بازدید 5898

هشدار سخنگوی صنعت برق برای تامین برق در کشور

در حال حاضر ۵۰ درصد از سوخت نیروگاه‌ها توسط گاز و مابقی از طریق سوخت مایع تامین می‌شود، به ناچار مجبوریم به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از سوخت مایع برای نیروگاه‌ها استفاده کنیم.
کد خبر: ۱۰۹۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰ 18 January 2022

به گزارش تابناک، سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به اینکه با سرد شدن هوا میزان مصرف گاز در کشور افزایش یافته، اکنون ۵۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها با سوخت دوم است و امیدواریم با همکاری مشترکان مشکلی برای تامین پایدار برق و گاز ایجاد نشود.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه باتوجه به ورود سامانه هوای سرد به کشور و تداوم افزایش سرمای هوا طی دو هفته آینده و همچنین کاهش بیشتر دما در بهمن ماه و با توجه به مشکلاتی که در حوزه تامین گاز وجود دارد، نیازمند توجه مشترکان به مدیریت مصرف هستیم، اظهار کرد: درخواست ما از مشترکان به ویژه مشترکان عمده این است اگر برایشان امکان دارد میزان مصرف خود را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه نیازمند همکاری مشترکان هستیم تا تامین برق پایدار داشته باشیم، گفت: در حال حاضر وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها مناسب بوده، اگرچه لازم است که مراقبت های لازم برای ماه سرد بهمن نیز پیش‌بینی شود تا در آن شرایط نیز با مشکل مواجه نشویم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به وضعیت تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها، گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از سوخت نیروگاه‌ها توسط گاز و مابقی از طریق سوخت مایع تامین می‌شود، به ناچار مجبوریم به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از سوخت مایع برای نیروگاه‌ها استفاده کنیم.

رجبی مشهدی اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مشترکان و اعمال مدیریت مصرف در برق و گاز شرایط تامین پایدار را داشته باشیم و مشکلی ایجاد نشود.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری