بازدید 5215
۳

اردوغان: سخنان بایدن تاثیری در تاریخ ترکیه ندارد

رییس جمهور ترکیه، جو بایدن را به دلیل نسل کشی خواندن ارامنه در سال ۱۹۱۵ توسط ترکیه، سرزنش کرد.
کد خبر: ۱۱۱۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲ 26 April 2022


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، جو بایدن را به دلیل نسل کشی خواندن ارامنه در سال 1915 توسط ترکیه، سرزنش کرد.

اردوغان پس از نشست کابینه ترکیه به خبرگزاری آناتولی گفت: اظهارات بایدن در خصوص نسل کشی وسیع ارامنه در سال 1915 توسط ترکیه، نابخشودنی و بر پایه اطلاعات غلط است.

وی افزود: جو بایدن باید تاریخ را به خوبی مطالعه کند. ما نمی توانیم تلاش بایدن برای به چالش کشیدن آشکار تاریخ ترکیه بدون داشتن اطلاعات کافی را ببخشیم.

جو بایدن در 24 آوریل سال گذشته و در سالگرد آغاز کشتار ارامنه، کشتار 1/5 میلیون شهروند ارمنی توسط امپراطوری عثمانی را نسل کشی خوانده بود و این نخستین باری بود که بایدن این رویداد را نسل کشی خواند. روز گذشته نیز بایدن در اظهاراتی تازه، نسل کشی ارامنه توسط امپراطوری عثمانی را بدترین بیرحمی قرن بیستم دانست و خاطرنشان کرد ما باید درباره این موضوع صحبت کنیم و به این گونه بیرحمی ها که باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان می شود، پایان دهیم.

پس از انتشار این اظهارات از سوی بایدن، اردوغان گفت: چنین اظهاراتی تاثیری در تاریخ ترکیه ندارد. گروه های جنایتکار ارمنی و قدرت های خارجی مسئول آغاز این جنایت بودند.

اردوغان افزود: کشتن تنها یک انسان بی گناه، حتی یک غیرنظامی بی گناه، صرف نظر از حقیقت و واقعیت، تراژدی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۳
مدارکش وجود دارد ارمنی هایی که فرار کردند به داخل خاک ایران و داخل خاک ایران هم توسط این جمعیت پاکسازی شدند

تو این شرایط آمریکا هم سکوت کند بهتر است ساختاری که نسل کشی سرخ پوست ها در آن منطقه را انجام داده
کشتار ارامنه یک تحریف تاریخی هست که همه جا آن را جار میزنند. کشتار مردم خوجالی آذربایجان درست جلوی چشم ما اتفاق افتاده کسی هم براش مهم نیست. چون مردم آذربایجان چشم آبی بور نبودند.
اردوغان
آی دنیا یادش رفته چطور سوراخ موش میخرید
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی