بازدید 5699

قهرمانی شهداب یزد در لیگ والیبال در اولین سال تاسیس

کد خبر: ۱۱۰۹۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱ 14 March 2022

تیم والیبال شهداب یزد با شکست دو بر صفر پیکان تهران در فینال لیگ برتر، به عنوان قهرمانی این فصل دست یافت.

به گزارش تابناک ورزشی، دومین بازی از فینال لیگ برتر والیبال مردان ایران، امروز (دوشنبه) ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ به میزبانی سالن فدراسیون  والیبال برگزار شد که در پایان، تیم شهداب یزد موفق شد با حساب ۳ بر یک در مجموع ست شماری، برابر حریف خود پیکان تهران به پیروزی دست و قهرمان این فصل لیگ برتر مردان شود.

• ست اول: ۲۵ - ۱۹ شهداب یزد

شاگردان علیرضا طلوع‌کیان در تیم شهداب از همان ابتدا با درخشش چپرلی و شهروز در سرویس و اسپک، نبض بازی را در اختیار داشته و ۱۴ - ۱۰ پیش افتادند تا پیکان وادار به تقاضای وقت استراحت شود. شاگردان پیمان اکبری که در دفاع و دریافت سرویس‌های بازیکنان شهداب ناکام بودند، این ست را ۲۵ - ۱۹ واگذار کردند.

• ست دوم: ۲۰ - ۲۵ پیکان تهران

دو تیم در آغاز این ست عملکرد پایاپایی داشتند و تا امتیاز ۱۲ مساوی پیش رفتند اما در ادامه پیکان با درخشش پوریا فیاضی برای اولین بار در این بازی با دو اختلاف پیش افتاد تا طلوع‌کیان در امتیاز ۱۲-۱۴ به سود پیکان، برای شهداب تقاضای وقت استراحت کند. البته شهداب نتوانست اختلاف ایجاد شده را جبران کند و نهایتا شاگردان پیمان اکبری ۲۳-۲۵ پیروز ست دوم بازی شدند.

• ست سوم: ۲۵ - ۱۷ شهداب یزد

با شروع ست سوم بار دیگر این تیم شهداب بود که با عملکردی بهتر در سرویس دریافت اول را در زمین پیکان با مشکل مواجه کرد تا ۱۴-۹ از حریف خود پیش بیفتد. پیمان اکبری در این ست از عملکرد بازیکنان خود راضی نبود. با بدتر شدن دریافت‌ها در زمین پیکان، شهداب ۲۰-۱۳ از حریف خود پیشی گرفت. این ست نهایتا ۲۵-۱۷ به سود شهداب پایان یافت تا بازی در مجموع ست شماری، دو بر یک به سود شهداب شود.

• ست چهارم: ۲۵ - ۱۸ شهداب یزد

در این ست ستاره بی چون و چرای زمین، امین اسماعیل‌نژاد، قدرتی‌زن شهداب بود. او با درخشش در خط سرویس شهداب را در همان ابتدای کار ۵-۱ پیش انداخت تا پیکان تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه بازی نیز شاگردان طلوع‌کیان عملکرد خوب خود را حفظ کردند تا نهایتا ۲۵-۱۸ برنده این ست شده و در مجموع ست شماری، ۳ بر یک برنده این بازی شوند.

فینال لیگ برتر مردان به صورت دو برد از سه بازی برگزار شد که تیم شهداب یزد بازی اول فینال را ۳ بر صفر و بازی دوم فینال را ۳ بر یک برد تا در مجموع، دو بر صفر برنده سری فینال شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی