بازدید 17273
۴

ممنوع‌الکار شدن ۵۰۰۰ راننده تاکسی در تهران

طبق دستور وزارت کشور تاکسیرانانی که اقدام به واکسیناسیون کرونا نکردند، از ادامه فعالیت حمل و نقل درون شهری تا زمانی که اقدام به تزریق واکسن نکنند، ممنوع‌الکار هستند.
کد خبر: ۱۰۹۹۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶ 17 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ممنوع‌الکار شدن بیش از ۵۰۰۰ راننده تاکسی به دلیل عدم تزریق واکسن از اول بهمن ماه خبر داد.

سید علی محتشمی اظهار کرد: براساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا و طبق دستور وزارت کشور تاکسیرانانی که اقدام به واکسیناسیون کرونا نکردند، از ادامه فعالیت حمل و نقل درون شهری تا زمانی که اقدام به تزریق واکسن نکنند، ممنوع‌الکار هستند.

وی با بیان این‌که بررسی‌ها نشان داد که ۵۱۷۷ نفر از رانندگان تاکسی شهر تهران تا روز گذشته واکسن تزریق نکرده بودند، گفت: برهمین اساس پیامک و اطلاعیه‌ای برای آن‌ها ارسال شد تا نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند و به آن‌ها اعلام شد که از ابتدای بهمن‌ماه هرگونه ارائه خدمات حمل و نقل درون شهری برای آن‌ها ممنوع است تا زمانی که واکسن تزریق کنند.

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این‌که اطلاعات این ۵۱۷۷ نفر مشخص است و عوامل گشت کنترل و نظارت برابر آیین‌نامه انضباطی در صورت مشاهده فعالیت آن‌ها با آن‌ها برخورد می‌کند.

اظهار کرد: همچنین به صورت سیستمی و هوشمند کلیه خدمات اداری آن‌ها معلق خواهد شد تا زمانی که نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کرده و کارت معتبر واکسیناسیون خود را به یکی از ادارات هماهنگی امور تاکسیرانان ارائه کنند.

محتشمی اضافه کرد: همچنین طی هماهنگی که با اتحادیه تاکسیرانان کشور انجام گرفته و با توجه به همه‌گیری امیکرون مقرر شده زمانی که تست کرونای راننده تاکسی مثبت شد و اطلاعات آن در سامانه وزارت بهداشت قرار گرفت این اطلاعات در اختیار وزارت کشور و بعد از آن اتحادیه تاکسیرانان و سازمان تاکسیرانی شهر تهران قرار گیرد.

و از ادامه فعالیت رانندگان تاکسی که تست کرونایشان مثبت بود تا زمان بهبودی جلوگیری به عمل آید. البته از اول آذرماه تاکنون تنها چهار راننده تاکسی در تهران مبتلا به کرونا شدند که تا زمان بهبودی از فعالیت آن‌ها جلوگیری شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۴
سلام..
حتما بایستی از فعالیت مشاغل در ارتباط با توده مردم جلوگیری کرد....و تا بحال هم تاخیر شده....با جان مردم و خانواده خود بازی می کنند.
ممنوع الکار واژه اشتباهیه.کلمات فارسی ال برنمیدارند.ممنوع الفعالیت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
ممنوع الفعالیت
دقیقا حرکت درستی است
اما
چرا مردم عادی که هر روز بامن راننده در تماس هستند و واکسن نزده اند را از خدمات اداری محروم نمیکنید تا من راننده هم در امان باشم.
حمایت از راننده های قانون مدار چه میشود؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه