بازدید 8055
۳

درخواست۱۱۰قانونگذارآمریکایی برای افزایش فشار بر ایران

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: درخواست ۱۱۰ قانونگذار آمریکایی زمانی مطرح می‌شود که همه طرف های برجامی از روند خوب مذاکرات وین می گویند از این رو می توان دریافت که یک بازی سیاسی و رسانه ای است.
کد خبر: ۱۰۹۹۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵ 17 January 2022

به گزارش تابناک، یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص نامه ۱۱۰ قانونگذار آمریکایی به بایدن برای ترک مذاکرات برجامی با ایران، گفت: این درخواست زمانی مطرح می شود که همه طرف های برجامی از روند خوب مذاکرات وین می گویند از این رو می توان دریافت که یک بازی سیاسی و رسانه ای است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به عبارتی سخنگوی کاخ سفید در مقابل افکار عمومی دنیا عنوان می کند در قبال ایران همیشه دیپلماسی را ترجیح می‌دهند اما سیاستمداران پارلمان این کشور تلاش می کنند با ایفای نقش پلیس بد، شرایط امتیازگیری برای این کشور را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه هر چقدر گفتگوی های وین بیشتر به نتیجه میرسد، شاهد تشدید اختلافات نظرهای جناحی حزب دموکرات و جمهوری‌خواه هستیم، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها می خواهند با افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران، شرایطی را فراهم کنند تا کشورمان نسبت به تحقق برخی منافعش مانند رفع کامل و یکجا تحریم ها، راستی آزمایی و غیره چشم پوشی کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: همچنین سیاستمداران ایالات متحده با چنین درخواستی می خواهند به مذاکره کنندگان کشورمان بگویند به هیچ عنوان درصدد گرفتن ضمانت برای عدم بازگشت تحریم ها نباشند و در این راستا هیچ تضمین حقوقی مصوب مجلس نمایندگان تصویب نخواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد بازی جدید آمریکا منجر به نتیجه دلخواه کاخ سفید نخواهد شد زیرا ایران برای تامین منافع مردم محکم ایستاده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
زیرا ایران برای تامین منافع مردم محکم ایستاده است
خدا فشار رو به زندگی های خودشون بیاره انشاالله ...
برای ما مردم این توافق توش هیچی نداره ...
هر چی توش در بیاد مال اون بالاییهاست و بس ...
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم