بازدید 6439

نخست وزیر انگلیس عید فطر را تبریک گفت

دفتر بوریس جانسون هم با صدور بیانیه‌ای جداگانه‌ای عید فطر را به مسلمانان این کشور و سراسر جهان تبریک گفت.
کد خبر: ۱۱۱۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹ 02 May 2022

به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا، نخست وزیر و شماری از مقام‌های انگلیس عید سعید فطر را به مسلمانان این کشور و سراسر جهان تبریک گفتند.

بوریس جانسون با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: عید فطر شاد و پر برکتی را برای مسلمانان بریتانیا و سراسر جهان که با دوستان، خانواده ها و همسایگان به مناسبت پایان ماه رمضان گرد هم می آیند، آرزو می‌کنم. وی در ادامه نوشت: عید شما مبارک.

دفتر بوریس جانسون هم با صدور بیانیه‌ای جداگانه‌ای عید فطر را به مسلمانان این کشور و سراسر جهان تبریک گفت.

همچنین لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در توئیتر خود نوشت: برای مسلمانان سراسر بریتانیا و جهان که گرد هم جمع می‌شوند تا عید فطر را جشن بگیرند بهترین آرزوها را دارم.

رهبران سایر احزاب سیاسی هم پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر را به مسلمانان تبریک گفتند.

« کی‌یر استارمر» رهبر دومین حزب اصلی انگلیس با انتشار پیام ویدیویی در توئیتر گفت که اسلام درس مراقبت از یکدیگر و تلاش برای اجرای عدالت و برابری را به ما آموزش می‌دهد. وی مدعی شد که این ها ارزش‌های حزب کارگر نیز بشمار می‌روند.

وی با بیان اینکه پیروان دین اسلام سهم به‌سزایی در جامعه انگلیس ایفا می‌کنند افزود: در حالی که مسلمانان سراسر جهان در عید فطر با عزیزان خود جمع می شوند، حزب کارگر برای شما آرزوی خوشبختی می کند.

بسیاری از مساجد و مراکز شیعیان در انگلیس فردا (سه‌شنبه) را عید فطر اعلام کرده‌اند.

مرکز اسلامی انگلیس دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مطابق اعلام ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری دام ظله العالی، هلال ماه شوال در غروب روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت رؤیت نشد، بنابراین دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ مطابق با ۳۰ رمضان المبارک ۱۴۴۳ و سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت یکم شوال ۱۴۴۳ خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو