بازدید 6865
در این میان اما یک تعداد مشترک جزو مشترکان خیلی پرمصرف به حساب می آیند و مصرف برق آن‌ها به بیش از دو برابر و برخی تا ۲۰ و حتی ۷۰ برابر می رسد.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳ 05 March 2022

به گزارش تابناک، سخنگوی صنعت برق نحوه محاسبه قبوض جدید برق را تشریح کرد و گفت: مشترکان پرمصرف منتظر ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش هزینه‌های برق مصرفی خود باشند.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مشترکانی که مصرف برق آن‌ها بیش از الگو بوده، ۲۵ درصد از تعداد کل مشترکان را دربرمی‌گیرند اما مصرف آن‌ها به اندازه ۷۵ درصد مشترکانی است که زیر الگو مصرف قرار دارند، اظهار کرد: به طور متوسط مصرف برق مشترکانی که بیش از الگو مصرف شده در هر منطقه است، حدود ۴۲۰ کیلووات ساعت است.

وی افزود: قبض ماهانه این مشترکان حدود ۵۰ هزار تومان در ماه بوده، یعنی مشترکانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند و به طور متوسط ۴۲۰ کیلووات ساعت در ماه را مصرف برق دارند، در این میان اما یک تعداد مشترک جزو مشترکان خیلی پرمصرف به حساب می آیند و مصرف برق آن‌ها به بیش از دو برابر و برخی تا ۲۰ و حتی ۷۰ برابر می رسد.

قبوض مشترکان پرمصرف بیش از پنج میلیون تومان

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تعداد این مشترکان کم است و تقریبا کمتر از ۲۰۰۰ مشترک در این دسته قرار می گیرند، گفت: قبوض برق این دسته از مشترکان بین پنج میلیون تومان و بالاتر صادر می شود. این مشترکان در این دوره به دلیل اینکه شاید فرصت اصلاح مصرف برق را نداشتند، تغییر محسوسی به لحاظ تعدادی نداشتند و مصرف برق این مشترکان نیز مانند گذشته بود که امیدواریم با توجه به اصلاحی که در تعرفه‌ها صورت گرفته، شاهد تغییراتی در این بخش باشیم.

قبوض پرمصرف‌ها ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

رجبی مشهدی با بیان اینکه قرار شده تا به طور تقریبی و با توجه به میزان مصرف به صورت پلکانی مشترکانی که بیش از الگو صرف می کنند با افزایش تعرفه روبرو شوند، افزود: قبوض برق این دسته از مشترکان بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش می یابد و امیدواریم این تعداد هم تلاش کنند مصرف خود را کاهش دهند و حداقل مصرفشان را به زیر دو برابر الگو برسانند و مطابق سایر مشترکان مصرف کنند تا به خصوص در تابستان از این طریق شاهد کاهش مصرف قابل ملاحظه ای باشیم.

به فکر نیروگاه‌های خورشیدی باشید

وی با بیان اینکه توصیه ما به این مشترکان این است که می توانند در نحوه استفاده از وسایل برقی تجدیدنظر کنند و یا اگر وسایلی دارند که کم بازده بوده و مصرف برق بالایی دارد، آن ها را تعویض کنند، اظهار کرد: اگر این مشترکان فضایی مناسبی دارند، می توانند از نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه استفاده کنند تا بخشی از برق خود را تامین کنند.

به گفته سخنگوی صنعت برق در زمستان با پدیده افزایش مصرف روبرو بودیم، خانه‌هایی از اسپیلت‌های دوگانه که هم سرمایشی و هم گرمایشی هستند، استفاده می کردند و این منجر به این شده بود که مصرف برق آن‌ها به شدت افزایش پیدا کند و قبوض برق بیشتری را نیز نسبت به دوره‌های قبلی پرداخت کردند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه قطعا استفاده از وسایل گرمایشی با مصرف برق کمتر می تواند جایگزین باشد و صورت حساب این دسته از مشترکان را کاهش دهد، گفت: قطعا برنامه هایی را برای تابستان داریم که بتوانیم امکان تامین برق همه مشترکان را فراهم کنیم و از مشترکان خیلی پرمصرف و مشترکانی که بیش از الگو مصرف دارند نیز تقاضا داریم تا مصرف خود را تا حد امکان کاهش دهند. این مساله نه تنها موجب کاهش صورتحساب‌ها می‌شود بلکه منجر خواهد شد تا برق سایر مشترکان را نیز به صورت پایدار تامین کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۱
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
الگوی مصرف بر چه اساس است؟. یک خانه حداقل به یخچال لباس شویی و تلویزیون اتو حارو برقی نیاز دارد و روشنایی به جای خود. آیا جمع کارکرد متوسط اینها در ماه 200 کیلوات می شود؟
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
قابل توجه برادران عزیز و فهیم چینی ارادت مسوولین نسبت به شما چقدر است برق رو از خانه های مردم ایران بیرون میکشند برای ماینرهای شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
دست به دست هم دهید به مهر کشور خود را کنید زندان برای مردم
عجب!!!!!!!!!!!!!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
الگوووووووووووووووی مصرفتون مناسب کپر نشینیه عقل کلها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
هر چقدر که دوست دارید گرون میکنید، حداقل توزیع برق را هم استاندار فرمایید و قطعی نداشته باشید و مانند بسیاری از کشورها در برابر قطعی برق و مشکلات ناشی از آن به مشترکان پاسخگو باشید!!!!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
چرا فقط مشترکین مصرف خود را الگوسازی کنندوچرا خود این وزارت خانه که به مشترکین پیشنهاد میکنند از پنل خورسیدی برای تولید برق استفاده کنند خودش برای تولید برق روشنائی معابر استفاده نمیکند .این وزارتخانه میبایست الگو ارائه دهد وفرهنگ سازی کند نه اینکه بار مالی این فرهنگ سازی را به مردم تحمیل نماید .ضمناٌدلیل اینکه ارائه هزینه مصرف برق برای مشترکین بصورت روز شمار و در طول سال با یکدیگر متفاوت است و چرا بصورت 45 روز یک بار قبوض برق صادر نمیگردد تا مشترک بتواند خودش مصرف را الگو سازی نماید وچرا برق را به خانه 110 ولت نمیدهند تا هم برق گرفتگی کمتر شود وچرا در کشور شهری برای نمونه نداریم که برق 110 ولت ارائه دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
سلام چگونه فکر نیروگاه خورشیدی یا تعویض وسایل باشیم با این مخارج و قیمت!!!
ک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
دوستان اختلاسگر دنبال پول هستند
خاوری نژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۴
دست مریزاد مسیولان محترم جمهوری اسلامی، واقعا شرم اور است که با این الگوی مصرف مصحک که تکافوی یک یخچال و سه روشنایی و تلویزیون را میکند دقیقا میخواهید ما را به عصر قجر برگردانید و ما را از حداقل تکنولوژی قرن ۲۱ محروم کنید، با پمپ اب، پکیچ، اتو، ماشین لباسشویی و... که حداقل امکانات هر خانه است چه کنیم، چزا کسی به دادمان نمیرسد، واقعا ما اینقدر بی صاحبیم. کجایند مدعی العموم، نمایندگان، بازرسی، اصل نود
یعنی در اینجا هر کس هر ظلمی که میخواهد بکند میکند و همه و همه، ائمه جمعه ، روحانیون رسانه ها و... بجای دادخواهی و انتقاد برای دولت محرومان! نوشابه باز میکند. با مستمری بازنشستگی مان وقتی پول برق و گاز اینچنینی بدهیم روی سفره و جلوی فرزندان بیکار تحصیلگرده مان سنگ بگذاریم
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۵
اين (قيمت انرژيها) همان وعده الهي است كه محقق شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۵
قرار بود از انرژی هسته ای برق هسته ای رو به شبکه بفرستند و..... پس این قطع برق ها برای چیه؟ همین چند روز قبل در مرکز خراسان شمالی چندین نقطه شهر با خاموشی های بلند مدت مواجه بود. افزایش قیمت برق که صدای مردم رو هم درآورده به کنار!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم سلمان رشدی سامانه سماح مذاکرات وین بیمه ناباروری
آخرین اخبار
وب گردی