بازدید 4731

جانسون: با نیرو‌های روسیه در اوکراین نمی‌جنگیم

نخست وزیر انگلیس بسیار شفاف اعلام کرد که قرار نیست نیرو‌های انگلیسی در اوکراین مستقر شوند و "قاطعانه در مرز‌های کشور‌های عضو ناتو باقی می‌مانند. "
کد خبر: ۱۱۰۷۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۸ 02 March 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که به استونی رفته است، در کنفرانس خبری گفت که "این عمیقا کار درستی است. "

جانسون گفت، هر اقدامی که اخیرا اتخاذ شده است "چیزی بیش از تدابیر دفاعی" نیست. به نظر می‌رسد او در انتخاب کلمات بسیار محتاط بود تا از تشدید بیشتر تنش‌ها جلوگیری کند.

جانسون گفت که جامعه بین‌المللی باید "تاب‌آوری مشترک ما را تقویت کرده" و اطمینان حاصل کند که ولادیمیر پوتین و روسیه "منزوی" است.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که ناتو همواره "پای صلح و ثبات می‌ایستد" و این مساله حائز اهمیت است "چون جهان به مکانی خطرناک‌تر و پرمناقشه‌تر تبدیل شده است. " او گفت که حمله پوتین به اوکراین یک "اشتباه محاسباتی فاجعه‌بار" است، زیرا اوکراینی‌ها "مقاومت حیرت‌انگیز و سرسختی از خود نشان داده‌اند. "

در ابتدای این کنفرانس خبری، کایا کالاس، نخست وزیر استونی هم گفت که ولادیمیر پوتین "از یک خودکامه به یک متجاوز آشکار" و روسیه از "یک همسایه سرسخت به یک کشور سرکش" تبدیل شده است.

او مدعی شد: متاسفانه انتظار داریم شاهد وحشت‌های بیشتری از جمله بمب‌گذاری‌های کورکورانه باشیم. بلاروس اکنون در این مناقشه آشکارا "همدست یک متجاوز" شده است.

کایا کالاس از ناتو خواست تا برای دفاع از متحدان بسیار آسیب‌پذیر از جمله کشور‌های بالتیک آماده شود. گرچه او گفت هیچ تهدید نظامی مستقیمی علیه مرز‌های استونی وجود ندارد، اما اشاره کرد که ائتلاف ناتو باید "فورا خود را منطبق کند. "
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری