بازدید 4851

باند بین‌المللی قاچاق انسان در مریوان متلاشی شد

فرمانده انتظامی مریوان گفت: با تلاش مأموران پلیس فتا، سردسته باند بین‌المللی قاچاق انسان در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۱۱۱۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ 18 March 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، کامبیز رستم‌نیا فرمانده انتظامی مریوان اظهار داشت: در پی اقدامات اطلاعاتی و تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس فتا شهرستان مریوان در رابطه با موضوع قاچاق انسان و به دست آوردن اطلاعاتی مبنی بر اینکه سردسته یک باند بزرگ قاچاق انسان در این شهرستان حضور دارد موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این فرد که در مریوان حضور داشت به صورت خیلی گسترده و حرفه‌ای با همکاری سایر اعضای باند و در قبال دریافت وجه اقدام به قاچاق اتباع کشورهای پاکستان، افغانستان و سایر کشورهای اطراف به داخل کشور می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان اظهار کرد: این فرد همچنین ایرانیانی که به هر دلیلی قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشتند به صورت غیرمجاز به کشورهای خارجی انتقال داده و مجوزهای عبور برای این افراد در آن کشورها را جعل و تهیه می‌کرد.

وی افزود: با رصد اطلاعاتی و فنی شبانه روزی و جمع‌آوری دلایل کافی و شناسایی دقیق محل اختفای متهم پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات پیچیده متهم در چتر اطلاعاتی مأمورین انتظامی قرار گرفته و دستگیر شد.

رستم‌نیا خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه این متهم اسناد و مدارک قابل توجهی و همچنین تجهیزات فنی مرتبط با موضوع از جمله روادید بین‌المللی، کیملیک یا کارت‌های اقامت کشور ترکیه، کاغذهای مخصوص صدور کارت اقامت، سیستم‌ها و چاپگرهای پیشرفته که به طرز ماهرانه اقدام به جاساز آنها کرده بود کشف و ضبط شد.

وی افزود: در بررسی‌های بعدی مشخص شد متهم در داخل و خارج از کشور در این زمینه فعالیت بسیار گسترده‌ای داشته است.

کامبیزنیا اظهار داشت: متهم با قرار مناسب روانه زندان شد و تحقیقات بعدی در این رابطه با همکاری پلیس اینترپل در جهت شناسایی سایر افراد مرتبط در دستور کار قرار دارد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم