بازدید 9235
۱

پرواز گرگانی‌ها به فینال لیگ بسکتبال با معجزه آمریکایی

دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند و تا 28 ثانیه به پایان بازی، نتیجه 82 - 82 مساوی بود. دریبل و پرتاب دو امتیازی پری پتی، معجزه‌وار به کمک شهرداری گرگان آمد تا این تیم برای سومین بار به فینال لیگ برتر بسکتبال برسد.
کد خبر: ۱۱۱۳۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۱ 15 April 2022

تیم‌های شهرداری گرگان و شیمیدر قم در چهارمین بازی از سری پنج‌تایی نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال، امروز (پنجشنبه - 25 فروردین 1401) به مصاف هم رفتند.

تیم شهرداری گرگان که در بازی شماری، 2 بر یک از حریف قمی خود پیش بود، کوارتر نخست را کوبنده آغاز کرد و در لحظاتی 17 امتیاز هم از شیمیدر پیش افتاد، اما در نهایت نتیجه این کوارتر 33 بر 21 به سود گرگانی‌ها تمام شد.

شیمیدر که در صورت شکست در این بازی از رسیدن به فینال، باز می‌ماند در کوارتر دوم، بازی بهتری از خود به نمایش گذاشت و 20 بر 15 برنده شد تا دو تیم در امتیاز 48 بر 41 به سود شهرداری گرگان در نیمه اول به رختکن بروند.

پرواز گرگانی‌ها به فینال لیگ بسکتبال با معجزه آمریکایی

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در میانه‌های کوارتر دوم در سالن فدراسیون بسکتبال حاضر شد. گفته می‌شد که وزیر ورزش با درخواست نماینده مردم گرگان در مجلس برای دیدن بازی به سالن آمده است.

دوایت باکس و آلاده آمینو بازیکنان خارجی شیمیدر، بار امتیازگیری و ریباند تیم را در کوارتر سوم، بیش از پیش بر دوش داشتند. بایکس 23 و آمینو 22 امتیاز برای شیمیدر تا پایان کوارتر سوم کسب کردند، ضمن اینکه محمد جمشیدی ملی‌پوش شهرداری گرگان هم تا حد زیادی توسط بازیکنان شیمیدر کنترل شد. نتیجه کوارتر سوم، 22 بر 16 به سود شیمیدر بود تا اختلاف امتیازات به یک امتیاز برسد. گرگانی‌ها راهی برای متوقف کردن شوت‌های سه امتیازی بایکس نداشتند.

در آغاز کوارتر چهارم، دو تیم در امتیاز 66 مساوی شدند. دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند و تا 28 ثانیه به پایان بازی، نتیجه 82 - 82 مساوی بود. دریبل و پرتاب دو امتیازی پری پتی، معجزه‌وار به کمک شهرداری گرگان آمد تا این تیم برای سومین بار به فینال لیگ برتر بسکتبال برسد.

در این بازی که با نتیجه 84 بر 82 به سود شهرداری گرگان تمام شد، پری پتی 31 امتیاز برای شهرداری و بایکس 30 امتیاز برای شیمیدر کسب کردند. نتیجه کوارتر پایانی نیز 20 بر 19 به سود شهرداری بود.

پتی و بایکس در پایان این دیدار حساس و دیدنی، یکدیگر را در آغوش کشیدند تا نشان دهند زیبایی بسکتبال، فقط به درون زمین خلاصه نمی‌شود.

پیش از این، تیم ذوب آهن اصفهان با پیروزی 3 بر صفر مقابل نظم‌آوران سیرجان در سری نیمه نهایی به فینال لیگ برتر بسکتبال رسیده بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مثل اینکه گرگانی ها هم بدشون نمیاد مورد نازونوازش دلواپسان ارزشی قراربگیرند.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی