بازدید 7460

وقتی دغدغه ماکارونی هست کسی سینما نمی رود

در دو روز آخر تعطیلات هفته گذشته با وجود اینکه فیلم «انفرادی» فروش خوب یک میلیاردی داشت، اما فقط ۳۰ هزار نفر به سینما رفته بودند و از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور این رقم بسیار کم است.
کد خبر: ۱۱۱۷۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 08 May 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، پخش‌کننده فیلم «انفرادی» می‌گوید: افزایش فروش فیلم‌ها صرفا مدیون افزایش قیمت بلیت است و سینمای ایران روزهای سختی را به لحاظ تعداد مخاطبانش می‌گذراند.

این روزها سینماها اوضاع خوبی ندارند و اگر پیش‌تر افت مخاطب و فروش به کرونا فقط به مرتبط می‌شد الان دیگر این بیماری را تنها عامل رکود سینما نمی‌توان دانست. شرایط به گونه‌ای شده که حتی اکران یک فیلم‌ خوب و باکیفیت هم ممکن است در جذب مخاطب چندان موفق نباشد و در این میان فقط بعضی فیلم‌های کمدی وضع بهتری دارند که البته آن‌ها نیز در مجموع مخاطب چشمگیری ندارند.

در حال حاضر فیلم‌های کمدی «سگ‌بند» و «انفرادی» یکی با ۳۰ میلیارد تومان و دیگری با ۱۰ میلیارد تومان در مقایسه با فیلم‌های دیگر فروش خوبی در گیشه دارند ولی حتی همان «سگ‌بند» ۳۰ میلیاردی هنوز نتواسته یک میلیون نفر مخاطب داشته باشد.

در این باره سعید خانی که بعد از «انفرادی» فیلم «علفزار» را در نوبت پخش دارد، در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد: در تعطیلاتی که گذشت فروش سینماها بد نبودند ولی از ان ایده‌آلی که باید باشد خیلی فاصله داریم. درواقع این افزایش فروش را مدیون قیمت بلیت هستیم و به لحاظ مخاطب قطعاً نسبت به سال ۹۸ افت شدید پیدا کرده‌ایم.

او درباره دلیل این افت مخاطب گفت:‌ شرایط اقتصادی تاثیر گذار است و وقتی مردم برای خرید ماکارونی مشکل داشته باشند قطعا سینما رفتن برایشان اولویتی ندارد. در این شرایط باید کارهای جدیدی در پخش و اکران انجام دهیم مثل شناور کردن قیمت بلیت‌ها، مذاکره با شهرداری و نهادها و ارگان‌ها تا تخفیف‌های ویژه یا کارت‌های مخصوص برای سینماروها ارائه کنیم.

وی افزود:‌ در دو روز آخر تعطیلات هفته گذشته با وجود اینکه فیلم «انفرادی» فروش خوب یک میلیاردی داشت، اما فقط ۳۰ هزار نفر به سینما رفته بودند و از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور این رقم بسیار کم است. شرایط اقتصادی قطعا بر فروش سینما تاثیر گذاشته و اگر سینمادارها، پخش‌کنندگان و مدیران وزارت ارشاد فکری نکنند، امسال سینما وضعیت سختی خواهد داشت.

مدیر پردیس سینمایی «صبامال» با تاکید براینکه برای جذب مخاطب فیلم خوب هم باید ساخته شود، ادامه داد: در کنار تولید باید برای مارکت پخش هم کاری کرد؛ در همین پردیس «صبا» با فروشگاه زنجیره‌ای آن مذاکره کردیم تا هر کسی که از یک رقمی بیشتر خرید کند، بلیت نیم‌بها سینما بگیرد و در هفته گذشته بیش از ۶۰۰ بلیت از همین طریق فروختیم. این یک تلاش ساده است است و باید جریانی جدی برای تنوع در ارائه قیمت‌ها ایجاد کنیم تا مردم در همین شرایط سخت اقتصادی هم راحت‌تر به سینما بیایند.

خانی یادآور شد که در نوبت دوم عید فطر در تدارک اکران فیلم «علفزار» است و افزود: الان فیلم های اجتماعی خیلی فروش خوبی ندارند ولی «علفزار» با توجه به سوژه ملتهبی که دارد و ماجراهایی که در جشنواره فیلم فجر داشت با استقبال مخاطب روبرو می‌شود، پس از آن برای تابستان هم اگر شرایط مهیا شود «دوزیست» را اکران خواهیم کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل