بازدید 12227

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۶ اردیبهشت/ ۱۲ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۴۹ میلیون و ۵۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۹۵۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۱۷۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵ 06 May 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۵۶۴ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۸۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۶۸۱ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۴۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۲۵ دوز واکسن در ایران که ۲۰ هزار و ۵۳ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۷۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۴۳۱ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۱ هزار و ۱۵۷ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۶ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۷۰۹ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۹۵۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۱ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۱۳۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.


بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۳ درصد است.

 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس