بازدید 32473
۷

سیگنال آمریکا به بازار دلار ایران/ صعود شبانه قیمت دلار

دیروز خبر احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده ایران از سوی مقامات آمریکایی تکذیب شد و به تبع آن در معاملات پشت خطی روز گذشته اسکناس آمریکایی افزایش را تجربه کرد.
کد خبر: ۱۱۱۴۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴ 16 April 2022

به گزارش تابناک، قیمت دلار در اواسط هفته گذشته با طولانی شدن توقف مذاکرات وین و سیگنال های منفی از برجام به کانال ۲۸ هزار تومان صعود کرد اما در روز های پایانی خبر احتمال آزادسازی ۷ میلیارد دلار از ارز های بلوکه شده ایران این کانال را از دست داد و در مقطعی زیر ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. قیمت دلار عصر روز پنجشنبه گذشته با ۲۷ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد.

 

دیروز خبر احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده ایران از سوی مقامات آمریکایی تکذیب شد. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، گزارش ها درباره این که پول های ایران در حساب های مسدود شده در کشورهای دیگر آزاد شده اند، نادرست هستند. نه شرکای ما این پول ها را به ایران داده اند و نه آمریکا انتقال این پول های بلوکه شده را مجاز یا تایید کرده است. به تبع آن در معاملات پشت خطی روز گذشته اسکناس آمریکایی افزایش را تجربه کرد.

عده ای از معامله گران بازار ارز تهران معتقدند که یکی از دلایلی که در اواخر هفته قبل مانع پیشروی نرخ دلار در کانال ۲۸ هزا تومان شد همین خبر آزادسازی ارز های بلوکه شده بود.

از نگاه این دسته از بازیگران ارزی حال با تکذیب این خبر احتمال اینکه اسکناس آمریکایی بار دیگر به سمت کانال ۲۸ هزار تومان برود وجود دارد. آنها می گویند دلار برای شکست ۲۸ هزار تومان باید از محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان عبور کند.

 

اقتصادنیوز

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۷
آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند اما با یه خبر بازار ارز ما بهم می ریزد .
دولت در ایران به منافع خود و آقازاده ها نگاه می کند و
بدبختی و فلاکت ملت.
انرژی هسته ای حق مسلم دولت.
به کام ثروتمندان و ....
تاوان نواس ارز راکسی نمی دهد جز مردم بدبخت . مسیولین بتازن و دم از دشمنی بزنن
چه اقتصادی ورشکسته ای داره این آمریکا حتی عرضه نداره ارزش دلارش در برابر ریال جمهوری اسلامی رو ثابت نگه داره!!!!!
دولت و تیم اقتصادیش که الفبای اقتصاد را نمی دانند، می خواهند اقتصاد کشور را به برجام گره نزنند!!!!!
عمق فاجعه اقتصاد ما را از اینجا میشه متوجه شد که قیمت دلار سه سال پیش 27 هزار تومان بود پراید 40 میلیون تومان بود الان بعد از 3 سال دلار همان 27 هزار تومان قیمت پراید 200 میلیون تومان!
همین دیروز صحبت از مذاکره با عراق بود برای آزادسازی پولهای ایران. در حالیکه بدون اجازه امریکا، عراق و کره و چین و ... هیچکدام این کار را نخواهند کرد.... مسئولین برجام را به نتیجه برسانن.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه