بازدید 6814

قیمت طلا بیش از ۲ درصد افزایش یافت

قیمت طلا نیز مانند نفت و دلار در بازار جهانی به دلیل حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت.
کد خبر: ۱۱۰۶۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹ 24 February 2022

قیمت طلا نیز مانند نفت و دلار در بازار جهانی به دلیل حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، در پی حمله نیروهای روسی به اوکراین که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از آن تحت عنوان عملیات نظامی ویژه یاد کرد امروز قیمت طلا با هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امن جهش پیدا کرد و به بالاترین حد خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

طلا برای معاملات فوری در بازارها به بهترین حد قیمتی خود از ژانویه ۲۰۲۱ تاکنون در برابر دلار دست یافت و با افزایش ۱.۷ درصدی به ۱۹۳۹ دلار و ۹۷ سنت در هر اونس رسید، همچنین قیمت طلای آمریکا با ۱.۸ درصد افزایش به ۱۹۴۳ دلار و ۹۰ سنت نزدیک شد.

مقامات و رسانه‌ها گفتند که نیروهای روسیه چندین شهر اوکراین را با موشک شلیک کردند و نیروها این کشور در سواحل جنوبی فرود آمدند.

طلا که همیشه به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می‌شود، در ماه فوریه حدود ۸ درصد افزایش یافته است زیرا بحران روسیه و اوکراین ریسک تقاضا برای آن را افزایش داده، به همین دلیل این فلز به بهترین عملکرد ماهانه خود از جولای ۲۰۲۰ رسیده است.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار شرکت آوندا در این باره گفت: "طلا در کنار دلار آمریکا دارایی بهشتی است و امروز روز خوب آن است. ما به ناچار می‌توانیم بالاترین قیمت طلا در بازار را مشاهده کنیم."

هالی افزود: قیمت‌ها می‌توانند به سمت ۱۹۶۰ دلار در هر اونس برسند و در معاملات آینده قیمت ۲۰۰۰ دلار را نیز در نظر داشته باشند.

روسیه سومین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان است، در حالی که نورنیکل این کشور نیز تولیدکننده بزرگ پالادیوم و پلاتین است.

هر اونس نقره با ۲.۱ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۳ سنت، پلاتین با ۱ درصد افزایش به ۱۱۰۲ دلار و ۴۳ سنت و پالادیوم با ۱.۳ درصد افزایش به ۲۵۱۴ دلار و ۵۴ سنت رسید.

قیمت دلار و نفت نیز افزایش یافت، در حالی که سهام جهانی و بازده اوراق قرضه ایالات متحده کاهش یافت.

استفان اینس در این باره می‌گوید: «این فقط حباب جنگ برای طلا نیست، بلکه تورم است، به ویژه با رسیدن نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه، و به همین دلیل طلا در حال تبدیل شدن به یک محصول دفاعی استراتژیک است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی