بازدید 5240
۹

افزایش قیمت‌ها هیچ توجیه علمی و اقتصادی ندارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به گرانی برخی کالاها نظیر ماکارونی با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت‌ها هیچ توجیه علمی و اقتصادی ندارد، تاکید کرد که این احتمال وجود دارد که نمایندگان مجلس وزیر صنعت را به دلیل گرانی‌های اخیر به صحن مجلس بکشانند.
کد خبر: ۱۱۱۷۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶ 08 May 2022

به گزارش «تابناک»، کمال حسین‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وزارت صنعت در بحث نظارت و کنترل قیمت‌ها واقعاً ضعف عملکردی دارد و هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم.

وی با اشاره به گرانی برخی کالاها نظیر ماکارونی گفت: این افزایش قیمت‌ها هیچ توجیه علمی و اقتصادی ندارد؛ چراکه هنوز نه ارز ۴۲۰۰ حذف شده و نه حتی نرخ ارز مثل گذشته با تغییر و نوسانات همراه بودن است.

این عضو کمیسیون صنایع با بیان اینکه «برخی افزایش حقوق کارگران در سال جدید را عامل گرانی‌های اخیر عنوان می‌کنند» خاطر نشان کرد؟ شاید مقداری از افزایش قیمت‌ها را به دلیل افزایش حقوق و دستمزد کارگران منطقی بدانیم اما نه در این حد؛ مگر این موضوع چقدر تاثیرگذار است؟

حسین پور با اشاره به اعتراضات و گلایه‌های مردم درباره افزایش قیمت‌ها تاکید کرد: به نظرم گرانی‌های اخیر بیشتر به دلیل آشفتگی بازار و عدم نظارت وزارت صنعت و ضعف این وزارت‌خانه در تامین کالاهای اولیه مردم است؛ این عملکرد ضعیف موجب اعتراض مردم شده است.

وی با تاکید بر این‌که «یکی از وظایف مجلس، نظارت است»، اظهار کرد: در حوزه نظارت نمایندگان بسیاری درباره گرانی‌ها به وزیر صنعت تذکر دادند و از او سوال پرسیدند و درخواست کردند تا دلایل افزایش قیمت‌ها از زبان وزیر برای نمایندگان توضیح داده شود؛ بسیاری از این سوالات در دست پیگیری و بررسی است و من مطمئن هستم که نمایندگان از پاسخ‌های وزیر صنعت قانع نخواهند شد و احتمال این‌که وزیر برای افزایش قیمت‌ها به صحن بیاید، بسیار است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۹
دست همه مسولین در یک کاسه قرار گرفته وان ازار دادن ومنحرف کردن افکار مردم از برخی مسایل روز
وای یک دانشمند با منطق هم پیدا شد.
خخخخ
من هم نه علم رو می‌دونم چیه و نه اقتصاد رو ولی همه چی رو با دلایل علمی و اقتصادی بررسی می‌کنم
فقط حرف مگر ر ئیسی قبل از انتخابات نگفت باید مدیریت قوی حاکم شود روغن ماکارونی نیست تمام اغلام قیمتش چند برابر شده این بود دولت مردمی سید محرومان
وقتی یک نماینده مجلس در این حد از بی اطلاعی نظر بده وای به ما ووای به حال این کشور

واویلا از این همه بی سوادی این ها نمایند مجلس هستند!!!!!!!

عزیز دل حداقل 5دقیقه مطالعه می کردی کسب اطلاع می کردی بعد نظر میدادی
توجیه ایدئولوژیک و ارزش نهادن به دیگران که دارد!
علمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همش تقصیر امریکا و اروپا و عربستانه دیگه
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار