بازدید 5327
۱

دستگیری ۲۰۳ نفر در رابطه با سوء استفاده از ارز دولتی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از متلاشی شدن چندین باند سوءاستفاده کننده از ارز‌های دولتی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۶۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۲ 24 February 2022
به گزارش تابناک، سرهنگ علی ولی پور گودرزی در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با سوءاستفاده کنندگان از ارز‌های دولتی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در راستای وظایف ذاتی خود برای تامین امنیت اقتصادی و جلوگیری از سوءاستفاده از بیت المال ۸۰ شرکت صوری را که اقدام به سوءاستفاده از ارز‌های دولتی کرده بودند، شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها با سندسازی و جعل اقدام به دریافت ارز با نرخ دولتی از برخی از بانک‌ها کرده بودند، گفت: در این راستا ۲۰۳ نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ میزان ارز به یغما رفته از سوی این افراد و باند‌ها را در حدود ۹۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: همچین میزان رفع تعهدات ارزی نیز در حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گفته ولیپور گودرزی، مقادیر زیادی اموال منقول و غیرمنقول نیز از این افراد کشف و توقیف شده که اقدامات کارشناسی مربوط به آن در حال انجام است.

وی درباره اینکه این میزان کشفیات طی چه مدتی انجام شده نیز اظهارکرد: کشفیات مذکور طی حدود سه سال اخیر از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی انجام شده است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تاکید کرد: افراد سودجو باید بدانند که پلیس با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد کرده و رصد و نظارت پلیس بر اقدامات انجام شده در این حوزه درحال انجام است و در صورت مواجهه و برخورد با هرگونه موارد تخلف پلیس به طور جد با آن برخورد خواهد کرد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
این یعنی رصد ارز بگیران و کنترل بازگشت کالا به کشور است نه پاک کردن صورت مسئله با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ، مضافا اینکه ابزار مالیاتی و کنترل درامد و هزینه و تغییرات دارایی و سود ها هم روش کراس چک هست
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار