؟؟!!!؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
سلام بر ونزوئلا
سلام بر پولهای بی ارزش
سلام بر فقر مطلق
سلام بر طلاق
سلام بر نابودی خانواده ها
سلام بر آتش بازی مسئولین
سلام بر مرگ خاموش ملت
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
کامل نگاه کردم مجری سوال میپرسید و آقای رئیسی چیز دیگه ای جواب میداد لطفا اگر دوستان متوجه شدن توضیح بدن
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
خوب بنده خدا در حد خودش جواب ميده. عجب انتظاراتي داريم ما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
طرف سوادی نداره یه چیزهایی رو براش نوشتن اینم حفظ کرده میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
این ره که تو می روی به ترکستان است!
با یارانه نمی توان اقتصاد کشور را بسامان کرد
داستان یارانه و گرانی و به تبع آن افت ارزش یارانه همچنان ادامه دار خواهد بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
آقای رییسی بر چه مبنایی میگن تورم نزولی شده در حالیکه تمامی اجناس وکالاها گاها تا 300 درصد نیز افزایش داشته؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اون ارزش ۴۲۰۰ چه ربطی به تورم داره؟ اقتصاد بلدی اصلا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بر مبنای سواد 6 کلاسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
یارانه نخواستیم.قیمتها رو ثابت نگه دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
الفاتحه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
حرف .... فقط حرف ..... مردم را هالو فرض کرده اید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
جل الخالق از این دنیایی گل و بلبل ما. خیالمان راحت شد
ناشناس
|
Norway
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
در چند دهه گذشته دولتها همیشه یک مدت قیمتها رو به زور پایین نگه میداشتند بعد یکدفعه این فنر رها میشده و یک شوک وارد میشده. دولت باید دست از این دستکاری قیمت برداره. فقط جلوی نوسانات شدید و سوء استفاده و احتکار رو بگیره. در عوض هم بجای پایین نگه داشتن قیمت به مردم یارانه بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
آقای رئیسی دوستانه خدمت شما عرض میکنم
بزودی تورم ۹۰ تا ۱۲۰ درصدی در راه است ، بزودی قیام فرهنگیان فراگیر خواهد شد ،دیگه سیلاب ویرانگر تورم به کسی رحم نخواهد کرد و حقوق زیز ۳۰ میلیون جوابگوی نیاز ملت نیست ، دست از این تصمیمات خلق الساعه بردار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
جناب آقای رئیسی
4میلیون تومان یارانه به هر نفر هم بدهید یکسال دیگه در آتش طوفانی تورم می سوزد
این مسکن ها وضع داغون اقتصاد را بدتر می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
رئیس جمهور افراطیون بهتر از این نمیشه ؟؟
فقط مونده اولا برجام شکست بخوره انوقت واقعا باید منتظر جنگ دوم منطقه باشیم چرا که همانطور که احمدی نژاد گفت سر ایران بین روسیه و آمریکا معامله شد ‌ انریکا مجوز حمله روسیه را داد در عوض گفت در صورت عدم توافق روسیه هم دخالتی در چنگ پیش رو نکنه ،؟؟ خدایی نکرده اگه جنگ بشه عر عد نات رو باید بالای ۵۰ هزار تومان باید بخرید حتما جنگ جهانی و قیمت های نان در آلمان ا رو مطالعه کنید ؟؟؟؟؟
محسن
|
Belgium
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
تابی با این تیتری که نوشته ای کلی دسته جمعی خندیدیم ، واقعا خودت به این خبر باور داری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
آقای رئیس پرداخت ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان مساوی ماهیانه خلق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی و سالانه حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان معال ۱۵ میلیار دلار نقدینگی؟؟؟؟؟؟ فقط بترسید از بلایی که سر ملت می آوردید،،از همین حالا به شما می‌گویم کمتر از یکسال دیگه ایران به سرزمین آدم خواران تبدیل خواهد شد ؟؟ آقای رییسی غذای فقرا در غرب شده غذای اغنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
پس قطعا گرون میشه
خداقوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
باشه مثل همیشه دستور بده :)
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
فقط خوب حرف میزنه از عمل خبری نیست. فقط وعده سر خرمن. به خدا خسته شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
حرفم بلد نیست بزنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
حرف هم بلد نیست بزنه اینها رو که میگه مشخصه 1 ماه داشته حفظ می کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بدبختی اینه که حرف زدن هم بلد نیست و معنی سوال رو نمیفهمه و چیز دیگه جواب میده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
خوب حرف میزنه واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
حمایت و واکنش مثبت اکثر مردم به پیشنهاد ،دادن بودجه صداسیما به مردم و خرید اشتراک آن توسط یک نماینده،مردم مشکلی ندارن با پول دادن بهشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لطفا در مورد همه چی باشه نه فقط صدا و سیما. در مورد قراردادهای فوتبالیست ها/ جریمه های چند ده میلیون یورویی و پول دلقک بازی هنرمندا و معافبتشون از مالیات و ......
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
دروغگو دشمن خداست. آقای رئیس جمهور مردم را گدا بار اورده اید
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
پس بگو چرا دلار ظرف ۲۰ روز حدود ۳۵۰۰ تومان گرون شد! آقایان می خواستند کسری بودجه را تامین کنند. حالا این گرونی دلار چه بلایی سر اقتصاد و اموال مردم می یاره، فدای سر آقایان با راهکارهای بی فکرشان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اگر قرار نیست چیزی گرون بشه پس این پول معیشتی رو برا شاباش میریزن به حساب مردم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقای رئیسی اقتصاد آزاد و بدون قیمت گذاری خوب است ولی باید واقعا آزاد و رقابتی باشد هم تولیدات داخل باشد و هم در شرایط رقابتی کالای خارجی هم باشد تولید کننده نباید از فضای بسته حداکثر سوء استفاده را بکند هم کالای بی کیفیت بدهد و هم گرانتر از قیمتهای جهانی و مردم چون حق انتخاب دیگری ندارند به ناچار به هرقیمتی خرید کنند همه کالاها باید قیمتشان آزاد و رقابتی شود و ورود همه کالاها آزاد باشد شرایط سرمایه گذاری برای تولید در کشور را آسانتر کنید دهها خودروساز خارجی مایل به سرمایه گذاری در ایران هستند دهها کمپانی مایل به سرمایه گذاری در صنعت روغن نباتی و مواد غذایی و ایجاد پالایشگاه و پتروشیمی در بخش پایین دستی و بالادستی و صنایع فولاد و فلزی در ایران هستند ولی قوانین بسته و انحصاری و مافیا و قوانین غلط کار مانع از سرمایه گذاری در ایران است ایران ارزانترین و باسواد ترین نیروی کار و ارزانترین انرژی را دارد این کشور بهشت سرمایه گذاری است
شهروند
|
United Kingdom
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آبروی شما برای مردم نان نمی شود فرافکنی نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
درود به این دولت آرامش دوباره به کشور برگشته اونم در اوج تحریم ها خدا رو شکر به رئیسی رای دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اگه تمام دنیا و اصلاح طلب ها و مجاهدین بخوان سازمان یافته خرابت کنن ما طرفدارانت عاشقانه دوست داریم اقای رئیسی و بازم بهت رای میدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
با تورم بالا بنزین هم نباید سرکوب کرد و باید با شیب کم افزایش داد آن هم بدون دادن یارانه برای آن افزایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ملت رو گدا پرور کردید
اینقدر دارید اسکناس بدون پشتوانه چاپ میکنید که تورم وحشتناک خواهد شد
حسینی ازتهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چرا دولت از کارمندان و کارگران و بازاریها و ...تا ریال آخر مالیات میگیرد ولی از وکلاءدادگستری که حداقل ماهی ۱۰۰میلیون تومان به بالا درآمد دارند مالیات نمیگیرد و برای ۵۰میلیون تومان فقط ۲۵هزار تومان مالیات میدهندتا اسمشون فقط ثبت بشه
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
مادرم بازنشسته آموزش و پرورش است و خودم هم شغل فرهنگی داشتم و دو سال است بیکار هستم . دولت روحانی یارانه ما را سال 94 قطع کرد . تکلیف ما چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
نگران نباشید خونه باشید می آیند در خانه تحویل شما می دن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
راستشو بگو دیروز اومدم نبودی راستشو بگو کجا رفته بودی؟
بخدا رفته بودم سقا خونه
نه توی جاجرود ترکیه دیده بودنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
لعنت بر روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ملتی که تا چند دهه قبل صدقه بده بودن، حالا صدقه بگیر شدن.واقعا دست مسئولین درد نکنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
میخواست به حسن روحانی رای ندی که دلارو بکنه ۱۰ برابر اقای رئیسی دار جور روحانی رو میکشه زبونتون هم درازه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقای رئیسی؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
400 تومن میدهد و 800 تومن برمیدارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
مردم در یک کلمه به فنا میرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آغاز عملیات ویژه...
علی
|
Germany
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
17 ساله احمدی نژادیاراه زا پی ریزی کرد که بامخالفت مردم مواجه شد ولی دولت گوش بمردم نداد وکار خوش انجامدادیارانه 45 500تومانیارانه داد که 7000 تومان ان یارانه نان بود در آن زمان کوپن هم بود ونان بربری 50تومان بود که بغد یارانه هرسال رفت بالاتا امسال رسیدنان بربری هردانه جها هزارتومان درصورتی که یارانه یارانه همان هفده سال پیشه اگر یارانه میخوان بدن باید بااضافه شدن قیمت ها یارانه نیز هرسال باقیمت ها هماهنگ بشه ایکاش مسئولین که عوض میشن کار های انجام گرفته مسئول گذشته را دست کاری نمیکردن چرا باید هر سال حقوق ها بره بالا مسکن وکرایه خانه اتوبوس بنزین وغیره قیمش بره بالا چرا روستاهاکه خود کفا بودن نان وهیزمبراگرم کردن خانهخود داشت نان ازشهر بخره وگاز بسوزانه تمام زمین ها کشاورزی را درگذشته حتیدیمزارها را کشاورز میکاشت ولی حالا ابزارش نیز رها کرده دارن در روستاها زمین های کشورزی را ویلا سازی میکنندبروید خودتان ببیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
رییسی با این کار تیر خلاص را بر پیکر بیجان اقتصاد ایران زد.باید منتظر تورم بالای ۱۰۰ درصد بود.تنها راه حل برون رفت از این وضعیت در کوتاه مدت فقط بر داشتن تحریم و فروش نفت میباشد تا با واردات و سرمایه گذاری شتاب فزاینده تورم کاسته شود همچنین ارزش پول ملی تقویت گردد و کسر بودجه کم گردد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
روحانی هم قرار بود با گران کردن بنزین یارانه بده و نداد و رئیسی هم فقط یه رقم گذاشته تو کارتها که پولی توش نیس و البته اگه هم بعداً پولی ریخته بشه صد برابرش گرونی میشه آقای رئیسی صبر مردم لبریز شده نون مردم رو آجر نکن وگرنه شورش گرسنگان را خواهی دید که تر و خشک باهم میسوزن لطفاً بلد نیستی اداره کنی استعفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
کلمه‌ دیجیت‌ به معنی رقم است‌ و کلمه دیجیتال‌ یعنی‌ رقمی و این دیجیتال‌ بهیچ وجه بمعنی مجازی نیست و لذارسانه های دیجیتال‌ که آقای رئیسی بجای رسانه های مجازی بکار می بردند واقعا اشتباه مطلق است ‌
واقعا در سطح رئیس جمهور و اینقدر نا آشنایی با ...!!!؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چرا چرند میگی. دیجیتال مارکنینک یعنی بازاریابی بر بستر اینترنت همچنین است ذسانه ی دیچیتال. کم جرف بیخود بزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
توی بیسواد وقتی معنی دیجیتال را نمیفهمی، مجبور نیستی در هر زمینه ای اظهار فضل کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
بابا طفلک 6 کلاس بیشتر سواد نداره.بهش فرصت بدین انشالله دیپلمش و گرفت متوجه میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دوباره یک اشتباه دیگه. پول ملی باید تقویت بشود.
دفعه بعدی باید 4-5 میلیون یارانه بدهید، ضمن اینکه وضعیت هم بدتر می شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
این 300 هزار تومانها سونامی از نقدینگی درست میکنه که کل مملکت رو به نابودی میکشونه .
یا شاید لابد دیگه اقشار دهکهای پائین رو به موت بودند که دولت مجبور بوده این 300 هزار تومان رو تزریق کنه ... که عذر بدتر از گناه است.
آقایون این مملکت اقتصاد دان و مدیر واقعی میخواد . مدیر دکتری تقلبی مدرک کپی سهمیه ای رانتی باندی فامیلی نمیخواد برید اون اساتیدی رو که اخراج کردیدو فراری دادید رو با ادب و احترام برگردونید وگرنه کل کشور رو نابود میکنید . به قول آیت الله آملی کشور نباید داد دست سفیهان. سفیه مدیران رانتی باندی سهمیه ای فامیلی هستند که با باند رانت فامیل سهمیه استخدام گزینش و بعد ارتقا یافته و مدرک گرفته اند.
خدا هست و لذت گناه رو برای ستم کارا شیرین جلوگر میکند مراقب رفتار خود باشید. از ممییزی این مطلب تا مدیریت رانتی
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقای رییسی دولتمردان بهداشت شما خواب هستند . وقتی میفرمایید دارو گران نمیشود و بیمه پرداخت میکند اولا بیمه ها دهها دارو را از لیست بیمه خارج کرده و هیچ داروی جدیدی را بیمه نمینمایند حتی داروهای حیاتی مانند داروهای دیابت. نمونه آن زیپمت یا گلوتریو بعضی از داروها سرمردم کلاه گذاشته اند مانند قرص سرماخوردگی بزرگسالان که فقط برای افراد زیر 12 سال بیمه محاسبه میشود و برای بزرگسالان آزاد میباشد. در بعضی داروها اضافه قیمت را قبول نداشته مثل ناپروکسن که قیمت هر قرص در حال حاضر 12 تومان است اما بیمه 55ریال آن را قبول داشته و فرانشیز آن را پرداخت مینماید و مابقی قیمت را به صورت آزاد باید بیمار پرداخت نماید. دهها آزمایش از لیست بیمه خارج شده است مانند آزمایش حیاتی پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان دهانه رحم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ابرتورم در راهه!
IRANNEJAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
جناب رئيسي
حساب كرديد كه سه دهك اول مردم مي شود 48ميليون نفر
48ميليون نفر در 400هزار تومان ضرب كني مي شودحدود200000000000000
جناب رئيس جمهور تعداد صفرهاش را مي توانيد بشماريد. يك راهنمائي مي كنم اگر قادر به شمردن صفرهايش نيستي از وزير اقتصادت كمك بگير.
تازه اين براي سه دهك اول است واي به روزي كه بخواهي 5دهك بعدي را جوابگو باشي !!!
مشاور اقتصاديت كه محسن رضائي باشد چيزي بهتر از اين از ته آن در نمي آيد جناب حجت الاسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آدم پاکیه رئیسی ببی شیله پیله است ایران دقیقا به امثال رئیسی نیازداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
واقعا زدن این حرفها از جایگاه ریاست جمهوری باعث سرافکندگی ملت بزرگ ایران شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ای خدا بازم یارانه بازم دوره باطل.چیکار کردید با این مملکت لامصبا.شده یتیم هانه ای به نام ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقای رئیسی شما هم که یکسال است آمده اید و مثل دولتهای گذشته مشکلات را از دولتهای قبل میدانید؟ من در مورد ارز ترجیهی با شما موافقم اما به نظر من دولت شما هم تغییری در سایر موارد ایجاد نکرده است. همچنان فشار بر کارآفرینان و کسب و کارهای کوچک بالاست و همچنان در دستگاههای در دستگاههای دولتی، فساد و رانت سنگین وجود دارد و همچنان ثروتمندان و متمولان اصلی از پرداخت مالیات به دلیل درآمدهای غیر رسمی معافند. همچنان در کشورداری تعارف وجود دارد و همچنان یک عده ای زحمت میکشند و یک عده ای مفت میچرخند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
حاضر نیستید از بودجه دستگاههای عریض و طویل و بی خاصیت ذره ای کم کنید تا بلکه از خلق نقدینگی کمی کاسته شود، فقط همان ارز ترجیهی را به عنوان مشکل اصلی مطرح میکنید؟ البته ارز ترجیحی باید تاکنون حذف میشد اما موارد دیگر تا حل نشود، همچنان تورم وجود خواهد شد
ندا
|
United States
|
۰۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ایشون یه نگاه به قیمت نان های صنعتی کردن؟اصلا تا حالا خودشون نون خریدن؟؟؟؟
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
کاملا مشخص بود که هیچ برنامه ای ندارند و اگر فشار افکار عمومی نبود این صحبت ها انجام نمیشد دقیقا برای ماست مالی و این سیاست غلط که گران کن و وعده یارانه بده .من که حالم بهم خورد گویی که این یارانه دادن به معنی مروم خریدن بود یعنی ما کار خودمون میکنیم اگر کسی هم ناراحت با پول می خریمش تازه اینم وعده اینده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اره دیگه هر سال تورم میشه اما یارانه تغییر نمی کنه
تازه قابل برداشت نیست باید بابت خرید نان و ... مصرف کنی
اگر استفاده نشه از بین می ره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
اقتصاد صدقه ای که می گفتند همین بود......آقای رئیسی بعد 35 سال دوباره ما رو به کالا برگ یا همون کوپن برگردوند........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آغاز ابر تورم اینار ریشه مردم خشک می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آقای رئیسی لطفا آدرس نانوایی محلتون را هم بگین بریم از اونجا نون بخیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
یا خدااااا. افعال معکوس به هیچ وجه افزایش نمی یابد یعنی قطعا افزایش می یابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
یارانه یعنی گداپروری/یعنی تن پروری/ یعنی ملت و جوانان ایران عرضه فعالیت اقتصادی ندارند/ یعنی خاموشی و نابودی نیرو و شموفایی استعداد جوانان و ملت/ یعنی صدقه با هزار منت/ یعنی توهین به حرمت ایرانیان/ بجاش کارخانه بسازید جذب نیرو اشتغال زایی کنید/ بزارید جوانان از الاف بودن و سرگردانی و بیهوده بودن نجات پیدا کنند بروند بدنبال شکوفایی هنرشان و با نشاط بشوند/ ملت نباید یارانع را قبول کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
هنوز ملت شریف متوجه کلاه بزرگی که قراره سرتون بزارند نشدین. یارانه 45 تومنی رو با این یارانه ادغام کردن و قراره برای دوماه پرداخت بشه. بعدش قراره یارانه حذف بشه و مثل ایام دهه 60 و 70 کالا برگ بدن و کل یارانه رو قطع کنند. یعنی همون 45 تومن که دولت محمود می دادنم بالا کشیدن. از اینور هم قیمت نان و شکر رو به نرخ جهانی با ملت حساب می کنند. یعنی عملا دولت یک مقداری از کسری بودجه رو از جیب مردم خیلی قشنگ ور می داره. کیه که میگه اینا بیسوادن؟؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ما یارانه نمی خواهیم. لطفا قیمتها را به یکسال قبل برگردانید
تورک با غیرت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
همیشه میدونستم رهبری در مورد سید رئیسی اشتباه نمیکنه و الان فهمیدم چرا
مورد علاقه رهبر عزیزمان است
چون همیشه بفکر ما ملت مستضعف است
خدا قوت رئیس جمهور محبوب دستت را می بوسم که یارانه را زیاد کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
:(((
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
شاهنامه اخرش خوشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ببین کی از هزینه کرد ابرو نداشته اش حرف میزند
ناشناس
|
-
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
رئیس جمهور بی سواد
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دوباره حرف دوباره شعار دوباره قول !!!!!!!!!!!!!!
دوباره شیره مالیدن سر ملت ؟
45000تومان دادید پدر ملت را دراوردید ،حالاکه صحبت 300هزار تومان هست حتما خواب وحشتناکی برای ملت دیده اید خدا قوت بخدا گوشمان دراز نیست ؟.حرمت داریم نجابت به خرج دادیم؟
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
توگفتی ماهم باورکردیم ؟..اینبار نه؟.!
v
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
افزایش یارانه مساوی با افزایش نقدینگی افزایش نقدینگی مساوی است با تورم این را بفهمید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تبناک تو دیگه چرا؟ دارو گران نشده؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
به چه حقی یارانه یک عده را قطع کرده اید و میگویید این عده پول دارند و یارانه نمیخواهند من یک راننده تاکسی ام و یارانه ام قطع شده به جرم داشتن خانه یارانه ام قطع شده این چه عدالت اسلامی است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
پایان ارزترجیحی / آغاز تورم و گرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
رییسی قیمت نقل و نبات رو میدونه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
این سخن دولت را بخاطر داشته باشید که نان و... گران نمی‌شود و وقتیکه گران شد آیا حاضر است استعفا بدهد . اگر گران شد باید برود و استعفا دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چرا دروغ یارانه جدید به کارمندان دولت تعلق نگرفته است؟؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
ان شاالله خدا به خیر بگرداند
میخواهید چه کنید به مردم بگید
خدا ازتان نگذره
احمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
در دفتر محل کار ما که کلا 17 نفر و کارمند ساده ایم فقط یک نفر یارانه میگیرد! فریب تا کجا؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
به عمد دغدغه مردم را به آرد و نان و ماکارونی رساندید. باید متشکر باشیم که شاید کالای اصلی را گران نکنید؟ از زیرساخت و پیشرفت و آموزش و توسعه و مسکن سازی و کار هیچ خبری نیست، مبادا کسی به فکرش هم خطور کند!
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دوباره دستور دوباره دستور دوباره خاک جدیدی که بناست بر سر ایران بشود با این پول پاشیدن ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
دولت میگه کسری پول رو حل کرده ولی چگونه مسلما با ابرچاپ پول که این آثار زیانباری داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
آفای ریس معلوم نیست چگونه یارانه ادعایی واریز شده من یک بازنشسته دولت هستم قبلا یارانه ام قطع شد اعتراضی هم نداشتم چون ارزشی نداشت اینبار هم پولی واریز نشده معلوم نیست چه می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
به حساب ما واریز نشده است هم معیشتی هم یارانه می گرفتم این چه حساب کتابی است
چرا تبعیض قائل شده اید مگر وضعمان خوب است بار دیگر برسی شود تا کسی از قلم نیفتد
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
سلام برای کسانی که پرداخت نمی شود و اول دولت روحانی ثبت نام نکردند و الان واقعا نیاز دارند باید چه کار کنند اگر کشور برای همه است یارانه هم باید برای همه باشد.عموما کسصانی که اول دولت روحانی انصراف از یارانه دادند انسانهای شریف و کارمند بودند. حالا باید چه کار کنند.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
تکلیف این سایت خراب را هرچه زود تر مشخص کنید نمی توانیم اعتراض خود ثبت کنیم
Mahmoud
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
باسلام،
من بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی با حقوق حدود ۱۵ میلیون ماهانه هستم . مستاجر، دارای همسر و دو فرزند دانشجو بدون هیچ گونه درآمد دیگری که تماما در سایت یارانه ها ثبت و تایید شده است.
امروز ، ضمن اینکه هیچ واریزی اضافی نداشته ام، حتی یارانه قبلی هم ( ۴۵ هزارتومان ) نیز را واریز نکرده و قطع کردند.
درمراجعه به سایت پیغام میدهد که من در گروه بالای ۷۵ درصد درآمدی مردم با دریافتی بالای ۱۱ میلیون و لذا مشمول دریافت یارانه نمی‌باشم.
این امر بر خلاف ادعای مبنی بر پرداخت یارانه به نود درصد مردم و یا تا دهک نهم است و یا تعلق یارانه نان و دارو به همگان است.
تمامی مستندات جهت اطلاع رسانی قابل ارایه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
جوونیمون که با کوپن گذشت سر پیری هم گرفتار کالابرگ
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم عاشورا روز خبرنگار محمود صارمی ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج
وب گردی