بازدید 5448

باید با کرونا و سویه‌های آن زندگی کنیم

کد خبر: ۱۰۹۹۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵ 15 January 2022

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه فکر کنیم کرونا ریشه‌کن شده اشتباه است، بلکه باید با انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با آن زندگی کرد.

به گزارش ایسنا، یحیی ابراهیمی اظهار کرد: اُمیکرون جدای از کرونا نیست، یک سویه جدیدی بوده که تغییر ژنوم داده و عمدتاً در اطفال دیده می‌شود و ممکن است مانند دیگر سویه‌ها در تیررس واکسیناسیون نباشد.

وی ادامه داد: چیزی که ما را تهدید می‌کند ساده‌انگاری مردم است که فکر می‌کنند چون واکسن زده‌اند دیگر چیزی آن‌ها را تهدید نمی‌کند و نیازی به ماسک زدن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی نیست، که همین امر به ما ضربه می‌زند، وگرنه اعتقاد ما این بوده که پیشگیری بهتر از درمان است.

ابراهیمی تصریح کرد: در بحث پیشگیری تأکید ما بر رعایت فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک به همراه شست‌وشوی مکرر دست‌ها به‌عنوان عنصر اصلی غیردارویی ‌و واکسیناسیون است.

وی تأکید کرد: کسانی که تاکنون واکسیناسیون را انجام ندادند به نفعشان است که انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در حال حاضر در خیلی از کشورهای دنیا رقم کودکانی که بین پنج تا ۱۲ سال نیز واکسینه می‌شوند، بیان کرد: در خیلی کشورها که کودکان نیز تزریق واکسن داشته‌اند، ملاحظه شده‌ که میزان ابتلا در آن‌ها کاهش پیدا کرده و بر این اساس توصیه می‌کنیم مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن را جدی بگیرند، چراکه اُمیکرون پایان کرونا نیست و ممکن است در آینده یک فرم دیگر با جهش دیگر مشاهده شود.

وی عنوان کرد: در کمیته علمی ستاد مبارزه با بیماری کرونا که هفته گذشته انجام شد بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن در بزرگسالان و کودکان پنج تا ۱۲ سال تأکید شد.

ابراهیمی ادامه داد: ما باید با این بیماری زندگی کنیم، اینکه فکر کنیم ریشه‌کن شده تصور اشتباهی بوده که با رعایت دو اصل پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون امکان‌پذیر است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی