بازدید 5094

مقام روسی: آمریکا مستقیما در جنگ اوکراین درگیر است

ارشدترین نماینده پارلمان روسیه روز شنبه آمریکا را به هماهنگی عملیات نظامی در اوکراین متهم کرد و گفت که واشنگتن بطور مستقیم در جنگ اوکراین درگیر است.
کد خبر: ۱۱۱۷۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰ 08 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، ویاچسلاو ولودین، رئیس مجلس سفلی در دوما، روز شنبه در کانال تلگرام خود نوشت: اقدامات واشنگتن در اوکرین نشانگر دخالت مستقیم و اقدام نظامی این کشور علیه روسیه است.

وی افزود: «واشنگتن اساساً عملیات نظامی را هماهنگ و توسعه می‌دهد و از این طریق مستقیماً در اقدامات نظامی علیه کشور ما مشارکت دارد.»

واشنگتن و اعضای اروپایی ناتو برای مقاومت اوکراین در برابر روسیه تسلیحات سنگین در اختیار کی‌یف قرار می‌دهند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا عصر جمعه گذشته به وقت محلی بسته کمک امنیتی جدیدی به اوکراین را اعلام کرد که شامل مهمات توپخانه، رادارها و سایر تجهیزات اضافی می‌شود. مقامات آمریکایی پیش از این جداگانه اعلام کرده بودند که ارزش این بسته نظامی برای اوکراین ۱۵۰ میلیون دلار است.

بایدن در بیانیه خود ارزش این بسته امنیتی را مشخص نکرد اما افزود که دولتش تقریباً از تمام منابع مالی در اختیار خود برای کمک به اوکراین استفاده کرده و از کنگره خواست بسته کمکی پیشنهادی ۳۳ میلیارد دلاری خود برای اوکراین را تصویب کند.

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که آخرین بسته برای تجهیزاتی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار شامل ۲۵ هزار گلوله توپ ۱۵۵ میلی متری، رادارهای ضد توپخانه، تجهیزات پارازیت و میدانی و قطعات یدکی است.

پیش از این، دولت جو بایدن بودجه تکمیلی ۳۳ میلیارد دلاری از کنگره با هدف حمایت از اوکراین درخواست کرده است. نمایندگان از هردو حزب اعلام کرده اند که خواستار تصویب فوری بودجه اضطراری درخواست شده (از سوی دولت بایدن) هستند، اما هیچ اعلام فوری مبنی بر اینکه چه زمانی دو مجلس نمایندگان و سنا قرار است این رای گیری را به عمل آورند بخصوص بر سر اختلافات قانونی که معمولا بین دو حزب روی می دهد، صورت نگرفته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی