بازدید 6597
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :

پیش‌بینی افق همکاری‌های نظامی تهران-مسکو

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چشم‌انداز همکاری‌های نظامی و فنی مسکو با تهران افق جدید همکاری را پیش روی دو دولت قرار داده است.
کد خبر: ۱۱۰۴۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷ 13 February 2022

به گزارش تابناک، شهریار حیدری در گفت‌وگو با خانه ‌ملت، در رابطه با چشم‌انداز همکاری‌های نظامی و فنی مسکو با تهران، گفت: ایران و روسیه دو کشور همسایه هستند که روابط آنها در حوزه های مختلف رو به توسعه است؛ موضوعی که این روزها موجب نگرانی قدرت های فرامنطقه ای شده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روس ها متوجه نقش جمهوری اسلامی در موقعیت های استراتژیک در منطقه و جهان شده اند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که روسیه تمایل نشان داد قرارداد راهبردی بلند مدت با ایران داشته باشد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی و خصوصا دفاعی _نظامی مشترکی وجود دارد که دو کشور می توانند از آنها بهره ببرند، ادامه داد: در این میان روسیه کشوری قدرتمند در حوزه نظامی محسوب می شود لذا برای تولید قدرت نظامی و دفاعی کشورمان می توانیم از تجهیزات بروز آنها بهره ببریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه سفر رییس جمهور کشورمان به روسیه افق جدید همکاری را پیش روی دو دولت قرار داده است، افزود: باید اذعان کرد ایران از حیث دفاعی بیش از 90 درصد تجیهزاتش را به صورت بومی و بر پایه دانش نخبگان جوانش تولید می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که برای تامین باقی نیازها می تواند به تبادل تجربه در حوزه دفاعی و تولید تسلیحات با روسیه بپردازیم./

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی