بازدید 37551
۳

دستور کیم جونگ اون به دانشمندان کره شمالی

رهبر کره شمالی بعد از نظارت کردن بر آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواستار افزایش توان نظامی کره شمالی شد.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷ 12 January 2022به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، رسانه های دولتی کره شمالی گزارش دادند که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور برای اولین بار در دو سال گذشته در مراسم آزمایش یک موشک مافوق صوت حاضر شده و بر اجرای آن نظارت کرد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که کیم بعد از تماشای آزمایش موشکی جدید، خواستار تقویت نیروی نظامی استراتژیک این کشور شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از این گزارش، کیم از دانشمندان نظامی کره شمالی خواست تا «تلاش‌ها را برای تقویت مداوم توان استراتژیک نظامی کشور از نظر کمی و کیفی و مدرن‌سازی بیشتر ارتش تسریع بخشند».

این اولین بار از مارس ۲۰۲۰ بود که رهبر کره شمالی رسماََ در یک آزمایش موشکی شرکت کرد.

بامداد چهارشنبه بود که رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که در جدیدترین شلیک پرتابه توسط این کشور، یک موشک مافوق صوت با موفقیت آزمایش شده و بعد از ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

پیونگ‌یانگ در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این نیز «کیم سونگ» نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش‌های موشکی، اما گفت پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری‌ها علیه هیچ کشوری ندارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۳
اگر کره شمالی بتونه نیروگاه هسته ای برقی هم بساز عالی البته ده سال دیگه همه کشورها نیروگاه هسته ای خواهند داشت و کشورهایی که اورانیوم غنی میکنند درامد خوبی بدست خواهند اورد
دوران این قرطی بازی ها گذشته پسرررررررررررررر
مردک روانی
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم