بازدید 6422
۱

وزیر کشور: محدودیت سفر از کشورهای همسایه لغو شد

وزیر کشور بیان کرد که محدودیت های سفر با کشورهای همسایه حذف شده، اما محدودیت های کشورهای اروپایی برقرار است، همچنین با توجه به دریافت واکسن کرونا از سوی اکثر دانش آموزان، برای بازگشایی مدارس هیچ مانعی وجود ندارد.
کد خبر: ۱۰۹۸۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳ 11 January 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از شفقنا، احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مصوبات این جلسه گفت: بررسی محدودیتهای موجود با کشورهای مختلف در جلسه امروز مورد بررسی قرار گفت که محدودیت با کشورهای همسایه به حالت قبل برگشته شد به شکلی که با داشتن تست‌های پی سی آر منفی، افراد می توانند وارد کشور شوند به این ترتیب محدودیت با کشورهای همسایه حذف شد.

وی افزود: برخی کشورها که از طریق مرز هوایی وارد کشور می شدند و بیماری در آن کنترل شده نیز محدودیت هایشان برداشته شده، اما محدودیت‌های کشورهای اروپایی، فرانسه و انگلیس همچنان برقرار است و سایر کشورها نیز محدودیتهایشان در حال بررسی است. البته کشورهایی که رشد سویه اومیکرون در آنها روی بدهد ممکن است محدودیت‌هایشان اضافه شود.

وی تاکید کرد: تردد در مرزهای زمینی تنها با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست پی سی آر منفی امکان پذیر است و گزارش‌های جلسه امروز از ارزیابی مرزها نشان داد که رعایت موارد باید بیشتر شود.

وزیر کشور در خصوص موضوع بازگشایی مدارس نیز گفت: درصد بالایی از دانش آموزان مدارس دز اول و دوم واکسن را دریافت کردند؛ لذا مانعی برای بازگشایی آنها وجود ندارد و همانطور که پیشتر تصمیم گرفته شده به صورت قاطع باید بازگشایی مدارس انجام شود. همچنین برای کلاس‌های دانشگاه‌ها نیز منعی برای برگزاری کلاس‌ها وجود ندارد؛ البته باید کار با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شود.

وی تاکید کرد: بی تردید باید بحث بازگشایی در وزارت علوم به ویژه در سطوح تکمیلی و همچنین برای برقراری رساله ها و پایان نامه ها انجام شود. دلیلی برای غیرحضوری رساله ها و پایان نامه ها وجود ندارد.

وزیر کشور تاکید کرد: هنوز نیازی برای تزریق واکسن به افراد زیر ۱۲ سال مشخص نشده و سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه ای در این زمینه ندارد؛ البته موضوع در وزارت بهداشت نیز در حال بررسی است؛ اما تاکنون ضرورت تزریق واکسن به افراد زیر ۱۲ سال مشخص نشده است لذا بازگشایی مدارس ابتدایی نیز منعی ندارد.

وی در خصوص اعمال هوشمند محدودیتها نیز گفت: در حال حاضر واردمرحله چهارم محدودیتهای هوشمند شده ایم و مقرر شده هر هفته یک فاز به اجرای محدودیت‌ها اضافه شود. ناقضان اجرای این طرح در فاز اول در وزارت خانه ها و ادارات بود که باید این نکته رعایت می شد که حتما واکسن می زدند و در غیر این صورت اجازه ورود به آنها داده نمی شد و برای آنها مرخصی بدون حقوق اعمال می شد. در فاز بعدی نیز حمل و نقل درون و برون شهری مد نظر قرار گرفت که رانندگانی که واکسن نزده بودند برای آنها پیامک ارسال شد ا.گر در طول زمان مشخص برای این کار اقدام نکنند برابر قانون خدماتی که قبلا به آن اشتغال داشتند، نمی توانند ادامه دهند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
تبعات استفاده از وزیر نظامی ! اینکه همه چی رو بزور می خواد انجام بده ! وقتی اومیکرون از رگ گردن به ما نزدیکتره و چین سه تا شهر قرنطینه کرده ! ما باید مدرسه ها رو باز کنیم امارمون بره بالا کلی ادم بمیرن بعد دوباره ببندیم !
مدیریت جهادی سریع و انقلابی !!! سریع مدرسه رو باز می کنیم همه رو می ریزیم اون تو کلی می میمیرن بعد می بندیم !!!
احسنت به شما وزیر دانا !
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی