بازدید 4739

روسیه برای موج جدید کرونا آماده می‌شود

خبرگزاری دولتی تاس روسیه از آماده شدن مناطق مختلف این کشور برای مقابله با موج جدید همه گیری کرونا در این کشور گفت.
کد خبر: ۱۰۹۸۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ 14 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، تاس روز جمعه در گزارشی به نقل از سران چندین منطقه روسیه، از انتظار مناطق این کشور برای تشدید شیوع کرونا بخاطر گسترش انتشار سویه اومیکرون خبر داد و نوشت: مناطق روسیه برای مقابله با موج جدید همه گیری کرونا آماده می شوند.

بر اساس این گزارش، روسیه حداقل دو هفته فرصت دارد تا برای موج جدید کرونا آماده شود و تخت های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی آماده می کند.

رسانه روسی به نقل از تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر روسیه یادآورشد که اکنون ۱۶۴ هزار تخت بیمارستانی برای بیماران کرونا بکار گرفته می شود و در زمان اوج همه گیری کرونا ۳۰۵ هزار تخت برای این منظور استفاده شد.

آنا پوپووا رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (نهاد دست اندرکار مبارزه با بیماریهای عفونی ازجمله کرونا در روسیه) هشدار داد که شمار روزانه بیماران کرونایی ممکن است در روسیه شش رقمی شود.

خبرگزاری تاس در این گزارش همچنین به تلاش مناطق روسیه برای استفاده از امکانات درمانی بیشتر ازجمله بررسی امکان استفاده از دانشجویان مراکز آموزشی پزشکی برای مداوای بیماران کرونایی پرداخت .

بر اساس گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، ۷۴۰ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان سپرده و ۲۱ هزار و ۱۵۵ فرد مبتلا به کرونا یا آلوده به ویروس آن نیز شناسایی شده اند تا مجموع شمار بیماران کرونایی در روسیه از زمان همه گیری آن به ۱۰ میلیون و ۷۲۳هزار نفر برسد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد که کشور در وضعیت بسیار دشوار از نظر همه گیری کرونا و در آستانه موج جدید آن قرار دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز چهارشنبه در جلسه ای با اعضای دولت روسیه که به صورت مجازی برگزار شد، همه گیری کرونا ما را آسوده نمی گذارد و نه فقط روسیه بلکه تمام دنیا درگیر این مساله است.

وی افزود: ما شاهد وضعیت بسیار دشوار همه گیری کرونا در ایالات متحده آمریکا هستیم و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در روز در این کشور به این بیماری مبتلا شده اند.

رییس جمهوری روسیه گفت: در برخی کشورهای اروپایی هم وضعیت مشابهی در مورد سویه جدید کرونا (اومیکرون) رخ می دهد.

وی با اشاره به اعزام گروهی از کارشناسان روس به آفریقای جنوبی برای تحقیق در مورد سویه اومیکرون اظهار داشت: از دولت آفریقای جنوبی برای امکان تحقیق کارشناسان روس بر روی سویه اومیکرون قدردانی می کنم.

پوتین گفت: کاملا بدیهی است که امروز ما در وضعیت بسیار دشوار همه گیری کرونا قرار داریم و در آستانه موج جدید همه گیری این بیماری هستیم.

وی ادامه داد: در این دوره (ایام جشن سال نوی میلادی در روسیه) مردم رفت و آمد و معاشرت بیشتری داشتند و این مساله نمی تواند بر وضعیت اپیدمیولوژی کشور تاثیر نگذارد.

به گفته پوتین، دو هفته فرصت وجود دارد تا روسیه برای مقابله با موج جدید کرونا آماده شود.

موج جدید کرونا در روسیه اجتناب ناپذیر است

تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رییس ستاد مقابله با کرونا در روسیه نیز در جلسه دولت این کشور گفت که موج جدید شیوع گسترده کرونا در روسیه اجتناب ناپذیر است.

به گفته گولیکووا، موج جدید همه گیری کرونا در روسیه بخاطر شیوع سویه اومیکرون در این کشور گریزناپذیر است.

وی یادآورشد که دولت روسیه تا پایان این هفته تدابیر جدید برای مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد.

براساس اطلاعات رسانه های روسی، بیش از ۳۰۰ نفر در روسیه، آلوده به سویه اومیکرون شناسایی شده اند و تعداد این افراد ممکن است در مناطق مختلف این کشور حتی چند برابر افزایش بیابد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری