بازدید 4689

آمریکا: کره شمالی به دنبال انجام یک آزمایش اتمی است

یک سخنگوی وارت خارجه آمریکا ادعا کرد که کره شمالی در حال آماده‌سازی برای انجام یک آزمایش هسته‌ای در ماه جاری (می) است.
کد خبر: ۱۱۱۷۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳ 07 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری "یونهاپ"، این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: آمریکا ارزیابی می‌کند که کره شمالی در حال آماده‌سازی مرکز آزمایش پونگی یی ری است و می‌تواند در اوایل این ماه یک آزمایش هسته‌ای انجام دهد که هفتمین آزمایش این کشور از این نوع خواهد بود.

پیش از این گزارش‌هایی در رسانه‌ها منتشر شدند مبنی بر اینکه کره شمالی احتمالا در حال تعمیر تونل‌های زیرزمینی مرکز پونگی ری است که در سال ۲۰۱۸ به عنوان نشانه‌ای از تمایل کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای، تخریب شدند.

پونگی یی ری محل هر ۶ آزمایش هسته‌ای انجام شده توسط کره شمالی تا به امروز بوده است. آخرین آزمایش اتمی این کشور در سپتامبر ۲۰۱۷ انجام شد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود که این ارزیابی با آنچه پیونگ یانگ در بیانیه‌های عمومی اخیر گفته، "همگام" است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته بود که این کشور به پیشبرد قابلیت‌های هسته‌ای خود ادامه خواهد داد و همچنین در صورت لزوم از آن‌ها برای جلوگیری از حملات به این کشور استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، روزهای پایانی فروردین سال جاری بود که خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد، این کشور تحت نظارت کیم جونگ اون یک آزمایش جدید موشک بالستیک انجام داده است.

کره شمالی در سال جاری تاکنون ۱۴ بار آزمایش موشکی انجام داده است، از جمله هفت پرتاب در ماه بهمن که بیشترین تعداد آزمایش موشکی در یک ماه از سوی این کشور محسوب می‌شود.

گزارش‌های اخیر حاکی است که کره شمالی در حال تعمیر تونل‌های زیرزمینی در سایت آزمایش هسته‌ای «پونگ یی ری» است که یک آزمایش هسته‌ای احتمالی در آینده نزدیک را نشان می‌دهد.

آزمایش‌های موشکی کره شمالی در حالی اتفاق افتاده است که این کشور به دنبال افزایش وحدت داخلی در بحبوحه مبارزه با همه‌گیری کووید-۱۹ و مشکلات اقتصادی مداوم ناشی از تحریم‌ها به سر می‌برد.

کره شمالی معتقد است تهدیدها و دشمنی واشنگتن به جای خطرناکی رسیده است و با اشاره به رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی و استقرار سلاح‌های استراتژیک در منطقه و اعمال تحریم‌های مستقل در کنار تحریم‌های سازمان ملل متحد باید برای مقابله طولانی مدت با امپریالیسم آمریکا آمادگی بیشتری داشته باشد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی