بازدید 4154
۴

هزینه درمان دانش‌آموزان شین‌آبادی پرداخت می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از پرداخت هزینه درمان دانش آموزان شین آبادی و تغییر وضعیت آنها خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۴۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳ 12 February 2022

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون اعتبار لازم برای تغییر وضعیت دانش آموزان درود زن شهرستان مرودشت و شین آباد پیرانشهر که در حوادث مدارس آسیب دیده بودند تصویب و هزینه عمل جراحی آنها هم در هیات رئیسه کمیسیون تلفیق مصوب شد.

آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد (از توابع پیرانشهر) به دلیل نقص تجهیزات گرمایشی در روز چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۱ رخ داد.

در این حادثه ۲۹ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات وارده فوت کردند. همچنین انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و عدم قبول پیوند قطع شد.

از سال ۹۱ تاکنون دختران شین آبادی هنوز بهبودی کامل خود را به دست نیاورده اند و از حمایتی هم برخوردار نشده اند.

علاوه بر این ، مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید برای اجرای قانون جامع ایثارگران در کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ مصوب شد.

علاوه بر این بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران از ۴۵ هزارمیلیارد تومان پیشنهادی دولت در لایحه به ۸۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به این وسیله در اجرای احکام مندرج در قانون جامع ایثارگران و قانون ششم توسعه و قانون بودجه سال ۱۴۰۱ افزایش اعتباری در اختیار بنیاد قرار می گیرد تا به منظور ارائه خدمات درمانی به ایثارگران، اشتغال ، تامین مسکن ، شهریه ایثارگران ، پرداخت معوقات و خدمات فرهنگی و آموزشی و ... و مواردی که در قانون جامع ایثارگری مغفول مانده، هزینه شود و همه این اعتبار جدید مربوط به جامعه هدف است نه کارکنان بنیاد شهید.

کمیسیون تلفیق باید مصوبات خود را به نشست علنی نمایندگان برده و پس از تصویب محتوای لایحه در صحن مجلس، شورای نگهبان برای تأیید نهایی، به مصوبات مجلس رسیدگی و در صورت تصویب به قانون بودجه تبدیل خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
فقط حرف و حرف
100 سال دیگه به وضعشون رسیدگی میشه.
ای بابا چند ساله این جمله را هرکسی گفته
سال 1391 این عزیزان دچار سانحه شده اند و در روزهای پایانی سال 1400 هزینه درمان آنها پرداخت میشود و قاعدتا بر اساس فاکتورها و صورتحسابهای همان سال هم پرداخت خواهد شد مثلا اگر آنزمان طرف یک میلیون تومان هزینه کرده الان همان یک میلیون تومان پرداخت خواهد شد و اصلا ارزش این مبلغ در آنزمان مهم نیست !!!!!!!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی