بازدید 147401
با دوازدهمین روز حمله روسیه به اوکراین

ارسال ۱۷ هزار موشک به اوکراین از سوی آمریکا و ناتو/ اعلام سه شرط بزرگ از سوی روسیه برای توقف عملیات نظامی/ ترامپ: روسیه را با پرچم چین بمباران کنیم

بامداد پنجشنبه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، ارتش این کشور به اوکراین یورش برد؛ بحرانی که اکنون وارد دوازدهمین روز خود شده، واکنش‌های جهانی زیادی را به همراه داشته است و دورنمایی مشخصی برای پایان آن وجود ندارد.
کد خبر: ۱۱۰۸۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹ 07 March 2022

نبرد شدید در اطراف کیف بین ارتش روسیه و اوکراین

بین الملل تابناک: بامداد پنجشنبه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، ارتش این کشور به اوکراین یورش برد؛ بحرانی که اکنون وارد دوازدهمین روز خود شده، واکنش‌های جهانی زیادی را به همراه داشته است و دورنمایی مشخصی برای پایان آن وجود ندارد.

ارسال 17 هزار موشک به اوکراین از سوی آمریکا و ناتو
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۲۳:۰۶

یک مقام ارشد وزارت دفاع (پنتاگون) اعلام کرد آمریکا و سایر اعضای ناتو تاکنون ۱۷ هزار موشک ضد تانک و ۲ هزار موشک ضد هوایی استینگر به اوکراین ارسال کرده اند.

این مقام پنتاگون روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که از زمان آغاز تهاجم روسیه، ۱۴ کشور کمک های امنیتی به اوکراین ارسال کرده اند.

وی تصریح کرد برخی از این کشورها در گذشته به ندرت چنین تجهیزات قابل توجهی را ارسال کرده بودند.

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هفته گذشته به یک فرودگاه نامشخص در نزدیکی مرز اوکراین سفر کرده که در چند روز گذشته به مرکز ارسال سلاح به اوکراین تبدیل شده است.

پنتاگون: نزدیک به ۱۰۰درصد نیروهای روسی مستقر در مرزها وارد اوکراین شده‌اند
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۲۳:۰۵

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با بیان اینکه بیش از ۶۲۵ موشک تاکنون به اوکراین شلیک شده است، اعلام کرد نزدیک به ۱۰۰ درصد نیروهای مستقر روسیه در مرزها وارد اوکراین شده‌اند.

این مقام ارشد پنتاگون روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که نزدیک به ۱۰۰ درصد نیروی رزمی روسیه که پیش از حمله در مرزها مستقر شده بودند، وارد اوکراین شده اند.

 

درگیری‌های شدید در شهر میکولایو اوکراین
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۲۳:۰۴

فرماندار شهر میکولایو اوکراین روز دوشنبه از درگیری شدید میان نیروهای روسیه و اوکراین در این شهر واقع در ۳۰۰ کیلومتری جنوب کی‌یف و کشته شدن هشت نیروی اوکراینی در حمله راکتی روسیه خبر داد.

ویتالی کیم گفت: در حمله راکتی روسیه به مواضع نیروهای اوکراین در حومه میکولایو، ۸ نیروی اوکراینی کشته و ۱۹ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش "فرانس ۲۴"، وی افزود: پس از آنکه نیروهای اوکراین بار دیگر کنترل شهر را در دست گرفتند، تانک‌های روسیه مواضع ارتش اوکراین را گلوله باران کردند.

در همین حال تصاویر منتشر شده در روز دوشنبه دود گسترده و انفجارهای مکرر را در این شهر نشان می‌دهد.

کیم مدعی شد که نیروهای اوکراین موفق شده‌اند ۲ تانک روسیه را منهدم کنند و پیشروی آن‌ها به سمت شهر میکولایو را متوقف کنند.

پنتاگون: روسیه تا کنون 625 موشک به اوکراین شلیک کرده است
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۲۱:۲۲

 

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفت که روسیه تا کنون 625 موشک به اوکراین شلیک کرده و پوتین 100 درصد نیروی جنگی که در مرز اوکراین مستقر کرده بود را به کار گرفته است.

جاسوسی ناتو از نیروهای روس با 100 ماهواره نظامی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۲۱:۲۱

منابع موثق خبر دادند که کشورهای عضو ناتو در حال حمایت از اوکراین هستند و این بار این کشور را به اطلاعاتی درباره تحرکات نیروهای روس مجهز می‌کنند.

این منابع به شبکه خبری المیادین گفتند که بیش از ۱۰۰ ماهوار نظامی متعلق به کشورهای ناتو، مأموریت دارند که این اطلاعات را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار دهند.

منابع مذکور ادامه دادند: «اگر ارتش روسیه علیه ارتش اوکراین، جنگ را آغاز کند، این جنگ طی چند روز به پایان خواهد رسید... ارتش روسیه در حال انجام عملیات نظامی ویژه و دقیقی است».

به گفته این منابع، نظام اوکراین و حامیان غربی این کشور، در حال خرید وقت هستند تا «مزدور و تروریست اجیر کنند و بدین ترتیب، زمان عملیات نظامی را طولانی سازند».

پیش از این نیز شبکه «سی ان ان» آمریکا به نقل از یک مسئول بلندپایه در وزارت دفاع این کشور گزارش داد که رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور، هفته گذشته از یک فرودگاه در نزدیکی مرزهای اوکراین بازدید کرد و هم اکنون به یک مرکز انبار تسلیحاتی بدل شده است.

امضای افزون‌بر ۱۷ هزار چهره هنری روس بر طومار ضد جنگ
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۶

افزون بر ۱۷ هزار چهره فرهنگی روس نامه سرگشاده‌ای را امضا کردند که حمله به اوکراین را محکوم می‌کند.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، این نامه سرگشاده را چهره‌های مختلفی از شناخته‌شده‌ترین موسیقیدان‌ها و هزاران متخصص دنیای هنر این کشور تا کارکنان موزه‌ها امضا کردند.

مقامات روسیه از جنگ در اوکراین به عنوان یک عملیات ویژه یاد می کنند و می گویند اقدام آنها، به منزله حمله نظامی و با هدف شروع یک جنگ نیست.

امضا کنندگان این نامه در حالی که جنگ را بی معنی و غیرضروری خوانده‌اند، از دولت خود خواسته‌اند تا نیروهای خود را [از خاک اوکراین] خارج کند.

به اعتقاد آنها، استدلال پشت این شبه "عملیات نظامی ویژه" ابتکاری است که کاملاً توسط روسیه ساخته شده است و امضا کنندگان نامه با این جنگ که به نام آنها انجام می‌شود مخالف هستند.

هنرمندان برجسته بین‌المللی روسیه نیز تهاجم این کشور به اوکراین را محکوم کرده‌اند.

در ۲۵ فوریه، کریل پترنکو رهبر ارکستر فیلارمونیک برلین، اقدامات ولادیمیر پوتین را "حمله موذیانه به اوکراین" خواند.

هنرمندانی چون کریل ساوچنکوو و الکساندرا سوخاروا نیز از دوسالانه ونیز (بینال ونیز) خارج شدند و در اینستاگرام گفتند که «وقتی غیرنظامیان زیر شلیک موشک می‌میرند، جایی برای هنر وجود ندارد».

بر اساسا گزارش فرانس 24، این موضع‌گیری زمانی رخ می‌دهد که به دلیل قوانین جدید، سخن گفته به این شیوه، شغل، آزادی و امنیت شهروندان روسیه را در معرض خطر قرار می‌دهد چراکه در روزهای اخیر پارلمان روسیه با تصویب قانونی جدید، مجازات‌های سخت‌تری را برای مخالفان عمومی در نظر گرفته است.

در همین پیوند سازمان غیردولتی OVD-Info که بر تظاهرات‌ها در روسیه نظارت دارد، اعلام کرده است که نزدیک به ۱۱ هزار نفر به دلیل شرکت در تظاهرات ضد جنگ در روسیه از ۲۴ فوریه تاکنون دستگیر شده اند که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنان دیروز دستگیر شدند.

فوری: اعلام سه شرط بزرگ از سوی روسیه برای توقف عملیات نظامی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۷:۰۲
 

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد که اوکراین باید کریمه را بعنوان قلمرو روسیه و دونتسک و لوهانسک را بعنوان کشورهایی مستقل به رسمیت بشناسد و اگر این شروط محقق شود، سپس اقدامات ارتش روسیه در لحظه متوقف خواهد شد.

پسکوف به رویترز گفت که روسیه به اوکراین گفته است که اگر شروط روسیه محقق شود، ارتش روسیه می‌تواند در هر لحظه عملیات نظامی را متوقف کند.

اوکراین باید قانون اساسی را اصلاح کند و ادعای ورود به هر بلوک (اتحادیه اروپا و ناتو) را کنار بگذارد و روسیه نیز به عملیات غیرنظامی کردن اوکراین پایان می‌دهد.

مسکو: حدود ۲۴۰۰ تأسیسات نظامی اوکراین منهدم شد
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۶

، وزارت دفاع روسیه امروز (دوشنبه) به ارائه آمار جدیدی از عملیات نظامی ویژه نیروهای این کشور در اوکراین پرداخت.

این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای، ابتدا تاکید کرد که ۶ گذرگاه بشردوستانه را از شهرهای کی‌یف، ماریوپل، خارکیف و سومی به سمت شهرهای دیگر برای خروج غیرنظامیان اوکراینی از مناطق درگیری گشوده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه آمده است که نیروهای روسی ۱۴ فروند جنگنده، بالگرد و یک پهپاد متعلق به ارتش اوکراین را منهدم کرده است.

وزارت دفاع اوکراین توضیح داد: «ما دیروز عصر ۴ جنگنده اوکراینی را ساقط کردیم. ما از آغاز عملیات نظامی ۲۳۹۶ تاسیسات نظامی اوکراین را منهدم کرده‌ایم».

بر اساس این بیانیه، در میان اهداف منهدم شده ۸۲ مقر فرماندهی و نقاط ارتباطی، و ۱۱۹ سامانه پدافند موشکی وجود داشت.

این وزارتخانه اضافه کرد: «۸۲۷ تانک و خودروی زرهی، ۸۴ موشک انداز، ۳۰۴ توپخانه، ۶۰۳ خودروی نظامی و ۷۸ پهپاد متعلق به ارتش اوکراین نیز منهدم شدند».

مسکو همچنین خبر داد که ملی‌گرایان و نئونازی‌های اوکراینی روز گذشته در ماریوپل، از حدود ۱۵۰ غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده کردند و به سوی نیروهای جمهوری دونتسک آتش گشودند.

بلینکن: از هر وجب از خاک ناتو دفاع می‌کنیم
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۲

 

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه سفرش به سه کشور حوزه بالتیک که با ادامه تهاجم روسیه به اوکراین، به شدت در خطر هستند، به لیتوانی رفت و گفت که آمریکا و ناتو از این کشور حمایت خواهد کرد.

او گفت: «ما از هر وجب از خاک ناتو در صورت حمله به آن دفاع خواهیم کرد. هیچ کس نباید به آمادگی ما شک کند، هیچ کس نباید در تصمیم ما شک کند.»

لودریان:حفظ کانال ارتباطی با پوتین ضروری است
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۷

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد، ضروری است که در بحبوحه بحران کنونی در اوکراین، یک کانال ارتباطاتی آزاد با رئیس جمهوری روسیه حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه یکشنبه شب در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی فرانسه ۲ گفت: قطعا ضروری است که یک کانال ارتباطی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه حفظ کنیم. ما در جنگ علیه روسیه نیستیم، ما با اوکراینی‌ها همبستگی داریم.

به درخواست شخصی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از پوتین، ارتش روسیه از ساعت ۱۰ صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی آتش‌بس اعلام کرد و کریدورهای بشردوستانه ای برای تخلیه غیرنظامیان از شهرهای کی‌یف، سامی، خارکیف و ماریوپل باز کرد.

روسیه با استفاده از پهپادها بر این روند تخلیه نظارت و کنترل خواهد داشت تا از احتمال خرابکاری کی‌یف در این روند جلوگیری کند.

ماکرون روز یکشنبه گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه‌ای با پوتین و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین داشت.

ماکرون در توییتی نوشت: با پوتین و زلنسکی صحبت کردم. ما در تلاشیم تا ایمنی و امنیت تاسیسات اتمی غیرنظامی اوکراین را حفظ کنیم و درخواست‌هایمان از روسیه از جمله آتش‌بس و حفاظت از غیرنظامیان را در اولویت قرار دهیم.

پوتین در گفت‌وگوی یک ساعت و نیمه‌اش با ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را از اوضاع کنونی در رابطه با مذاکرات روسیه-اوکراین مطلع ساخت و آمادگی کشورش را برای ادامه گفت‌وگوها ابراز کرد. پوتین همچنین جزئیات اقدامات تحریک‌آمیز هفته گذشته نیروهای اوکراینی در نزدیکی نیروگاه اتمی زاپوریژیا را در اختیار همتای فرانسوی‌اش قرار داد.

کرملین اعلام کرد، پوتین به ماکرون گفت که کی‌یف از توافقات حاصل شده در مسکو درباره تخلیه غیرنظامیان از مناطق جنگی پیروی نمی‌کند.

ترامپ: روسیه را با پرچم چین بمباران کنیم
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۸

ترامپ با انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا بابت عملکردش در قبال روسیه، با لحنی تمسخرآمیز گفت که ایالات متحده باید "پرچم چین را روی جت‌های جنگنده اف-۲۲ بگذارد و روسیه را حسابی بمباران کند. بعد بگوید چین این کار را انجام داد و سپس آنها شروع به جنگیدن می‌کنند و ما عقب نشسته و تماشا می‌کنیم."

به گزارش پایگاه سی.بی.اس نیوز، رسانه‌های آمریکا با استناد به منابع خبری گزارش دادند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در یک سخنرانی خطاب به اهداکنندگان کمک‌های مالی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه، انتقاد از ناتو را از سر گرفت، مجددا اشاره‌ای غیر مستقیم به نامزدی مجددش برای ریاست جمهوری آمریکا کرد و گفت نقش "شمارشگر آراء در انتخابات اغلب مهم‌تر از نقش کاندیداست.

این اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا شامگاه شنبه و حدود ۲۴ ساعت پس از آن بیان شد که مایک پنس، معاونش در دوره ریاست جمهوری سابقش، در جریان سخنرانی خود خطاب به همان جمع اهداکنندگان کمک‌های مالی که در نیواورلئان برگزار شد، چندین بار از ترامپ انتقاد کرد.

پنس در آن سخنانش که عصر جمعه ایراد شد، به آنها گفت که "این حزب جای افراد بهانه‌تراش برای پوتین نیست".

ارزیابی پنتاگون از آرایش نظامی ارتش روسیه در اوکراین
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۲

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که ارتش روسیه 95 درصد نیروهای خود که در مرز مستقر کرده بود را به داخل اوکراین برده است.

این مقام ارشد نظامی آمریکا که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرده در ادامه گفته، ما معتقد نیستیم که یک حمله آبی و خاکی به اودسا در سواحل دریای آزوف قریب الوقوع باشد. 

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین روز یک شنبه گفته بود که نیروهای روسیه در حال آماده‌شدن برای بمباران شهر جنوبی اودسا هستند.

رویترز به نقل از این مقام پنتاگون مدعی شد که ارتش روسیه از آغاز عملیات نظامی خود تا کنون 600 موشک به اهدافش در اوکراین شلیک کرده است. وی همچنین ادعا کرده است که ستون نظامی ارتش روسیه در شمال کی یف همچنان معلق باقی مانده است.

این مقام پنتاگون که رویترز اسمی از وی نیاورده است در ادامه گفته، نیروهای پیشتاز ارتش روسیه همچنان در خارج از مرکز کی‌یف، خارکیف و چرنیهوف هستند و در حال تلاش برای تکمیل محاصره این مناطق هستند اما با مقاومت اوکراین مواجه هستند. 

وی همچنین گفته که پنتاگون اوضاع در ماریوپول و درگیریها در این منطقه را زیر نظر دارد و آن را رصد می‌کند. 

این مقام پنتاگون با بیان اینکه سامانه‌های دفاع هوایی و موشکی اوکراین همچنان موثر هستند افزود: ما نمی‌توانیم استفاده ارتش روسیه از بمبهای خوشه‌ای را تایید کنیم. 

رویترز همچنین گزارش داده است که پنتاگون معتقد است اوکراینیها همچنان به اینترنت دسترسی دارند. 

اعزام گروهی آمریکایی به شرق اروپا برای مقابله با روسیه
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۶

 

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» گزارش کرده است که واشنگتن برای مقابله با حملات دیجیتالی و رهگیری ارتباطات روسیه، یک تیم به شرق اروپا اعزام کرده است.

این روزنامه آمریکایی همچنین گزارش کرده است که دولت بایدن تجهیزات ارتباطی رمزگذاری شده‌ای را در اختیار رئیس‌جمهور اوکراین قرار داد تا از اقدامات و ارتباطات او با بایدن محافظت کند.

نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های آگاه همچنین گفت: واشنگتن و ناتو در کمتر از یک هفته حدود ۱۷۰۰۰ سلاح ضد تانک در اختیار اوکراین قرار دادند.

طبق این گزارش، نیروهای روسیه در سپیده‌دم امروز، شهر ساحلی استراتژیک «میکولایف» هدف حملات سنگین توپخانه‌ای قرار دادند.

اوکراین: روسیه از فروگاههای بلاروس حمله هوایی انجام می‌دهد
۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۳

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرده است که نیروهای روسیه از فرودگاههای بلاروس برای انجام حملات هوایی استفاده می‌کنند.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین: شهر اربین به مدت سه روز است از آب و برق محروم است و نیروهای روسیه اجازه خروج ساکنان این شهر را نمی‌دهد.

الجزیره: نبرد در اطراف کی‌یف شدت گرفت

نبرد بین نیروهای روسی و اوکراینی در اطراف کی‌یف در دوازدهمین روز از جنگ شدت گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، ستاد کل اوکراین تأیید کرد که نیروهای روسی برای هجوم به پایتخت بسیج شده‌ و کنترل شهر ایرپین نزدیک کی‌یف را در دست گرفته اند.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین، روز یکشنبه گفته بود که نیروهای روسیه در حال آماده‌ شدن برای حمله به شهر جنوبی اودسا هستند.

رویترز به نقل از منابع خبری خود در پنتاگون گفته، نیروهای پیشتاز ارتش روسیه همچنان در خارج از مرکز کی‌یف، خارکیف و چرنیهوف قرار دارند و در حال تلاش برای تکمیل محاصره این مناطق هستند.

 

دوازده روز از حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد و تداوم این حملات باعث کشته، زخمی و آواره شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان در این کشور شده و تلاش‌ها برای میانجیگری و توقف جنگ عملا بی‌نتیجه مانده است

به گزارش ایسنا، گزارش‌های متعددی از کشته شدن غیرنظامیان اوکراینی منتشر شده شهرهای مختلف اوکراین از جمله ماریوپل و ایرپین و نیز شاهد نبرد شدید میان نیروهای روسی و اوکراینی در مسیرهای منتهی به کی‌یف است.

امیدواری به برقراری آتش‌بس روز یکشنبه و به‌ویژه پس از مکالمه تلفنی امانوئل ماکرون با ولادیمیر پوتین کمرنگ‌تر شد. رئیس جمهوری فرانسه می‌گوید ولادیمیر پوتین برای دستیابی به اهداف تعیین شده در اوکراین مصمم است.

روز یکشنبه روند خروج رسانه‌های خارجی و توقف فعالیت شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های خارجی در روسیه ادامه یافت.

شمار پناهجویانی که اوکراین را به مقصد کشورهای همسایه ترک کرده اند، در این روز از مرز یک میلیون و پانصد هزار تن فراتر رفت.

صلیب سرخ نوشت: «مردم ماریوپل در وحشت زندگی می‌کنند و نیاز مبرمی به جای امن دارند. تلاش امروز برای تخلیه حدود ۲۰۰ هزار تن از این شهر...به دلیل نبود توافقی مشخص و عملی بین طرفین درگیری ناکام ماند.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه به شبه خبری سی‌ان‌ان گفت ایالات متحده «گزارش‌های بسیار معتبری از حملات عمدی [روسیه] به غیرنظامیان» در اوکراین مشاهده کرده است که معادل جنایت جنگی به شمار می‌آیند. او همچنین گفت کشورش مشغول رایزنی با متحدان اروپایی برای بررسی احتمال منع واردات نفت از روسیه برای زیر فشار گذاشتن بیشتر ولادیمیر پوتین است.

در همین حال، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کرد، از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین،‌ بیش از ۳۶۰ غیرنظامی در حملات ارتش روسیه کشته و ۱۱۲۳ تن هم زخمی شده‌اند. این نهاد سازمان ملل گفت ارقام واقعی احتمالا بسیار بیشتر است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵۱
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲۲۹
بایدن ارزش تقلب در انتخابات را داشت با هزینه اوکراین روسیه وارد حاشیه شد بعد نوبت چین است. وقتی تحمل سوریه را ندارند یمن را
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خودت فهمیدی چی نوشتی ؟
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
وی افزود
احمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
این کی گفتی شعر بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خخخخخخخخ
ناشناس
| - |
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
Ukraine become vi-russian and need antivirussia
روسیه از خاک بلاروس برای بمباران شهرهای اوکراین استفده کرد. دلیل وجود ماده 146 قانون اساسی مان را درک می کنید؟
آنان که به هواپیماهای جنگی روس اجازه پرواز به سوریه از خاک ایران را دادند یا بی بصیرت اند یا خائن.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
چطور آمریکا 2 میلیارد سلاح به عربستان وحشی فروخت چیزی نگفتی؟
علی
| United States of America |
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
بی بصیرت اونایی هستن که هنوز باور نمی‌کنن داعش ساخته و پرداخته آمریکاست. و یا اینکه زدن برجهای دوقلو هم کار خودشونه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دلت بحال داعشی ها سوخته داعشی وطنی، با افتخا ر داعشی ها را چه بصورت مستقیم چه بصورت غیر مستقیم نابود کرده و میکنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اشکال از امریکا نیست از این گروه افراطی مسلمان است که امریکا هم ازشان به نفع خود بهره می برد. مرده با افراطگرایی از هر نوعی
ان شا الله با کمک پوتین بزودی بعد از فتح اوکراین کاخ سفید را هم میگیریم . تا فتح کاخ سفید راهی نمانده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
امان از ساندیس تقلبی و بی کیفیت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حسرتش به دلت میمونه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
آدرس ساقی لطفا!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
این بابا از خودتونه
میخواد طرف مقابل رو تخریب کنه
فهمیدیم داداش. ضایع بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ساندیس رو خوب اومدی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
پرواز را به خاطر بسپار
پرواز را به خاطر بسپار
پرواز را به خاطر بسپار
....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
تکبیر
فراز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اینقدر با اسم من کامنت الکی نزار. خدا لعنت کنه هرچی منافق و آلبانی نشینه !
فراز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دوستان این شخص یه آلبانی نشین بیماره که میخواد اسم من رو خراب کنه توجه نکنین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ای خود فروخته شرق زده
ناشناس
| Luxembourg |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کاترین شکدم در افشاگری هایش از روابط سه ساله با بسیاری از افراد در ایران یک نکته مهم را در مورد آنها علاوه بر فساد اخلاقی بیان کرد و گفت آنها به تریاک نیز معتاد بوده اند بنابراین ریشه ادعاهای فضایی در اعتیاد به تریاک است !!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
فراز جون ما قبولت داریم این بی ... با اسمت کامنت میذاره مشخصه غرب گداست
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دوستان عزیزی که همه چیو به آلبانی ربط میدن دقت کنن که هیچ فیلترشکنی در دنیا نیست که بخواد ای پی ایران رو جعل کنه ، اگر همچین وی پی انی هست بگید لطفا مام بدونیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
منفی دهندگان وحشت کردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
راه قدس هم از کربلا میگذشت ولی برعکس شد و اسراییل پشت مرزهای ما خیمه زد
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
در قدم بعد حسینیه رو کاخ سفید می‌کنیم.
مسعود
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خیلی بانمکی بادوم شور
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
وقتی ما دعا میکنیم که خدایا ظالمین را مشغول هم کن همینه هردو ظالم گرفتار هم هستند وخدا اراده کرده یکی را بدست دیگری نابود کنه این خواست خداست شماها نگران هیچی نباشی
ارزو
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
نمی دانم چرا یه تعداد از جماعت از دشمن دیرینه ملت ایران حمایت میکنند واز اینکه می بینند امریکای خون خوار به دردسر افتاده غمگین و ناراحت میشوند اینها همان کرم های داخل میوه هستند که گفته اند میوه را کرم از داخل میخورد همینها
درود بر پوتین رحمت خدا بر استالین و لنین و هیتلر مرگ بر امپریالیسم غرب و غربگدا ها ان شا الله فتح کاخ سفید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خود پوتین اینقدر جوگیر نیست که تو هستی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
معلومه شما هم مثل هیتلر گیاهخوار هستی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
لعنت بر همشون بعلاوه آمریکا و انگلیس و فرانسه
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حسین شریعتمداری رو هم با خودتون ببرید کاخ سفید تحلیل بنویسه واستون ..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حقوق ومزایاش
خوبه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خدایا خودت شفا بده شب عیدی
سیامک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
فراز عزیز
خیلی تابلویی
این کار ها هم نخ نما
مرگ بر منافق
رک گو
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
سرشار از بلاهت استالین و لنین کمونیست بودند... حالا رحمت خدایی که قبول ندارند بر انان باد؟ ابله!
خدای کووردستان و اووکراین، بزرگ است.
بزودی زود، هر دو کشور اصیل و باستانی، آزاد خواهند شد.
کشور کوردستان بزرگ، بعنوان ابرقدرت جهانی و ششمین کشور دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل، چون نگینی در اطلس گیتی خواهد درخشید و جهانیان، به وجود کورد، افتخار خواهند کرد.
بژی کوردستان
بژی اووکراین
پاسخ ها
جلال
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حالا این کردستان بزرگ کجا تشکیل میشه به ابهای ازاد هم دسترسی خواهد داشت؟ نفت و گاز چی ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ضمن احترام به قوم کرد
کشوری به اسم کردستان وجود نداشته . اینو همیشه یادت بمونه. دست از این تفرقه افکنی بردارید. کردستان عراق هم که نفت داره نتونست چند روز هم مقاوت کنه و تنها کشوری که استقلال کردستان عراق رو به رسمیت شناخت اسراییل بود چند روز بعد هم تسلیم شدند... همه اینا براتون کافی
یست که بفهمید دارید اشتباه میرید؟ چند بار باید یک اشتباه رو تکرار می کنید؟
as
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کردها همیشه از اقوام اصیل ایران بزرگ و قوم پارسی بوده اند و خواهند ماند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
پسرم بیدار شو
مدرسه ت دیر میشه ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
آجلال، نفت و گاز نداره. فقط تو شورای امنیت سازمان ملل، حق وتو داره!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
البته فکر نمیکنم یادت باشه که بارزانی چطور دست به دامان آمریکا و اسراییل شد زمانیکه داعش کوردستان عراق را محاصره کرده بود و توان جنگ و مقابله از خودش را نداشت.
چه کسی رفت برای کمک؟؟
الان هم اوکراین ناتو کجاست؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
واو کردستان رو یه مقدار زیادتر می کردی مثلا کووووردستان
ناشناس
| Luxembourg |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
این توده ای اصلا کرد نیست مزدور روسیه که به نام های مختلف نظر می نویسه
علی
| United States of America |
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حالا پرت و پلا می گی جای خودش ولی کردستان "و" . ندارد. حداقل سوادت را ببر بالا.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کردستان عراق و سوریه سرشار از نفت و گاز هستند و کردستان ترکیه معادن مس و... دارد
سیامک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
سیروان به فراز سلام برسون
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
وقتی سنتی و صنعتی رو مخلوط می‌کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
زرشک گرونه به جاش دمب کیشمیش بدم خدمتت؟؟؟؟
پوتین به دلیل شکست در نبرد با رزمندگان اوکراین دست به حمله شدید به مناطق مسکونی و کشتار غیر نظامیان زده استفاده از بمب های خوشه ای و نامتعارف برای کشتار انسان های غیر نظامی جنایتی دیگر بر جنایات پوتین افزود این شرور جنایتکار نه راه پس برای خود گذاشته نه راه پیش اگر عقب نشینی کند محاکمه می شود اگر ادامه دهد بیشتر منفور می شود و شکست بیشتری هم بر او تحمبل می شود و هیچ راهی برای خود نمی بیند جز اینکه کینه شکستش را سر مردم غیر نظامی و زیر ساخت های غیر نظامی اوکراین خالی کند.
در آمریکا هم برخی سناتورها پیشنهاد داده اند حق وتوی روسیه باید حذف شود چون این حق وتو مخصوص شوروی بود که دیگر وجود ندارد و حق وتوی روسیه مشروعیت ندارد بنابراین ضربه ای که پوتین جنایتکار به روسیه زد غیر قابل جبران است.
آنهایی هم که سرنوشت خود را به سرنوشت پوتین گره زده اند باید بدانند بر سر اسب بازنده شرط بندی کرده اند و تا دیر نشده باید مسیر کشور را از روسیه و چین جدا کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
تبلیغات امریکایی را نشر نده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دو کلمه هم از خواهر عروس بشنو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
کاری که اوکراین به صدام کمک کرد که با ایران بکنه من واقعا برای مردم اوکراین ناراحتم ولی هرچی عوض داره گله نداره اینا از رو قضاوت نذار اون زمانی که ارتش پشت ارتش وتجهیزات برای صدام میفرستاد چنان تخم کینه ای در دل ما کاشته که فراموش نمیکنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
پاسخ به جناب 17 دقیقه زمان صدام اوکراینی نبود که بخواهد به صدام کمک کنه شوروی بود که الان وارثش فدراسیون روسیه می باشد
روسیه از این بحران به سلامت خارج نخواد شد تجزیه سرنوشت حتمی روسیه است.اینم از عاقبت متحد استراتژیک ما.
بعدش هم نوبت چین است.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
رسانه های غربی رو وقتی دنبال میکنی بله الان اوکراین روسیه رو محاصره کرده اما حقیقت رو دنبال کنی میفهمی جریان چیز دیگه ای هستش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اکراین را می گیره و چند سال هم در برابر تحریم ها مقاومت می کنه و دست آخر اروپا به دلیل نیازی که به انرژی روسیه داره تحریمها را به تدریج لغو می کنند و ناتو هم زین پس غلط می کنه که به فکر توسعه بیافته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
برادر چرا اینقدر جوش نابودی کاخ سفید و چین و روسیه رو میزنید
ایران را باید ایرانی بسازه نه کرملین و ... اونا فکر خودشون هستن
جای این جناح بازیها فکر ریشه کنی فساد و ساخت کشورمون باشیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ارزوهاتون را بعنوان تحلیل ارائه ندهید
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
باش تا صبح دولتت بدمد
الان وقتشه که موشکهای اضافی و تاریخ مصرف گذشته رو بفروشیم به اکراین
پاسخ ها
مسعود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
زرشک گرون شده
تابناک ، عکس های یمن را هم انعکاس بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کاش این رو هم یادت نمیدادن، آخه جنگ داخلی یمن رو که اگر تا آخر عمر هم تو سر خودشون بزنن تاثیری در معادلات دنیا نداره با حمله روسیه به قطب تعیین کننده دنیا اروپا یکی میبینی؟ یمن چی داره که بازتاب بده؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
راست میگه - زن بچه های یمن که آدم نیستن . ضمنا اصلا هم امریکا و سعودی و امارات که بمب باران نمیکنن.
جنگنده های اجاره های آمریکایی برف شادی و نور افشانی میکنن شهرها و بیمارستانها و مدارس یمن رو تازشم اصلا هم یمن بر تنگه اتصال اقیانوس هند به دریای سرخ و مدیترانه ربی نداره .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
جنگ یمن اگرچه منشا داخلی داشت ولی الان به یک جنگ بین یمن و یمنی ها و انریکا و اسراییل و امارات و عربستان تبدیل شده است و همه سعی میکنند تنگه بسیار حیاتی باب المندب را از آن خود کنند .بنابر این جنگ یک جنگ استعماری است.
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خدا لعنت کنه کسیو که با پخش کردن عکس جنازه‌ی خونین بچه‌ها نونش درمیاد.
پوتین هر روز منفورتر از دیروز

روس پرستان جهت اعزام به جبهه اوکراین هرچه سریعتر اقدام کنند
پوتین زمینگیر شده
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
رسانه های غربی رو دنبال نکن برو نقشه لایو اوکراین رو ببین روسیه در یک قدمی اوکراینه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ما با روسیه دوست و برادر هستیم نباید فراموش کنیم خدمات روسیه در سوریه و باید پشت متعهد جدی بایستیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
مردم اوکراین به خاک سیاه نشستن حالا شما ۱۰۰ بار بگو پوتین منفور ، مشکلی از این مردم را حل نمیکند
منا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
رهبرما رئیس جمهور ماهردو دررسانه ها جنگ در اوکراین را درست ندونستند وخواهان این شدند که زودتر تموم بشه چون از جنگ در همه جای دنیا بدمون میاد اروپایی ها فقط به خاطره اینکه جنگ به منار گوششون رسیده ادعای نمتنفر بودن از جنگ میکنند یا جنگ برای همه بده یا برای همه خوبه حدوسطی وجود نداره باید تکلیفه خودشون را معلوم کنند هنوز افتخار میکنند که در پنج ثانیه هشتادهزار نفر در هیروشیما را کشتند البته این فقط تلفاته پنج ثانیه اوله
لعنت بر جنگ لعنت بر مزدوران شرقگدای کمونیسم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
چرا برای کشورهای که آمریکا حمله میکرد نگفتی این حرفها رو؟ یکی از غربگدا ها میگفت مردم میرن رو پشت بام ها از دیدن موشک های آمریکایی به سمتشون میاد لذت میبرن! یعنی تا این حد فنا هستید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
کامنت ها رو که آدم می خونه درباره شرق و غرب خندش می گیره همه دارن به هم توهین می کن امریکایی ها چقدر شیفته دارن .
منا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
فقط جنگی بده که روسیه شروع کنه ببین جنگ در نظر یه نفر یا خوبه یا بده برای همه ما انسانیت گزینشی نداریم خون اروپایی ها هم از هیچ اسیایی رنگی ترنیست از نظرما جنگ بده هر جای دنیا که باشه اما سازمان های جهانی فقط جنگی که شرق حمله کننده باشه را بدمیدونه خب توهردوتاش مردم بیگناه کشته میشند در حمله اتمی به هیروشیما فقط در پنج ثانیه اول هشتادهزار نفر کشته شدند حالا دیگه خودتون حساب کنید چند نفر در اثر اون اتفاق مردند بمبی که سه روز بعد در شهر دیگه ژاپن منفجر شد چند ده برابر قدرتش بیشتراز بمب هیروشیما بود البته اینجا تموم نشد بمبی را در جزیره ای با بیش از صد هزار سکنه منفجر کردند تمام اون جزیره وساکنانش از بین رفتند هنوز درش گیاهی نروییده البته این فقط ازمایش بمب بودبعدش شوروی برای اینکه قدرتش را به امریکا ثابت کنه بمبی که قدرتش پنصد برابره قدرت بمب هیروشیما بود را منفجرکرد وجالب تر اینکه هیچ قانونی در جهان وجود نداره که مانع امریکا وروسیه برای تکرار دوباره این کار بشه البته بمبی هم هست که کسی نمیدونه کشوری نتا حالا جرات ساختنش را به خودش داده یا نه ولی از نظر تئوری ممکنه بمب نیتروژنی ای که می تونه در کسری از ثانیه حیات را از کره زمین محو کنه جوری که تا دهها سال بعد گیاهی نتونه در خاکش جوانه بزنه واقعا فقط خدا عاقبت مون را بخیر کنه
لعنت بر تجاوزگر میدونین چقد انسان کشته و آواره شدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
زنده باد روسیه مرگ بر ناتو مرگ بر استمار قرب
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
تو اصلا می‌دونی عدالت چی هست؟؟روسیه ناخواسته ۳۷۰ نفر رو کشته.اما عربستان و آمریکا به عمد هزاران یمنی رو با تفنگ و گرسنگی کشتن پس اون موقع عدالتی وجود نداشته؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ناشناس 12،33غرب درسته نه قرب. شما طرفداران روسیه و پوتین يک مشت کمونیست بی سواد هستید. امثال شما تو تاریخ ایران زیاد بودید.
در روزهای گذشته، آمارهای عجیبی از تلفات و خسارات ارتش روسیه توسط وزارت دفاع اوکراین منتشر می‌شد که عمده کارشناسان نظامی در خصوص صحت آن تردید داشتند. در جدیدترین آمار ارائه شده از سوی وزارت دفاع اوکراین، تعداد تلفات ارتش روسیه در ۱۱ روز گذشته ۱۱ هزار کشته اعلام شد، اما منابع امریکایی ضمن تکذیب ارقام مطرح شده مدعی هستند تلفات ارتش روسیه رقمی حدود ۴۵۰۰ نفر است که البته برای این ادعا نیز اسناد موثق و قابل اعتمادی ارائه نشده است.
پاسخ ها
مسعود
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
جالبه همه با اکانت ناشناس کامنت میزارن
بابا بنازم به شهامتتون خیلی با حالید بخدا
تابی جان دست بردار درسته کسی به کسی نیست اما
چرا اجازه میدی ناشناس کامنت بزارن؟؟؟؟؟؟؟
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه به شبه خبری سی‌ان‌ان گفت ایالات متحده «گزارش‌های بسیار معتبری از حملات عمدی [روسیه] به غیرنظامیان» در اوکراین مشاهده کرده است که معادل جنایت جنگی به شمار می‌آیند.
مشاهدات شما و کمیساریای عالی حقوق بشر معتبر نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
درحالی که تعداد کشته های ارتش روس بالای ده هزار نفر است
تعداد کمتتر از 500 کشته غیر نظامی نشان از اخلاقی عملکرد ارتش روسیه دارد.
کشته های ارتش آمریکا نسبت به غیر نظامیان صد غیر نظامی به یک نظامی آمریکایی بوده است.
و تعاداد کشته های نظامیان روس نسبت به مردم غیر نظامی 20 نظامی روسیه در برابر یک غیر نظامی است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
یه عده ای یه جوری راجبه جنگ اوکراین حرف میزنند که انگار اصلا سالهاست جنگی تواین جهان نیست بیاید اول جنگ ها قبلی را تموم کنیم تو برسیم به اوکراین
غرب به رهبری امریکابهترین کارممکن رامیکندسلاح وکمکهای مستشاری درداخل اوکراین ‌حمایت مردمی ورسانه ای درخارج اوکراین!آنچه که مهم است مردم اوکراین هستندکه همه به میدان آمده اندوپشت سرزلینسکی وطن دوست پوزه پوتین وارتش زپرتی اورابخاک خواهندمالیدواگرهمینطورمقاومت بکنندقطعاپیروزمیدان خواهندشد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خیلی ماهواره های غربی می بینی
ناشناس
| Germany |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
غربگدا اول میگفت آمریکا روسیه رو با خاک یکسان میکنه اگه حمله کنه الان که دید اربابش ترسیده داره افتخار میکنه که گروه های تروریستی دارن میریزن تو اوکراین
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
نمی دونم بعضی افراد آنچنان محو غرب شدند که در نماز شب هم برای پیروزی آنها دعا می کنند.
و حتی لحضه ای حاضرنیستند فکر کنند که شاید دارند اشتباه می کنند.
این یعنی سحر رسانه شدن
غرب و شرق هر کدام زور بگند محکومهستند
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
یک کمدین چکاری در برابر ابر قدرت دنیا می‌تونه بکنه؟
سقوط اوکراین حتمی است
منا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
اخی بنده خدا مردم ژاپن هم همین کار را کردند من از ته ذدل امیدوارم که دیگه اتفاق ژاپن تکرار نشه اما هیچ قانونی در سازمان های جهانی وجود نداره که مانعهحمله اتمی اون به اوکراین بشه یا حتی اگه انجام داد محکوم کنه بمب هیروشیما فقط در پنج ثانیه اول هشتاد هزار کشته داد فقط در پنج ثانیه ابتدایی تعداد بسیار بیشتری هم پس یکی دوساعت زنده زنده سوختند بمبی که بعد سه روز در شهر دیگه ٓژاپن زدند دهها برابر قدرتش بیشتر از بمب هیروشیما بود در جهانی که من وشما زندگی میکنیم فقط ماکه نداریم نمیتونیم بمب اتم بسازیم وگرنه اونا که دارند بدونه هیچ مانعی میتونند مردم جهان را بکشند شک تنها یک استباه کافیه که بشر از بین بره امریکا الان نه تنها ابراز ناراحتی از اون حملات اتمی نمیکنه بلکه هرساله مراسم میگیره وافتخار میکنه نمیدونم چه عاقبتی انتظارمون را میکشه
آمریکایی ها به خوبی میدونن این گروه هایی که ریختن تو سوریه رو دارن میریزن تو اوکراین جز نابودی کامل و سوریه سازی اوکراین چیزی نداره چون فقط هزینه رو واسه روسیه بالا میبره اما باعث نابودی کامل اوکراین میشه حالا دولت دست نشانده روسیه میومد بهتر بود که اوکراین بشه سوریه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دقیقا
ولی متاسفانه طرفداران غرب که سحر آنها شدند حاضر نیستند قبول کنند چون ملاک درستی عمل برای اونا
رفتار غرب و امریکاست
نمی خوام بگم شرق خوبه ولی حمایت ناموسی یه عده از آمریکا و غرب واقعا جای تامل داره
البته ممکنه پیام از آلبانی ارسال می کنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
جلوی صدام هم تسلیم می‌شدیم بهتر بود نه؟! یکم فکر کن لطفا. اینقدر پوتین پرست نباشید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
مقایسه کردن پوتین با صدام اشتباه است اکراین و روسیه تا ۳۰ پیش یک کشور بودند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اکر اشغالهای امریکایی از سوریه گورشونو بهمراه مزدو ر های داعشی شان گم کنند خیلی معرکه میشه، سوریه یه نفسی میکشه، اروپاها هم میمونه با این اشغالهایی که تربیت کرده تا چوبشو بخوره
دلقک اوکراینی بالاخره کشورش رو سوریه کرد آخه مرد حسابی تو که خودت با لهجه غلیط روسی صحبت میکنی چرا روسیه رو به غرب فروختی؟ الانم داره مردمش رو فدا میکنی آخر سر احتمال زیاد خودش فرار میکنه چون غربگدا خدا رو قبول نداره که به ایسته و پای اهدافش شهید بشه چون خودش میدونه اهدافش خیر نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دلقک وطن پرست هزار بار شرف داره به نوکری روسیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
وقتی که ادم علم نداره خب حرف نمیرنه اوکراین روسیه سالیانه سال باهم یک کشور بودند به نظرتون عجیبه که یک زبان داشته باشند؟
روسیه در باتلاق اوکراین گیر کرده و یاد آور گیر کردن آمریکا در عراق و افغانستان ومانند ال سعود در یمن .البته این متجاوزان باید در محاکم بین‌الملل محاکمه وبه اشد مجازات محکوم شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
با سلاح های جدید گیرافتادنی درکار نیست همه چیز نابود میشود
اون زمانی که آمریکا 2 میلیارد دلار سلاح به عربستان وحشی داد برای جنگ چرا غربگداها اشک تمساح نمی ریختن؟ چند کودک بدبخت یعنی بی چاره فقیر کشته و ناقص نشدن؟ چرا اونجا حرفی نمی زدید؟ بچه های یمنی بیشتر کشته شدن یا اوکراینی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ما ایرانی هستیم حالا تو اسمشو هر چی دوست داری بگذار و از پوتین و چین بیزاریم تو هم توده ای هستی که فارسی می نویسی برو روسیه برای پوتین بجنگ اینجا منفوری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اخه یمنی ها زیبا چهره نیستن . فقیرن تازه جنگشون هم به گفته ی حضرات داخلیه فقط یه هشت سالیه سعودی یه چند هزار تنی بمب رو کله هاشون ریخته . اونم که چیزی نیست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
غربگدا ها هرچی منفی بزنید انسان های حق طلب و دانا آگاه تر میشن و بیشتر امثال شماهارو میشناسن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
ناشناسی که میگی ایرانی هستی، اولا از جانب خودت صحبت کن، مردمد ای ران ا زاده مسلمان هستند که مخالف شیطان بزرگ و هر ظالم دیگر هستند.
دم پوتین گرم.ای ول
روسیه نباید گول امریکا را بخورد و مذاکرات صلح را طولانی کند اینها می خوان زمان بخرن با تبلیغات و کلک و حقه روسیه را شکست دهند زود برود اوکراین را بگیرد یک رفراندوم بگذارد و اوکراین را به روسیه برگرداند
با خاک یکسان شدن شهرها و زیرساخت های اوکراین دسته گل زلنسکی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
باید هرچه زودتر اوکرایتی ها تسلیم بشن و هم جونشون و هم زیرساختهاشون رو نجات بدن مقاومت در برابر ردسیه اشتباه هست و غربیها کا براشون کف
و اینها رو جلو انداختن میزنن بدرد نمیخورن و فقط خوشحالن
هر چند به شدت از رنج مردم اوکراین و به ویژه کودکان و زنان در این جنگ ناراحت هستم ولی لشکرکشی پوتین به کشور همسایه بدون هیچ دلیلی شاید بتواند چشمان ما را روی واقعیات موجود کمی بازتر کند و به جای لج بازی در تصمیم گیری های خود بر اساس منافع ملی عمل کنیم. آقای تابناک شما اگر برای منافع ملی ایران ارزش قایل هستی، روی این موضوع مانور بده که چرا اسراییل به عنوان نزدیدکترین متحد آمریکا صراحتاً روسیه را محکوم نکرده است. خودشان اعلام کردند، دلیلش این است که نگران توافق شان با روسیه برای حمله به نیروهای ایرانی در سوریه هستند. آیا همین یک نکته نباید تلگنری باشد برای زیر سوال بردن حمایت کورکورانه از روسیه؟ منافع ملی آنقدر مهم است که باید برای آن هزینه هم داد حتی اگر هزینه اش فیلتر شدن باشد، اگر آزاده هستید بنویسید که چرا اسراییل روسیه را محکوم نمی کند! دلیلش که روشن شد، قضاوت را به مردم بسپارید ...
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
درود بر شما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اگر اسراییلذ ملاک تصمیم گیری شماستذ واویلا، عملکرد پوتین مورد تایید نیستذ ولی عملکد زلنسکی که شده عمله امریکا نیز قابل قبول نیست، همانطور که عملکرد روسیه را زیر سوال میبری عملکرد و بدعهدی امریکا و غرب تروریست را اگر منافع ملی را واقعا دنبال می کنی محکوم کن، تجاوزات به سوریه عراق و یمن هم محکوم کن
حالا این را هم داشته باشید که روسیه موش دوانی خود را در باره برجام هم آغاز کرده و در این شرایط اصلاً راضی نخواهد بود با برداشته شدن تحریم های ایران، رقیبی بالقوه برای خود در بازار انرژی درست کند. در حالی که ایران دومین دارند بزرگ ذخایر گاز است، اروپایی ها با قطر برای جایگزینی گاز روسیه در حال مذاکره هستند، این فرصتی است که از دست ایران و از سفره مردم نیازمند ما می رود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
برجام ته نداره چه با روسها چه بی روسها مسئله اصلی ما با امریکاست .
این جنگ طلب ها بهتره یک سر به قطعات شهیدان جنگ بزنند و پدرومادرهایی راببینند که فرزندشان درخاک سرد خفته اند از جنگ بپزسند.ازآواره های جنگ هم بپرسند
تفنگت را زمین بگذار!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
پس چرا زمان جنگ طلبی ناتو و سیاه بازی هاش تو اوکراین چیزی نمیگفتی
ناشناس
| Germany |
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
من در نکوهش جنگ نوشتم حالا هر جا که باشد التماس کمی انسانیت
پوتین سرطان روده داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
شما دکترش هستی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
پس تو هم سرطان خون داری.
حرف زدن آسونه ولی توهماتت را کنترل کن..
امیدوارم نسل منحوس آمریکا و طرفدارانش و غربگداها از زمین برداشته بشه تا زمین به جای پاک تری مبدل بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
سلام شرق گدا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دقیقا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دنیایی که امثال تو و کیم و پوتین داخلش باشید فکر نکنم جای پاکی باشه
جان غربگدایان فدای روسیه و پوتین
این شعر رو با عشق تقدیم به پوتین میکنم :

واسه این شرقی تن داده به باد
تو گوارایی حس وطنی
تو شقاوت شب قرن یخی
تو شكوفایی تاریخ منی

اگه شعرم زمزمه توی بازار صداست
تپش قلبم اگه پچ پچ شاپركاست
تو رو فریاد میزنم ای كه معجزه گری
ای كه این شبزده رو به سپیده میبری
واسه این شرقی تن داده به باد
تو گوارایی حس وطنی
تو شقاوت شب قرن یخی
تو شكوفایی تاریخ منی

ای تو یاور بزرگ همه قلبهای شكسته
ای تو مرهم عزیز هرچی دست پینه بسته
رو كدوم قله نشستی، تو كه دنیا زیر پاته
غصه دستهای خالی لرزش پاكه صداته

توی قرن دود و آهن تو رسول گـل و نوری
تو عطوفت مسلم تو حقیقت غروری
واسه این شرقی تن داده به باد
تو گوارایی حس وطنی
تو شقاوت تو شقاوت شب قرن یخی
تو، تو شكوفایی تاریخ منی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
چنین شعری برازنده‌ی چنین دیکتاتوریه.
پوتین همان شیطان رجیم است..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
باشه ولی به شیطان اکبر ما که نمیرسه!
با افتخار غربگدا هستم حاضرم در آمریکا نوکری مردمش رو کنم ولی یکروز در شرق زندگی نکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
لطفا بگو غربگرا/ نه غربگدا/هوادارای روس و پوتین جانی شرقگدا هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
بفرما تشریف گندتون روببرید
مطمئنم اگر ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود روسیه اصلا جرات حمله به اوکراین رو نداشت و اگرم حمله میکرد ترامپ خودش رسما لباس ارتشی میپوشید و با فرماندهی ترامپ ارتش آمریکا به روسیه حمله میکرد و در کمتر از 24 ساعت کل ارتش روسیه رو نابود و منحل میکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
فیلم زیاد میبینی
ابولفضل
| Japan |
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
داداش خیلی مشتاقم ببینم مصرفت چیه خوده آمیتا جلو دوربین نمیتونه این حرکتو بزنه .
دورادور بر دستانت بوسه میزنم ای پوتین مردم بزرگ
يقين دارم سياست مدارها چيزي بيشتر از بقيه نمي فهمند، اما متاسفانه قدرت و سلاح دست اوناست
براي كودكان و مردم بي دفاع چه فرقي مي كنه جهت سياسي غربي باشه يا شرقي، مهم اينه كه جان شون در خطره و مال شون نابود شده
پوتين براي خودش و رفقاش مي جنگه و غرب هم همين طور
هرگز نديدم دانشمندي بخواد سياست مدار بشه ولي هر لومپني مي خواد سياست مدار بشه
از قديم گفتن ثروتمندها جنگ مي كنند، فقرا مي ميرند
رفتاری آشنا در مردمان کم خرد و کم سواد دنیا : رای دادن به یک فرد عامی و بی سواد و سپردن امور به دست این فرد و نابود کردن مملکت و بعد طلبکار شدن همین مردم !

فقط اوکراین نیست که مردمش یک دلقک بدون هیچ سابقه سیاسی رو کردن رئیس جمهور بلکه در همین مملکت خودمون هم مردمی ساده لوح شورای شهر رو پر از تکواندو کار و بازیگر و کارگردان و کشتی گیر و.... کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
دقیقا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
با خرد کی بودی؟
شما این داستان رو در ذهن خودت تجزیه و تحلیل کن و سعی کن به جای تفکر عوامانه همیشگیت قدری عمیق تر فکر کنی :

یک یهودی وارد حرفه بازیگری میشه و بعد این یهودی سریالی رو بازی میکنه تحت عنوان خادم ملت و نقش یک فرد مبارز با فساد رو ایفا میکنه و از همین طریق محبوبیت گسترده ای از طریق پوپولیسم در جامعه کسب میکنه

دو سال بعد این یهودی بدون هیچ سابقه سیاسی! از کمدین بودن به سیاستمدار بودن! تغییر حرفه میده و یک حزب رو با نام سریال خودش تحت عنوان خادم ملت ! تاسیس میکنه و این حزب یکهو با پوپولیسم و عوام گرایی قدرت رو به دست میگیره


2 سال بعد جنگ روسیه و اوکراین شروع میشه. اوکراین همچون سوریه به ویرانه ای تبدیل میشه. روسیه در باتلاق فرو میره. این رقیب بزرگ آمریکا توسط این یهودی به تله میافته. اوکراین قربانی میشه و روسیه از دور خارج میشه و حالا آمریکا با خیال راحت تمام تمرکزش رو بر چین میزاره

کشورهای قدرتمند آسیا یکی یکی از دور حذف میشن. سوریه به عنوان دشمن اصلی و هم مرز اسرائیل چنان ویرانه شد که بازسازیش حداقل 50 سال طول میکشه. لبنان در آشوب سیاسی. ایران در بحران. کشورهای عربی منطقه که بزرگترین دشمن اسرائیل بودن امروز شدن بزرگترین دوست اسرائیل. یمن و افغانستان و الباقی هم که بماند. حالا هم که اوکراین

فردا نوبت کیه ؟ ترکیه ؟ یا ایران ؟ به زودی هیچ بازیگری در حوزه نیل تا فرات باقی نمیمونه و اسرائیل میشه یکه تاز منطقه . همونطوری که در دکترین نظامی اسرائیل هم مشخص شده که هیچ یک از کشورهای منطقه ای نباید از ما قدرتمند تر باشن

همیشه پای یک یهودی صهیونیست درمیان است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
برای قیاس به سوابق سیاسی وزرا و معاونین خودمان نگاه کن، به تخصص مسئولین، با دروس حوزوی درراس وزارت و صدارت و ریاست . اگر شما یادتان نیست، ما خوب بخاطر داریم که در زمان جنگ ، عراق مستقیما توسط روسیه و چین حمایت و تغذیه تسلیحاتی میشد و اساسا عراق در زمان جنگ با آمریکا رابطه نداشت. همچنین مطابق اسناد و نوشته های منتشر شما داخلی خودمان، آمریکا از شش ماه پیش به ایران اعلام کرده بود که عراق قصد حمله به ایران را دارد، ولی نفوذی های توده ای کشور را منحرف کردند. ضمنا محض اطلاع اکثریت جامعه یهودی اسراییل ، مهاجرین سی سال اخیر روسیه هستند.
مسعود
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خیال پردازی باحالی بود.
اگر چاپش کنی پر فروش ترین کتاب سال وبرنده نوبل ادبی میشی. بعد از روی کتابت فیلم می سازن،اون هم اسکار میگیره میری فرش قرمز جایزه واین حرفا
دست آخر از خواب پامیشی، صدات میکنن بری دوتا نون بربری بخری
میگم برادر روسیه چرا با این حجم آتش و موشکباران و لجستیک و خودرو زرهی و تفنگدار تو سوریه حضور پیدا نکرد؟
یه خودرو انتحاری رو چقدر بزرگ میکردین برای ما گویی که هیچ تکنولوژی و موشکی توان مقابله با یک خودرو انتحاریو نداشت و فقط نیروهای ایران با هوش و ذکاوت و رشادت مثال زدنی داعش رو شکست دادن. والا اگه این هجم آتش و موشک سر داعش ریخته میشد همون روز اول کارش تمام بود. بنظر میاد یکم شو بازی کردین و بزرگنمایی.
من غربگداهارو میبینم یاد جیگر کلاه قرمزی میافتم. البته جیگر هوش بالایی داشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
باشه
مرگ بر پوتین جنایتکار جنگ طلب و روسیه. درود بر ارتش و مردم اوکراین و شخص زلنسکی که مقابل دومین ارتش جهان ایستاد و درس بزرگی به مردم جهان داد. طرفداران هیتلر هم زیاد بودند. ولی نتیجه چی شد؟! صد سال دیگه مردم دنیا می‌فهمن. هیتلر مثل حیوون مرد. حتی جسدش هم نابود شد. هیچ ردی ازش باقی نماند. چنگیز خان مغول. اسکندر مقدونی. تیمور لنگ، موسولینی. استالین. پینوشه. رهبران کره شمالی و هزاران دیکتاتور در طول تاریخ اومدند و کشتند و غارت کردن. اما تاریخ قضاوت خواهد کرد.
خوش به حال دانشجوهای ایرانی در اوکراین چون موقعیت اینو دارن که مقابل روسیه متجاوز از کشور دفاع کنن اما متاسفانه همشون دارن فلنگ رو میبندن. تا الان داشتن اونجا میخوردن و میخوابیدن حالا که جنگ شد دمشون رو گذاشتن روی کولشون و رفتن. فقط دنبال خوشی خودشون هستن. اگر من اونجا بودم حساب این پوتین قاتل رو میذاشتم کف دستش

نه غزه نه لبنان جانم فدای اوکراین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خخخ
مسعود
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خوب راه بازه بفرما مگه کسی جلو تو گرفته....؟؟؟؟؟؟؟
سوای کودکان و مردم بی گناهی که قربانی این جنگ هستن، باید بگیم خدایا شر ظالمین را به خودشان برگردان
سعیدی احمد:
⚠️ *اصلا" طرفدار روسیه و چین نیستم
این‌ ادمهاایی‌که طرفداران‌ غرب را غربگرا می نامند‌ بیایند‌ و روشن بکنند که چرا فرزندان اربابان آنها غرب نشین هستند ؟!
چرا یکنفر آقا زاده نمیده روسیه‌ یا مثلا‌ کره شمالی‌ ؟! چرا یک دارو در شرق تولید نمیشه و اونهم از صنعت و کشاورزیشون‌ !
این آقایانی که سربر استان روسیه‌ می سایتد‌ بیایند‌ از صنعت غرب از فیلم غرب از داروی غرب از وسایل زندگی غرب بهره نبرند‌ !

مرگ بر پوتین دغلباز‌ که یک دولت جعلی و دیکتاتور در روسیه تشکیل داده و تابع‌ دمکراسی نیست‌ ! چطور کسیرا تائید می کنید‌ که تانکهای دارند‌ در شهرهای یک کشور مستقل جولان میدن ؟@
برداشتن پرچم اوکراین رو از یک نفربر مربوط به یک رزمایش با ویدیوشاپ حذف کردن و علامت Z گذاشتن و میگن نفربر روسیه رو غنیمت گرفتیم !

دلقک اوکراینی میگه 15 هزار تا سرباز روسیه رو کشتیم و متاسفانه خودمون هم 50 نفر کشته دادیم

اینطوری که اینا آمار میدن تا 1 ماه دیگه نصف ارتش روسیه کشته میشه خخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
توده ای تحت فشار است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
15:36
شما دارین زیر ارتش روسیه لت و پار میشین بعد توده ای تحت فشاره ؟! :)))))
هیچ چیز در دنیا سخت تر از فهماندن حقیقت به یک غربگدا نیست

"ارنست همینگوی"
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
باشه
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
حقارتی که یک توده ای دارد با هیچ چیز قابل مقایسه نیست
ارنست همینگوی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
از برتولت برشت بود
خخخخخخخخ
ترامپ معلوم الحال که حالا دیده است تعریف و تمجید های الکی و نمایشی از پوتین دیگر خریداری ندارد، رو به هزیان گویی افتاده است! علت اصلی گستاخی پوتین جفتک پراکنی های ترامپ برای اروپا و تضعیف ناتو بود!!! البته همه اینها بازی است و بیاد طبق شطرنج از قبل طراحی شده به جلو رود...
فرزندان ایرانیم .با دین و با ایمانیم.خاک پاک ایران را .برتر ز جان می دانیم .ما دشمن ستمگر .ما حامیان حیدر .از غرب و شرق بیزاریم .میلی به جنگ نداریم..
پوتین همان آمریکا ست .آمریکا مثل روباست. نه سگ خوبه نه خفاش .لعنت به هر چی اوباش .
ما پیرو ولایت .ما عاشق شهادت .
از روسیه بیزاریم .میلی به جنگ نداریم
پوتین حیا نداره .. شرم از خدانداره.
توی زمستون سرد .میان اینهمه درد.
چه آتشی به پا کرد .خونه ها راخراب کرد .
سپاه و ارتش ما. دو بازوی توانا .
حافظ سرزمینندنزد همه امینند
دوستت دارم سپاهی .
مظلومین را پناهی.
ایران من چه نازی .
محبوب و سر فرازی .
دست علی یارتو.خدا نگهدارتو.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
یاد و نام و خاطره‌ی اون نامزد ریاست‌جمهوری سال نود و شش بخیر. اسمش چی بود؟
رئیس جمهور اوکراین آگاهانه یا ناآگاهانه در زمین غربیها بازی می کند و خیلی زیرکانه توسط آنها هدایت می شود. غرب به قیمت ویرانی اوکراین می خواهد روسیه را تضعیف کند
غربگداهای اوکراینی زیر پوتین های سربازان روس له می شوند و غربگدایان در رسانه ها و افسانه های خودشان پیروز شده اند

زلسنکی در خیالات خودش تا امروز 15 هزار سرباز روسی را کشته و تا مرزهای مسکو هم پیشروی کرده و غربگدایان هم برایش کف می زنند

تفکر غربگرایی بر بلاهت استوار شده چه در ایران باشد چه در اوکراین و چه در هرکجای دیگر دنیا

اما حقیقت محاصره کیف و رسیدن سربازان روس پشت دروازه های شهر تغییر نمی کند و روسیه پیروز است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
من بارها با عاشقان داخلی پوتین و روسیه بحث کردم. دقیقاً به این نتیجه رسیدم که شرقگدایی هست که بر پایه بلاهت محض استوار شده
ترامپ غلط کرد با هرچی غرب ذلیله
پاسخ ها
دکتر محمد
| United States of America |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
پوتین غلط کرد با اذنابش در سراسر گیتی ....
لعنت به جنگ که مادری افتاده وبچه اش دار خون گریه میکن مادر بلند شو مادر هیچ جوابی نمید لعنت به جنگ افروزان امریکا هم جا ناامن کرد هر کشوری هم ببین تو خطر نمیتون وایست که کشورش بهم بزنن مگه ناتو تو افغانستان نبود اون جاهم انقدر ادم کشته شود ناتو هم فرار کرد لعنت ب امریک
یک آلبانی نشین مریض که بدجور از کامنت های قبلی من سوخته هی اینجا با اسم فراز کامنت میزاره و چرت و پرت میگه و درود بر لنین و هیتلر و پوتین میفرسته. مشخصه ضربه ای که بهتون زدم کاری بوده خخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
فراز جان ما متوجه میشیم تحلیل های دقیق شما کاملا مشخصه با اون غربگدایی که میخواد منطق دقیق ما وطن پرست هارو زیر سوال ببره با اسم شما کامنت میذاره
فراز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
سپاس از شما دوست عزیز
آقای زلنسکی وقتی با دومین ارتش جهان درگیر میشوید انتظار چه نتیجه ای دارید؟
کسی جرات کمک به شما را ندارد ارسال سلاح بزرگترین کاری است که برای شما انجام میدهند ولی شما در جنگ تنها هستید
غرگدایی هم یک نوع بیماریست و دلیل آن نیز کمبود ویتامینی به نام س می باشد (همان سواد)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
شرقگدایی چی؟
اونم بیماریه؟
یا یه مدرک دانشگاهی معادل دکترای تخصصیه؟
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
پس چرا گنده های شرق گدا کل بچه هاشونو با پول های دزدیده شده از مردم ایران می فرستند در همان غرب؟ چرا پیش عمو پوتینتون نمی فرستند؟
درود بر روسیه و زنده باد شخص پوتین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
درود بر هیتلر زمان عمو پوتین
عجب!! به یک کشور حمله کنیم و امر کنیم که قانون اساسیت را باید تغییر بدهی!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
. نمیشه تو در قانون اساسی کشورت ذکر کنی که کشورهای دیگه بیان و در خاک تو موشک هسته ای رو به سمت یک کشور ثالث نشونه گیری کنن
کشور جنایتکار روسیه هنوز عهدتامه ترکمانچای وگلستان‌ داغش تازه است ننگ برروس پرستان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
واقعا ننگ بر روس پرستان
هر وقت مقامات ایرانی به جای ایرباس و بوئینگ از هواپیمای روسی برای سفر استفاده کردند، بنده شخصا نوکری پوتین را میکنم
پوتین گور خودشو کند
آقای زلنسکی وقتی با دومین ارتش جهان درگیر میشوید انتظار چه نتیجه ای دارید؟
کسی جرات کمک به شما را ندارد ارسال سلاح بزرگترین کاری است که برای شما انجام میدهند ولی شما در جنگ تنها هستید
دقیقا مثل جنگ ایران و عراق که ایران تنها بود با این تفاوت که صدام ابر قدرت نبود و به اندازه پوتین جنایتکار نبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
عراق جمعیت خیلی کمتری از ایران دارد
عراق مساحت خیلی کمتری از ایران دارد
جنگ روسیه و اکراین هیچ چیزی برای مقایسه کردن با جنگ ایران و عراق ندارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
صدام از جنایتکار ترین افراد زمانه خود بود .هنوز از جنگ و دختران هویزه و سوسنگرد که هتک هرمت و زنده بگور شدند چیزی نمی دانی.جنگ از هر نوع چه مذهبی و چه غیر مذهبی محکوم است.
حالا میشه فهمید بنده خدا دولت قاجار به چه علتی تن به معاهده ترکمنچای داد.
اول شرط گذاشتن حالیش نبود حالا که داره شکست می خوره شرط گذاشته به قول ما دست پیش گرفته پس نیفته اما شکست پوتین قطعیه خودشم می دونه هم باید خسارت به اوکراین پرداخت کنه هم مزدورانش کریمه و دونتسک و لوهانسک رو ترک کنند و دوباره این مناطق به اوکراین بر می گرده و هم اوکراین به ناتو می پیونده. پوتین بدبخت ترین و منفورترین فرد روی زمینه هیچ پلی پشت سر خودش نگذاشته و چه بسا سرمایه داران روس خودشون ترورش کنند و شرش رو از سر دنیا کم کنند.
پاسخ ها
ابولفضل
| Japan |
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
عجب سوزی داره والا داشتم میخوندم حسش کردم درکت میکنم باشه در اولین فرصت انجام خواهد شد غصه نخور پسته بخور
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
۲۰:۵۱
این بوی سوزش توده ای هاست که به آسمان رفته
ناشناس
| Japan |
۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۷
توکه معلومه بیشترداری میسوزی آب یخ بخور!
اگر بنا باشد که اوکراین این شروط را بپذیرد دیگر چرا این جنگ شروع میشد تمامی این مسائل بهانه روسها در گروگان گرفتن کشورهای جدا شده از شوروی سابق است روسها با این بهانه ها در امور این کشورها مداخله میکنند وباچنین کشتاری گویا می خواهند صلح وثبات در منطقه بوجود آید وجه عمومی روسیه وپوتین در کل جهان از میان رفته وشرایط اسف بار کشتار مردم وآواره شدن میلیونها دستمایه این جنایت هولناک است اگر جلوی این داخلات گرفته نشود جهان در آستانه جنگی هولناک قرار خواهد گرفت که جلوگیری از آن دیر وغیرممکن خواهد بود
خدا لعنت کند متجاوزان و قاتلان را
دو نفر هستند که اگر تو این دنیا نباشند همه با هم اشتی می کنند پوتین و ترامپ. این دو‌اعدام بشن کل دنیا به سمت ارامش میره.
روسیه با شروطی که گذاشته رسما عقربه‌ی تاریخ رو تا زمان جنگای ایران و روس به عقب کشیده. اگه ایران امروز با آمریکا رابطه برقرار نکنه، فردا باید تو تهران با ارتش سرخ بجنگیم.
زلنسکی خیلی خوب گفت که این جنگ جنگ بردگی و آزادی است شروط روسیه یعنی بردگی و مردم اوکراین راه ازادی را انتخاب کردن این شروط هم نشانه شکست پوتینه چون دیگه فهمید نمی تونه اوکراین رو یک روزه اشغال کنه و یادش رفته که روز اول از اوکراین خواست تسلیم بشه حالا شرط گذاشته تا راهی برای فرار آبرومندانه از این باتلاق پیدا کنه هزاران نفر سربازان روس کشته شدن صدها تانک و نفربر روسیه نابود شده دهها جنگنده و بالگرد روسیه از بین رفتن تحریم های سنگین بر علیه روسیه اجرا شده و روسیه را به دوران پارینه سنگی بر می گردانند حتی چین هم حاضر نشده از روسیه حمایت کنه حتی بیشتر شرق گداها حاضر نشدن در مجمع عمومی سازمان ملل به نفع روسیه رای بدن و کنار روسیه بایستن بورس روسیه نابود شد روبل روسیه از بی ارزشترین ارزهای دنیا شده هزاران نفر از روسیه فرار می کنند سرمایه داران روس که پشتیبان پوتین بودن اموالشون مصادره یا بلوکه شده بیشتر شرکت های صنعتی و خودروسازی و ... از روسیه بیرون می آیند و این کشور در دنیا منزوی شده حتی منزوی تر از مستعمره هایش امروز مستعمره هایش نیز به شک افتاده اند که چرا باید در سمت روسیه باشند و ونزویلا سریع به آمریکا پیام داده و یک هیئت از آمریکا به ونزویلا رفت همه فهمیدن که روسیه به پایان رسیده و آنهایی که عقلشون می رسه و مزدور روسیه نیستن سریع دارن خطشون رو از روسیه جدا می کنند.پوتین خوشبختانه با اشتباه احمقانه ای که کرد بهترین کمک به دنیا بود تا از شر این موجود شرور بشریت رو نجات بدن موجود شرور بعدی حزب کمونیست چینه اما این حزب باهوشتر از پوتینه و دیگه فهمید که دنیا به این راحتی اجازه نمی ده شرارت کنند و فتیلهخ گنده گویی هایش در باره تایوان رو پایین کشیده کلا نظام های دیکتاتوری توهم قدرت پیدا می کنند نه قدرت واقعی.
مرگ بر پوتین هیتلر زمان و ننگ به کسانی که پوتین را قبله آمال خود می پندارند
روسیه باید هر چه زودتر تصرف اوکراین را تمام کند و تا هنوز غرب فرصت تصمیم گیری ندارد سراغ مولداوی برود و کار یکسره کند
این توده ای های طرفدار پوتین کمی تاریخ ایران را مطالعه کنند
الان در دوره ای هستیم که متحدهای مورد نیازمون برای پایان هژمون امریکا به دنیارو داریم بعد یک عده میان از حقوق بشر و غیر نظامی ها و... حرف میزنن عزیزان توی جنگ هایی که معادلات جهان رو تغیر میده شیرینی پخش نمیکنن که اینا رو پتک میکنین توی سر بلوک شرق میزنی مگه بلوک غرب کم جنایت کرده و شما سکوت کردین بعدشم نظم جهان جوریه که همیشه باید جلوی رشد فزاینده جمعیت گرفته بشه چه باجنگ چه با کرونا چه با دموکراسی ۲وجهی وگرنه به نقطه ای میرسیم که کره زمین رو مث زالو مکیدیم و تمومش کردیم . ناگفته نماند که یک سرباز اکراینی اگه ۱۰۰ تا غیرنظامی اکراینی رو هم بکشه نه تنها خیانت نکرده بلکه به اکراین خدمت هم کرده و باعث کلی سروصدا توی جهان شده فکر اینم بکنین
شکست روسیه برای نظام ایران بسیار بد خواهد بود.روسیه پیروز خواهد شد.کنار آمدن با یک روسیه قلدرتر برای نظام ایران مطلوب تر است.خاورمیانه بیشتر زیر نفوذ روسیه خواهد رفت.
الان بهترین موقعیت فراهم شده تا از قاتلان حاج قاسم انتقام بگیرید و هیچ کس نخواهد فهمید که کار ایرانه یا روسیه یا دمکرات‌های آمریکا، اگر راستگو هستید و قصد انتقام از قاتلین ژنرال بزرگ ایرانی را دارید ، سریعتر دست بکار شوید، در غیر این صورت شعارهای مزخرف انتقام ندهید و بخش احساساتی جامعه را مسخره خودتان نکنید
آمریکا و فرانسه و انگلیس با تیز هوشی هر چه تمام پوتین کم عقل رو به جنگی کشوندن که این جنگ آغازی برای پایان روسیه خواهد بود بدون اینکه این سه کشور تیری شلیک کرده باشن روسیه را نابود خواهند کرد پوتین رو دست خورد
وزارت دفاع اوکراین توضیح داد: «ما دیروز عصر ۴ جنگنده اوکراینی را ساقط کردیم. ما از آغاز عملیات نظامی ۲۳۹۶ تاسیسات نظامی اوکراین را منهدم کرده‌ایم».
چقدر اشتباه آخه ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۶
نکته خوبی اشاره کردی دلیلش اینه توده ای ها از شکست پوتین بسیار دست پاچه شده اند
هموطنان نه امریکا و نه روس آمریکا با چراغ سبز به روس و انگلیس باعث قحطی و استمار و بالا کشیدن نفت شمال ما شدن بعد خود امریکا مستقیم مارو اشعال کرد چقدر همطنمون مردند یادتون نمیاد عملیات اخوندک حمله به ناو و هواپیمای مسافربری و حمله بوش به عراق به بهانه نفت تجاوز به دحتر ۱۴ساله عراقی و سوزاندن جسد خانوادشون هنوز خشک نشده تجاوزشون اما ادعای حقوق بشر میکنن در واقع روس انگلیس و امریکا جنایت علیه بشریت زدن و باید محاکمه بشن اونوقت بعصیا امریکا را ناجی میگرین بیدار شین امریکا با تحریم فقط میخواد قدرت خودشو بالا ببره خیلی از کشورها را به بهانه زیاد تحربم کرده تا حال پرسیدین چرا جنگ به نفع امریکا است و اگر پوتین موفق بشه هم اوکراین را بگیره
جالبه که بدونید که مانعی برای روسیه وامریکا در هیچ قانونی وجود نداره که نتونند هر موقع که عشق شون کشید از بمب اتم استفاده کنند طوری نیست که روسیه هم همونطور که امریکا جنگ ژاپن را تموم کرد جنگ اوکراین را تموم کنه هیچی خلاصه دنباله راهه دیگه ای برای نابودی بشر نگردید خودمون داریم خودمونو نابود میکنیم مردم دنیا که کلا سالهاست خوابند گاهی وقتا فکر میکنید بیدار شدند اما اشتباه میکنید کرونا داعش بمب ها اتمی که دست وحشی ترین انسان های کره زمینه بمب های هیدروژنی که قادرند در عرضه چند ثانیه حیات را از کره زمین محو کنند را ازادانه میسازند یه اشتباه نه قصدوفقط یک اشتباه میتونه حداقل نصف جمعیت جهان را از بین ببره بمب اتم فواید زیادی هم داره اما باورکنید کنید خطرش اونقدر زیاد هست که بشه قید فوایدش را زد البته باید هیچ کشوری نداشته باشه نداشتن بعضی از کشورها باعثه این میشه که یه سری کشورها همیشه در ضعف بموند ویه عده کشورها همیشه در قدرت
حالا میشه فهمید بنده خدا دولت قاجار به چه علتی تن به معاهده ترکمنچای داد.
ایندفعه تکرار نخواهد شد سلاح های ایران بسیار پیشرفته تر از روسیه است، فقط رو نکرده، اگر یک روز بین ایران و روسیه جنگ شود شک نکنید که در عرض یک هفته ایران مسکو را را هم فتح میکند.
ایران تکنولوژی هارپ دارد که هیچکس در دنیا ندارد و در چند دقیقه هر جایی را بخواهد نیست و نابود میکند،
چین ایران سوریه لبنان بلاروس عراق پاکستان همه باروس هستیم نیروی انسانی ما سلاح از روس دنیا رو می گیریم
هر جا که جنگ اتفاق می‌افته جرغه شو آمریکا میزنه ، در اوکراین هم این اتفاق افتاد لعنت به آمریکا و نوچه هاش اسرائیل ، پانترک ، داعش
خدا را شکر که ترامپ در مقطع کنونی رییس جهمور آمریکا نیست. البته یک مَثل نورکی می گوید:"دَلی دَلینی گؤرَنده چوماقین گیزلدر". وقتی دیوانه دیوانه ای را ببیند چماقش را قائم می کند. در نتیجه اگر ترامپ دیوانه اکنون رییس جمهور بود پوتین دیوانه جسارت حمله به اوکراین را نداشت.
آقایون ساندیس گدا هر کامنت چند تا ساندیس بهنون می دن
آمریکا و سایر اعضای ناتو تاکنون ۱۷ هزار موشک ضد تانک و ۲ هزار موشک ضد هوایی استینگر به اوکراین ارسال کرده اند.!!!!!
جهانیان ببینند و ایرانیان به یاد بیاورند که در طول (8 هشت سال) دفاع مقدس بچه های رزمنده ایرانی دست خالی در مقاب لتمام جهان ایستادگی کرد و در نهایت پیروز شد.
و هرگز شک نکنید که آمریکا و غرب به دنبال رفاه ایران و کشورهای اسلامی نیست بلکه دنبال منافشون هستند هرجا تأمین بشه (رابطه) هست هرجا منافعشون در خطر باشه (نبرد) هست. منفعتشون در تنبیه ونزوئلا بود اما الان در تنگنای سوخت واقع شده آمریکا دست دوستی با ونزوئلا دراز میکنه هستند تا آنجا که منافعشون هست و ما هم باید این را بیاموزیم
اقایان لطفا در نوشتن نظراتتون از کلمات نفاق افکنی بین اقوام ایرانی استفاده نفرمایید ایران یک خانه امن برای همه ایرانیان عزیز است اختلاف نظر و انتقاد طبیعی است ولی لطفا دم از نفاق نزنید ما با متحد شدن می توانیم قدرتمان را به دنیا نشان بدهیم این جنگها هم به خاطر همین است لطفا همدیگر را تخریب نکنیم همه جای ایران سرای من است
سیروان جااان،،،ترررررررررمزززززززززززکنننننن،خیلی تند میری دادااااا...ما داریم درمورداوکراین حرف میزنیم ،کی بجناب عالی اجازه داده ازآب گل الود ماهی بگیری...درسته یسری مشکلاتی بین کردستانیا و دولت مرکزی هست اما دیگه قرارنیست ،چیزی یاکسی جایی بره و سودای تنهایی وجدایی توسربعضیها پروش داده بشه...ماهمگی مردم ایران زمینیم پس مثل کوه پشت هم میایستیم قبول دارم یه عده وافکنی منیکننداما اصل وذات این مرزو بوم ما مردم ایرانیم...پس زنده باد ایران و ایرانی درهرجای این سرزمین بهشتی و کره خاکی است....زنده باد اوکراین
وقتیکه حرامزاده های امریکایی 17000 موشک به اوکراین فرستادند یعنی اینکه خواهان ادامه و گسترش جنگ هستند .
فقط این را میدانم که اگر پای نجس امرزکا به اکراین نیامده بود این دو کشور مثل قبل در ارامش بودند کور هم که خدا راشکر اینجا زیاد هست که ۱۷ هزار موشک اهدایی امریکا را نمیبیند که بفهمد امریکا برلی این دو ملت از قبل نقشه کشیده تا هر دو را در جنگ نابود کند خدا زمین گیر کند زلنسکی دست اموز را که با اوردن افعی بزرگ امریکا ارامش دو ملت را نابود کرد .و این را بدانید هر پدر خانواده ای ببیند افعی در خانه اش لانه کرده قبل از اینکه به خانواده اش اسیب برساند حمله میکند تا او را بکشد و از جان دادن اهل خانه اش جلوگیری کند پوتین را با قشه ای دقیق با اوردن افعی بزرگ امریکا مجبور به جنگ کردند چرا که اگر جنگ هم نمیکرد ند مدت دیگر به بهانه موشک ها و هسته ای تحریم وحشتناک و له کننده میکردند و چون محاصره بود زمین میخورد
لعنت برپدرومادر جنگ افرین با هر ایده وعقیده
خودروسازان داخلی هم مخالف جنگ هستند
مرگ بر پوتین اشغالگر
بازم سودجو آمریکا میکنه کشورشون در آرامش بمب و موشک می‌فرسته که دوتا کشور دوست همدیگرو بکشن
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار