بازدید 7289
۱
بازتاب

دفاع تیفوسی‌های پورتو از طارمی مقابل توهین اسپورتینگ

کد خبر: ۱۱۱۴۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹ 16 April 2022

هواداران متعصب تیم پورتو اقدام باشگاه اسپورتینگ لیسبون در توهین به مهدی طارمی را محکوم و بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کردند.

به گزارش تابناک ورزشی، باشگاه اسپورتینگ لیسبون که در کورس قهرمانی لیگ برتر پرتغال شش امتیاز از پورتوی صدرنشین عقب است، در حالی که در مستطیل سبز قهرمانی را از دست رفته می‌بیند، خارج از مستطیل سبز دست به بی‌اخلاقی زد و با انتشار گزارشی در سایت رسمی خود، مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو را مورد هدف قرار داد. در گزارش منزجر کننده سایت این باشگاه پرتغالی با اشاره به پنالتی‌هایی که مهاجم تیم ملی کشورمان در بازی‌های مختلف می‌گیرد با عباراتی همچون «پورتو از طارمی به عنوان بهترین هنرمند استقبال کرد»، «یک مار افسونگر واقعی» و «یک ایرانی که همیشه آماده رفتن و اجرای ترفندهای سیرک است» به او توهین کرده است.

دفاع تیفوسی‌های پورتو از طارمی مقابل توهین اسپورتینگ

 

پایگاه خبری «پورتال دوس‌دراگائوس» که متعلق به هوادران متعصب پورتو است، با انتشار بیانیه‌ای با تیتر «طارمی، تو شاهزاده پارسی ما هستی» ضمن محکوم کردن باشگاه اسپورتینگ لیسبون و دفاغ از مهاجم 29 ساله خود نوشت: «اینکه فوتبال پرتغال و جامعه پرتغال مملو از بیگانه‌هراسی است، چیز جدیدی نیست. اینکه هر روز موارد نژادپرستی و خشونت‌های بی‌رویه در میان هواداران تکرار می‌شود چیز جدیدی نیست. اینکه رهبرانی وجود دارند که نفرت بکارند چیز جدیدی نیست. اینکه لیگ هیچ کاری انجام نمی‌دهد و خود را به نشان دادن تی‌شرت برای مقابله با این همه مشکلات محدود می‌کند، چیز جدیدی نیست.

همانطور که هر روز از اخبار منفی شگفت‌زده می‌شویم، می‌ببینید، یک باشگاه بزرگ وجود دارد - که در حال کوچکتر شدن است - و تصمیم می‌گیرد تمام بی‌شرمی خود را در یک مقاله نظری منتشر شده در وبسایت رسمی باشگاه قرار دهد. تیتو آرانتس فونتس (نویسنده مطلب مورد نظر باشگاه اسپورتینگ) از مهدی طارمی به عنوان "مار افسونگر قلابی و اصیل" یاد می‌کند. گویی این کافی نبود و چه کسی می‌داند چرا، اما با ذکر ملیت مهاجم پورتو به خاطر آورد و گفت که او "مردی از ایران است که همیشه برای اجرای سیرک معمول خود آماده است". ترکیب ملیت بازیکن با ترفندهای سیرک، به نظر من ، از آنجایی که ما با یکدیگر هم‌عقیده هستیم، هر چیزی جز بی‌گناه هستیم.

 

 

در متن منتشر شده در سایت رسمی باشگاه اسپورتینگ، تیتو چندین بار از طارمی به عنوان «مرد جعلی» یاد می‌کند: "این یکشنبه، «مرد جعلی» خود را با بهترین لباس آبی‌وسفید نشان داد!". او در ادامه از این بازیکن ایرانی به عنوان «شیرجه‌رو» یاد کرد و نوشت: "هواداران از «مارهای افسونگر» خوش‌شان نمی‌آید، حتی اگر از ایران آمده باشند".

قبل از پیوستن طارمی به پورتو، علاقه باشگاه لیسبون به جذب او علنی بود. این مهاجم پس از آن پیشنهاد بازی با پیراهن سبز – و قرمز – را رد می‌کند تا پیراهن آبی‌و‌سفید پورتو را به تن کند.

تیتو می‌گوید که «اسپورتینگ خیلی می‌ترسد». نه دوست عزیز تیتو! چیزی که باید از آن ترسید، این نوع عقیده است. چیزی که اسپورتینگ را می‌‌ترساند، براگا و سانتا کلارا (تیم‌هایی که اسپورتینگ از آنها شکست خورد) بودند. چیزی که اسپورتینگ را ترساند، 6 امتیاز از دست دادن در این دو بازی در فاصله 15 روز بود. وقتی صلاحیت کافی نباشد، ناامیدی به وجود می‌آید که در این نوع نظرات منعکس می‌شود.

مهدی طارمی , تیم فوتبال پورتو پرتغال ,

طارمی این فصل در 41 بازی از رقابت‌های مختلف برای پورتو به میدان رفته و ضمن به ثمر رساندن 19 گل، 16 گل هم ساخته است. مهاجم تیم ملی کشورمان با 15 گل‌زده پس از داروین نونس از بنفیکا با 24 گل‌زده، دومین گلزن برتر لیگ برتر پرتغال به شمار می‌رود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
طارمی خسته نباشی دلاور
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی