بازدید 63779

پرونده یار گابنی گل‌گهر باردیگر در استیناف؛ رای برمی‌گردد؟

این که امکان دادرسی مجدد پرونده وجود داشته باشد یا خیر در صلاحیت استیناف هست و نه سرپرست نه دبیرکل و نه هیچ فرد دیگری در این امر مداخله ندارند.
کد خبر: ۱۱۱۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷ 07 May 2022

یک عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال می‌گوید با ارجاع درخواست اعاده‌ دادرسی باشگاه گل گهر سیرجان، کمیته استیناف نیز این درخواست را بررسی خواهد کرد.

مهدی دادرس با بیان این که روند بررسی درخواست باشگاه گل‌گهر در پرونده بازیکن گابنی منطبق با قانون دنبال می‌شود، گفت: گل‌گهر بعد از صدور رای کمیته استیناف به دنبال درخواست دادرسی مجدد بود که این درخواست با شرایط ویژه‌ای قابل بررسی است. در همین راستا پیش از سرپرستی ماجدی به دنبال ارسال این نامه بودند اما در نهایت در زمان حضور ایشان نامه را ارسال کردند.

سرپرست فدراسیون هم طبق قانون نمی‌تواند راسا امکان اعاده دادرسی یا امکان نداشتن آن را بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری کند چون این یک مساله تخصصی و در حوزه صلاحیت رکن قضایی است. بر همین اساس آقای ماجدی هم طبق قانون باید درخواست را به کمیته مربوطه یعنی استیناف ارجاع می‌دادند که همین کار انجام شد. این که امکان دادرسی مجدد پرونده وجود داشته باشد یا خیر در صلاحیت استیناف هست و نه سرپرست نه دبیرکل و نه هیچ فرد دیگری در این امر مداخله ندارند.

او در پایان گفت: کمیته استیناف همان‌طور که پیش از این هم اثبات کرده توصیه‌پذیر نیست. در مرحله قبلی صدور این حکم هم انواع شایعات و موضوعات حاشیه‌ای در خصوص تصمیم این کمیته مطرح شد اما در نهایت کار طبق رول قانونی صورت گرفت. این‌بار هم نه توصیه و سفارشی به اعضای کمیته صورت گرفته و نه این کمیته که اعضای بسیار محترم و شریفی هم دارد، تحت تاثیر موضوعات بیرونی قرار می‌گیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم