بازدید 5859

حمله وزیر ورزش به فدراسیون فوتبال در پرونده حذف سرخابی‌ها

کد خبر: ۱۰۹۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶ 11 January 2022

حمید سجادی پس از جلسه با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با محوریت محرومیت استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان از لیگ قهرمانان آسیا 2022 گفت: اعضای کمیسیون، ترک فعل‌ها را خیلی بهتر از ما نام بردند و بر من تکلیف است که به‌صورت جدی از حقوق حقّه دو باشگاه دفاع کنم. پنج روز دیگر فرصت داریم و جلسات متعدد حقوقی برگزار کردیم. پاسخی برای کمیسیون تهیه کردیم که تقدیم شد. AFC حق اعتراض و شکایتی برای دو باشگاه اعلام کرده که از این مهلت استفاده می‌کنیم تا کم و کسر قضیه مشخص شود.

وی با بیان اینکه در این خصوص پاسخ صریحی می‌خواهد، تصریح کرد: به‌عنوان خادم ورزش و جوانان، مانند مدیران عامل استقلال و پرسپولیس برای من سؤال است. اگر فدراسیون فوتبال ایران نماینده AFC است، مجوزی به فدراسیون داده شده که کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مسئول رسیدگی به پرونده‌ها بوده‌اند. کمیته بدوی حرکتی را آغاز کرد که به دنبال پاسخ کار و یافتن علت موضوع هستیم.

«دنبال کار هستیم که بدانیم علت اینکه اقدام اینگونه‌ای از داخل انجام شده، چه بوده است». وزیر ورزش و جوانان ضمن بیان این جمله گفت: کمیته استیناف مهلت سه ماهه‌ای به دو باشگاه داده و آنها در مجموع چهار ماه فرصت داشتند. در حال تکمیل مستندات بودیم که هفته گذشته عنوان شد پنج روز برای راستی‌آزمایی فرصت دارید. ما در شوک بودیم و هنوز پاسخ دقیقی در داخل به ما نداده‌اند. فدراسیون فوتبال، رابط ما با خارج از کشور (AFC) است که هنوز کسی پاسخ نداده است. باشگاه‌ها هم مدارکی را که در اختیار آنها بود، ارسال کردند.

سجادی با انتقاد از اهمال مدیران قبلی سرخابی‌ها در ارائه مدارک اظهار داشت: آن‌گونه که من به‌عنوان یک مدیر ورزشی اطلاع و اشراف دارم، تکالیفی از سال 2016 باقی مانده بود که آن را به ماه‌های بعد حواله دادیم و به مهلت‌های موقت دلخوش بودیم. این موضوع باعث کاهلی شده و محیط بین‌المللی را جدی نگرفتیم. مدارک را در ماه‌های گذشته تکمیل کردیم و دولت هم موضوع مالکیت مشترک را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه دورخیز برای ورود باشگاه‌ها به بورس آغاز شده است، گفت: سازمان خصوصی‌سازی دو نامه تضمین به AFC نوشت که فرآیند خصوصی‌سازی از نیمه دوم فوریه (اواخر بهمن) باید آغاز شود. تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم. ورود به بورس هم مقدماتی دارد و باشگاه‌ها باید شرایط لازم را داشته باشند. رئیس جمهور و معاون حقوقی او در این زمینه دستور داد و از وزیر اقتصاد و دارایی و نیز وزارت امور خارجه کمک گرفتیم.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: تمام تلاش خود را کردیم که استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا حفظ شوند و از مهلت باقیمانده استفاده می‌کنیم. حرف حق خود را در دنیای بین‌الملل فوتبال ثابت خواهیم کرد. باید بگویم که در سه، چهار ماه اخیر، کم‌کاری خاصی نکرده‌ایم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم