بازدید 15717

موشک مافوق صوت کره شمالی به هدف اصابت کرد

منابع خبری دولتی کره شمالی توضیحاتی را درباره آزمایش موشکی جدید این کشور اعلام کرده اند.
کد خبر: ۱۰۹۸۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰ 12 January 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های دولتی کره شمالی صبح چهارشنبه اعلام کردند که آزمایش موشکی روز سه شنبه این کشور یک موشک مافوق صوت هواسونگ -۸ بوده است. این منابع همچنین گفتند که این آزمایش شخصاً توسط «کیم جونگ اون»، مشاهده شده است.

آزمایش سه‌شنبه دومین آزمایش در کمتر از یک هفته و سومین آزمایش کلی یک سلاح مافوق صوت توسط کره شمالی بود. به گفته رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی که پرتاب و پرواز این موشک را ردیابی کرده است، این موشک بیش از ۷۰۰ کیلومتر از دریای ژاپن پرواز کرده و به ارتفاع ۶۰ کیلومتری و سرعت آن به ۱۰ ماخ یا بیش از ۷۶۰۰ مایل در ساعت رسیده است.

همچنین گفته شده که این موشک ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کرد و به طور دقیق به هدف خود اصابت کرده است.

خبرگزاری کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد: هدف از این آزمایش، تأیید نهایی مشخصات سیستم تسلیحات مافوق صوت توسعه یافته بود.

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد این موشک در آب‌های بین المللی فرود آمد و خسارتی در پی نداشت. با این حال، توکیو این آزمایش را محکوم کرد و گفت که اقدامات کره شمالی تهدیدی برای صلح و امنیت کشور ما، منطقه وسیع‌تر و کل جامعه بین المللی است.

ایالات متحده نیز این پرتاب را محکوم کرد و پیونگ یانگ را به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متهم کرد.

در آزمایش قبلی در ۴ ژانویه، کره شمالی اعلام کرد که عملکرد موتور موشک را در شرایط زمستانی و همچنین توانایی پیشرانه مافوق صوت را پس از جدا شدن با موفقیت آزمایش کرده است. با این حال، آن آزمایش تنها به سرعت ۶ ماخ یا شش برابر سرعت صوت رسید.

کره شمالی از سال ۱۹۵۰، زمانی که آمریکا در جنگ داخلی کره مداخله کرد، در وضعیت جنگی بوده است. این نبرد در سال ۱۹۵۳ با آتش بس و ایجاد منطقه غیرنظامی پایان یافت، اما هیچ معاهده صلح دائمی هرگز امضا نشد و ۲۸۵۰۰ سرباز آمریکایی همچنان در مراکز نظامی کره جنوبی حضور دارند. کره شمالی می‌گوید که برای تضمین امنیت خود در غیاب معاهده صلح و عدم خروج آمریکا، به موشک‌های بالستیک و سلاح‌های هسته‌ای نیاز دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم