بازدید 4099
۳

ثبت بیش از ۴۸۵۰۰۰ مرگ از ابتدای امسال

در ۴۷ هفته سال جاری ۴۸۵ هزارو۶۱ فوت در کشور به ثبت رسیده است که در این میان استان تهران با مرگ ۸۰هزارو ۷۳۰ نفر بیشترین میزان فوتی را در میان استانهای کشور داشته و استان ایلام با ۲هزارو ۸۶۵ مرگ کمترین آمار مرگ و میر در میان استانها را به خود اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۱۰۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ 19 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس آمار پایگاه اطلاع رسانی ثبت احوال کشور، برای شمارش مرگ و میر هفتگی در ۴۷ هفته سال جاری ۴۸۵ هزار و ۶۱ فوت در کشور به ثبت رسیده که از این میزان ۲۱۵هزارو ۳۲۵ نفر زن و ۲۶۹هزارو ۷۳۶ نفر مرد بوده است. در میان آمار مرگ و میر کشور در این مدت استان تهران با مرگ ۸۰هزارو ۷۳۰ نفر یعنی ۳۵هزارو ۱۲۸ زن و ۴۵هزارو۶۰۲ مرد بیشترین میزان فوتی را در میان استانهای کشور داشته و استان ایلام با ۲هزارو ۸۶۵ مرگ یعنی یک هزارو ۱۹۷ زن و یک هزارو ۶۶۸ مرد کمترین آمار مرگ و میر در میان استان ها را به خود اختصاص داده است.

نگاهی به گروه سنی در مرگ و میر ۴۷ هفته سال ۱۴۰۰

از میان کل فوتی های ۴۷ هفته سال جاری ۷هزارو ۶۵۱ فوت برای کودکان در بدو تولد و تا قبل یکسالگی بوده که در این میان ۴هزارو ۱۳۸ مورد زن و ۳هزارو ۵۱۳ مورد مرد بوده است. کمترین فوت در این گروه سنی با ۴۲ فوت یعنی ۲۵ مورد زن و ۱۷ مورد مرد در استان سمنان ثبت شده است و بیشترین فوت در این گروه سنی با فوت ۸۳۸ نفر یعنی ۴۹۰ مورد زن و ۳۴۸ مورد مرد در استان خراسان رضوی ثبت شده است.

همچنین از میان کل فوتی های ۴۷ هفته سال جاری ۴هزارو ۹۲۱ فوت برای افراد با سن بین یک تا ۴ سال بوده که در این میان ۲هزارو ۹۲۸ نفر زن و یک هزارو ۹۹۳ نفر مرد بوده است. کمترین فوت در این گروه سنی با ۱۸ فوت یعنی ۱۱ مورد زن و ۷ مورد مرد در استان سمنان ثبت شده است و بیشترین فوت در این گروه سنی با فوت ۹۱۲ نفر یعنی ۴۷۴ مورد زن و ۴۳۸ مورد مرد در استان سیستان و بلوچستان ثبت شده است.

از سوی دیگر از میان کل فوتی های ۴۷ هفته امسال ۱۱هزارو ۷۳۷ فوت برای افراد با سن بالاتر از ۹۵ سال بوده که در این میان ۶هزارو ۲ مورد زن و ۵هزارو ۷۳۵ مورد مرد بوده است. کمترین فوت در این گروه سنی با ۵۹ فوت یعنی ۲۸ مورد زن و ۳۱ مورد مرد در استان خراسان شمالی ثبت شده است و بیشترین فوت در این گروه سنی با فوت یک هزارو ۷۲۷ نفر یعنی ۹۳۲ مورد زن و ۷۹۵ مورد مرد در استان تهران ثبت شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
مرگ های کرونایی چقدر بوده و در مقایسه با سال 98 که کرونا نبوده چه تغییری داشته؟
با کسر ارقام فوتی های ماهانه قبل کرونا تعدادواقعی متوفیان دراثر کرونا بدست میاید.قبلا ماهانه 30 هزارفوتی داشتیم پس درسال 1400 تاکنون حدود125 هزارفوتی کرونایی داریم امارسال قبل هم اضافه بشه معلوم میشه این آماررسمی خیلی کمتره
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
اشنایی را سراغ دارم که در ای سی یو برای کرونا بستری بود و در همانجا سکته کرد و در جواز فوت نوشتند سکته قلبی
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی