بازدید 7436

ادامه انتصاب تلویزیونی‌ها در شورای راهبردی کاخ موزه‌ها

در بین احکام صادرشده برای اعضای شورای راهبردی کاخ گلستان، نام سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون دیده می‌شود که مشاور هنری رییس مجلس شورای اسلامی نیز هست.
کد خبر: ۱۰۹۸۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴ 11 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، کاخ گلستان دارای شورای راهبردی شد و در احکام قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همانند سه شورای راهبردی سعدآباد، نیاوران و موزه ملی، علاوه بر چهره‌های مرتبط با میراث فرهنگی و تاریخ، نام‌های مرتبط با صدا و سیما نیز به چشم می‌خورد.

 در بین احکام صادرشده برای اعضای شورای راهبردی کاخ گلستان، نام سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده سینما و تلویزیون دیده می‌شود که مشاور هنری رییس مجلس شورای اسلامی نیز هست.

رضوی سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی چون هفت و پنج دقیقه، خیابان‌های آرام، لاتاری، دارکوب، درباره الی، ماجرای نیمروز، خانه‌ای در خیابان چهل و یکم،‌ دهلیز، ‌سیاه‌نور و معراجی‌ها بوده و در تهیه و تولید سریال‌هایی چون پادری، پرده‌نشین، فوق‌سری، نون و ریحون و نفس گرم نقش داشته است.

پیش‌تر از محمود رضوی به عنوان یکی از مدیران سینمایی دولت سیزدهم نام برده می‌شد، هرچند تا کنون مسؤولیتی در این‌ خصوص به او سپرده نشده است.

جواد قارایی با تحصیلات مدیریت گردشگری، مستندساز و ایران‌گرد که شناخته‌شده‌ترین اثر تلویزیونی او مستند «ایرانگرد» است، یکی دیگر از اعضای شورای راهبردی کاخ گلستان شده است.

سیدعباس فاطمی که سال ۱۳۹۵ با حکم علی دارابی از جایگاه معاون وقت امور استان‌های صدا و سیما، رییس مرکز سیمای استان‌ها شده بود، اینک با حکم دارابی از جایگاه قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ‌عضو شورای راهبردی کاخ گلستان شده است. روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سوابق فاطمی از او به عنوان نویسنده و محقق یاد کرده است.

علی‌اکبر سعیدی ـ فارغ‌التحصیل رشته راه و ساختمان و پیشکسوت حوزه مرمت ـ، محمدحسن سمسار ـ دکتری تاریخ از دانشگاه تهران، استاد دانشگاه و عضو هیأت علمی گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران، نویسنده و محقق ـ، حمیده چوبک ـ دکتری باستان‌شناسی و عضو هیأت علمی پژوهشکده باستان‌شناسی ـ، حمیدرضا جیحانی ـ دانشیار گروه معماری و هنرـ، یعقوب توکلی ـ فارغ‌التحصیل دکتری روابط بین‌الملل، مورخ و مدیر سابق گروه تاریخ تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ـ و محمدمهدی لبیبی ـ فارغ‌التحصیل دکتری جامعه‌شناسی و رییس اسبق پژوهشکده مردم‌شناسی سازمان میراث‌فرهنگی - بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از دیگر اعضای شورای راهبردی مجموعه فرهنگی و تاریخی کاخ گلستان هستند.

پیش‌تر، برای کاخ سعدآباد، کاخ نیاوران و موزه ملی شورای راهبردی تشکل شده است که علاوه‌بر شخصیت‌های سیاسی و فعالان میراث فرهنگی، برای مدیر بازرگانی، معاون صدا و مدیر شبکه یک سازمان صدا و سیما، محمدرضا ورزی (کارگردان تلویزیونی)، منصور ضابطیان (برنامه‌ساز تلویزیون و رادیو)، حسن خجسته (معاون صدا در دوره ریاست ضرغامی در صدا و سیما) و پیام تیرانداز (مدیرعامل خبرگزاری فارس) حکم عضویت در این شوراها صادر شده است.

در احکام اعضای شورای راهبردی این مجموعه‌های نفیس ملی آمده است: «اعتلای عملکرد موزه بر پایه خرد جمعی، تقویت همکاری و مشارکت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های فکری و علمی صاحبنظران، ارتقا و توسعه نقش موزه در جامعه و دسترسی اجتماعی به آن و نیز ترویج و اشاعه ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی و اجتماعی بخشی از ماموریت اعضای شورای راهبردی آن مجموعه فرهنگی و تاریخی است.»

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی