بازدید 3899

بارش باران و برف در بیشتر نقاط کشور

کد خبر: ۱۱۰۲۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴ 05 February 2022

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان‌، فریبا گودرزی درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور به میزان گفت: برای امروز شنبه با تقویت و گسترش سامانه بارشی در اکثر مناطق کشورمان شاهد بارندگی هستیم. شدت بارش‌ها در استان‌هایی مثل مازندران، گیلان، نوار غربی کردستان و کرمانشاه، همچنین در ارتفاعات زاگرس برای لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب فارس، همچنین جنوب خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی خواهد بود. همچنین در این مناطق شاهد کاهش دید و اختلال در تردد جاده‌ای و حتی مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی به دلیل بارش‌های سنگین خواهیم بود. حتما شهروندانی که قصد تردد در این مناطق را دارند زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز علاوه بر بارش‌ها وزش باد‌های شدید برای استان‌های نظیر قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی و بخش‌های از جنوب و مرکز کشورمان در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر، یزد، کرمان و به تدریج در شرق، شمال شرق و جنوب شرق داریم که می‌تواند در نواحی خشک و بیابانی خیزش گرد و خاک را به همراه داشته باشد.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: فردا یکشنبه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شرق گیلان بارش‌ها ادامه دارد. ضمن اینکه وزش باد به نسبت شدید را برای تهران، البرز و نیمه جنوبی استان سمنان داریم. این سامانه بارشی از اوایل وقت روز یکشنبه از مرز‌های شمال شرق کشورمان خارج خواهد شد. به لحاظ دمایی هم طی چند روز آینده همچنان هوای سرد در کشورمان ماندگار است و در بیشتر مناطق کشور به ویژه در نیمه شمالی هوا سردتر خواهد شد.

گودرزی درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: تهران هم امروز آسمانی ابری تا نیمه ابری خواهد داشت. در بعضی ساعت‌ها بارش باران و برف و وزش باد شدید را خواهد داشت. فردا هم وزش باد شدید ادامه پیدا می‌کند که این شرایط کمک می‌کند تا هوای تهران مطلوب‌تر باشد. ضمن اینکه بیشینه دما امروز در ایستگاه مهرآباد به هشت درجه بالای صفر خواهد رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار