بازدید 6721
۱

آخرین خبر درباره اعزام زائران به سوریه

رییس سازمان حج و زیارت گفت: به زودی نام‌نویسی برای اعزام زائران به سوریه آغاز خواهد شد به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده است برای پیش‌ثبت‌نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.
کد خبر: ۱۰۹۹۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵ 17 January 2022

 


به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به استقبال متقاضیان استان‌های مختلف کشور برای این سفر زیارتی که به تازگی از سر گرفته شده، به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده تا نسبت به پیش‌ثبت‌نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به درخواست دفاتر زیارتی برخی استان‌ها برای اعزام زائران سوریه از شهرها و استان‌های خود تصریح کرد: پس از آغاز مجدد این سفر زیارتی از تهران، دفاتر زیارتی شهرهای مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان خواستار برقراری سفر مستقیم به سوریه شدند.

رشیدیان ادامه داد: در این خصوص تصمیم بر آن است تا طی روزهای آتی پیش‌ثبت‌نام زائران در همه استان‌های کشور آغاز شود و از این طریق امکان احصای تعداد متقاضیان هر استان فراهم شده و بر اساس آن تعداد پروازها برای هر استان پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه اکنون اعزام زائران به سوریه فقط از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، گفت: پنج شرکت هواپیمایی دیگر نیز درخواست پرواز به سوریه را داشتند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خطوط هوایی ایران ـ سوریه افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به سوریه افزود: ساماندهی سفرها و توسعه تعاملات بین ایران و سوریه با توجه به تحولات ایجاد شده و امنیت موجود در سوریه طی جلساتی با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

رشیدیان عنوان کرد: همچنین درباره حضور بخش خصوصی و گردشگری نیز مطالبی مطرح شد که اجرای آن نیاز به جلسات کارشناسی دارد.

اعزام کاروان‌های زائران ایرانی به سوریه از روز دوازدهم دی پس از دو سال تعطیلی با همکاری و هماهنگی مسئولان ذیربط دو کشور آغاز شد.

رئیس سازمان حج و زیارت چندی قبل در صدر هیاتی برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی به سوریه سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد که این دیدارها منجر به انعقاد تفاهمنامه‌ای برای اعزام صد هزار زائر ایرانی به این سفر زیارتی طی یک سال آتی شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
دورهمی خونوادگی و مسافرت خونوادگی با ماشین شخصی بد، ولی رفتن به سوریه با حمل و نقل عمومی و کنار کلی آدم غریبه اوکی هست چون کاسبی اقایونه
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی