بازدید 6891

مجوز کنسرت‌ها در قشم به صورت مشروط صادر می‌شود

رییس شورای فرهنگ عمومی قشم گفت: با برگزاری نشست این شورا مصوب شد که مجوز برگزاری کنسرت در قشم صادر شود اما شروطی نیز برای برگزاری معین شد.
کد خبر: ۱۱۰۷۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲ 01 March 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی دوشنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم افزود: مجوز کنسرت باید برای هنرمندان انقلابی، جامعه محلی و افراد شناخته شده صاد شود.

وی ادامه داد: همچنین برگزار کننده‌ کنسرت، باید پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های لازم را اجرا کند و تعهد انجام یک کار اجتماعی و در قالب پیوست فرهنگی داشته باشد.

امام جمعه قشم تصریح کرد: برگزاری هرگونه کنسرتی در اقامت‌گاه‌های بومگردی و سایر مکان‌ها بدون مجوز از دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ممنوع است.

وی در ادامه رعایت شئونات اسلامی را از جمله دغدغه‌های مردم قشم دانست و ابراز کرد: مسافران و گردشگرانی که به جزیره قشم وارد می‌شوند میهمانان ما هستند که باید شوونات، آداب و سنت‌های میزبان را رعایت کنند.

حاجبی همچنین با انتقاد از حضور نیافتن برخی اعضای شورای فرهنگ عمومی افزود: بلبشوی فرهنگی که هم اکنون وجود دارد به دلیل اهمیت ندادن به مقولات این حوزه است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه‌های دولتی باید بودجه فرهنگی خود را با مجوز شورای فرهنگ عمومی به مصرف برسانند و همچنین جلسات موازی با این شورا غیر قانونی است و باید حذف شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل