بازدید 4843

دوباره خاک آسمان استان خوزستان را تسخیر کرد

از شب گذشته موج سنگین گرد و خاک آسمان شهر‌های جنوب غربی و مرکزی استان خوزستان را اشغال کرده است و شعاع دید را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.
کد خبر: ۱۱۱۷۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵ 06 May 2022


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، از شب گذشته موج سنگین گرد و خاک آسمان شهر‌های جنوب غربی و مرکزی استان خوزستان را اشغال کرده است و شعاع دید را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.

در پی ورود توده گرد و غبار به استان خوزستان، ۱۴ شهرستان درگیر این پدیده شده و میزان آلودگی هوا در آبادان به ۲۵ برابر حد مجاز رسیده است.

بنابر اعلام سازمان هواشناسی استان خوزستان میزان غلظت گرد و غبار PM۱۰ بر حسب میکروگرم بر متر مکعب در ساعت ۱۰ جمعه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در شهرستان‌های آبادان ۵۴۰، امیدیه ۱۴۶۵، اندیمشک ۹۳۵، اهواز ۶۷۴، ایذه ۴۸۱ و بندر امام ۱۱۵۵ بوده است.

 

همچنین شهر‌های بهبهان ۱۸۳، حمیدیه ۴۲۰، دزفول ۱۲۱۶، رامشیر ۱۷۰۲، سوسنگرد ۴۹۳، شادگان ۶۹۱، شوشتر ۱۳۵۷، ماهشهر ۱۵۸۲، گتوند ۶۶۹ و مسجدسلیمان ۴۲۴ بوده که ثبت این عدد‌ها توسط سازمان حفاظت محیط زیست اعلام شده است.

این موج گرد و خاک دارای منشاء خارجی بوده و از کشور عراق وارد استان خوزستان شده است.

از اواخر سال ۱۴۰۰ و دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش روز‌های خاکی بوده‌ایم که گزارش دانشگاه علوم پزشکی حاکی از مراجعه مردم به مراکز درمانی در پی این پدیده بوده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری